Alvesco (40µg/dozėje)

0
+0 -0

Gamintojas: Takeda GmbH
Veiklioji medžiaga: Ciklezonidas
Stiprumas: 40µg/dozėje

Kas yra Alvesco:

Alvesco yra skaidrus ir bespalvis aerozolinis purškalas skirtas įkvėpti per burną į plaučius. Tai yra apsauginis vaistas (kortikosteroidas), kuris turi būti vartojamas kiekvieną dieną ir kuris tampa veiklus tik įkvėpus jį į plaučius.

Veiklioji šio vaisto medžiaga yra ciklezonidas. (Pagalbinės medžiagos išvardytos 6 skyriuje).

Kam vartojamas Alvesco:

Šis vaistas yra skiriamas nuolatinės astmos kontrolei suaugusiems ir paaugliams (12 metų ir vyresniems) pacientams.

Jis padeda Jums lengviau kvėpuoti malšindamas astmos simptomus bei retindamas astmos priepuolius. Poveikis atsiranda po kurio laiko, dėl to vaistas turi būti vartojamas kiekvieną dieną, net jei Jūs jaučiatės geriau.

Šis vaistas nėra tinkamas vartoti ūmaus dusulio priepuolio metu. Greitam priepuolio numalšinimui naudokite tik savo ūminės astmos inhaliatorių.

Alvesco (40µg/dozėje). Vartojimas

Alvesco visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Jei Jūs pradėjote vartoti šį vaistą vietoje arba kartu su kortikosteroidų tabletėmis, žr. 2 skyrių „Pacientai, kurie jau vartoja kortikosteroidų tabletes“.Kiek kartų per dieną aš turiu vartoti Alvesco?

Jūsų gydytojas aptars su Jumis, kiek kartų per dieną Jums reikia vartoti vaistą. Tai priklausys nuo individualaus poreikio.Rekomenduojama Alvesco dozė yra 160 mikrogramų vieną kartą per parą, kuri užtikrina astmos kontrolę daugumai pacientų.Kai kuriems pacientams dozės sumažinimas iki 80 mikrogramų vieną kartą per parą gali būti tinkamas, kad būtų palaikoma efektyvi astmos kontrolė.Didesnė Alvesco dozė trumpą laiką gali būti reikalinga pacientams, kuriems astmos simptomai labai pasunkėja. Didžiausia tokia paros dozė gali būti 640 mikrogramų per parą, inhaliuojama du kartus per parą po 320 mikrogramų, tačiau duomenų apie tokių dozių papildomą gydomąjį poveikį per tris vartojimo mėnesius nėra.Jei reikalinga, Jūsų gydytojas taip pat gali paskirti kortikosteroidų tabletes ir (arba) infekcijos atveju antibiotikus.

Jūsų gydytojas pritaikys Jūsų dozę iki mažiausios reikalingos astmos simptomams kontroliuoti.

Jūs turėtumėte pastebėti simptomų (švokštimas, spaudimas krūtinėje ir kosulys) pagerėjimą per 24 valandas.Kada aš turėčiau vartoti Alvesco inhaliatorių?

Dažniausiai arba ryte, arba vakare – vienas arba du įpurškimai vieną kartą per parą. Labai atidžiai laikykitės gydytojo nurodymų. Labai svarbu vartoti Alvesco reguliariai kiekvieną dieną, net jei jaučiatės geriau.Jei Jūs pastebite, kad turite vartoti savo ūminės astmos inhaliatorių daugiau nei 2-3 kartus per savaitę, kreipkitės į gydytoją, kad Jums būtų atlikta medicininė apžiūra.Kaip aš turėčiau vartoti Alvesco inhaliatorių?

Labai svarbu, kad Jūsų gydytojas, slaugytoja ar vaistininkas pradžioje parodytų Jums kaip vartoti Alvesco inhaliatorių. Gera technika užtikrins, kad teisingas kiekis patektų į Jūsų plaučius. Naudokitės instrukcijomis, pateiktomis šiame lapelyje, kaip priminimu.Jūs turėtumėte pirmus kartus pasimokyti prieš veidrodį tol, kol pasitikėsite, kad Alvesco inhaliatorių naudojate tinkamai. Įsitikinkite, kad vaistas neišeina per burnos viršų ar šonus.Jei turite naują inhaliatorių arba jei inhaliatoriaus nenaudojote savaitę ar ilgiau, jis turi būti patikrinamas prieš naudojimą. Nuimkite kandiklio dangtelį ir paspauskite tris kartus talpyklę inhaliatoriaus viduje išpurkšdami tris išpurškimus į orą toliau nuo savęs.Alvesco inhaliatoriaus nereikia supurtyti prieš naudojimą. Vaistas jau yra gerai paskirstytas tirpale, sumaišytas taip, kad būtų užtikrinama teisinga dozė kiekvienu išpurškimu.Inhaliacijos metu jūs galite sėdėti ar stovėti.Kruopščiai vadovaukitės šiomis instrukcijomis ir naudokitės paveikslėliais kaip vadovu.

1. Nuimkite kandiklio dangtelį ir patikrinkite kandiklį - tiek vidų, tiek išorę, kad įsitikintumėte, kad jis yra švarus ir sausas.2. Laikykite inhaliatorių apverstą (slėginės talpyklės pagrindas viršuje) rodomuoju pirštu ant slėginės talpyklės pagrindo ir nykščiu po kandikliu.3. Kiek įmanoma stipriau iškvėpkite. Negalima iškvėpti į inhaliatorių.

4. Įdėkite kandiklį į burną ir stipriai suspauskite lūpas apie jį.5. Iš karto pradėjus įkvėpti per burną paspauskite su rodomuoju pirštu inhaliatoriaus viršuje, kad išpurkštumėte vaisto dozę, tuo pačiu metu lėtai ir giliai įkvėpdami. Užtikrinkite, kad vaisto aerozolis nepraeitų per burnos viršų, apačią ar šonus.6. Sulaikykite kvėpavimą, išimkite inhaliatorių iš burnos ir nuimkite pirštą nuo inhaliatoriaus viršaus. Toliau sulaikykite kvėpavimą maždaug dešimt sekundžių arba kiek įmanoma ilgiau. Lėtai iškvėpkite per burną. Negalima iškvėpti į inhaliatorių.Labai svarbu, kad 3-6 etapais neskubėtumėte.7. Jei Jums yra paskirta purkštis antrą išpurškimą, palaukite apie pusę minutės ir pakartokite 3-6 etapus.8. Po naudojimo visuomet uždėkite kandiklio dangtelį, kad apsaugotumėte kandiklį nuo dulkių. Uždėkite tvirtai ir taip, kad jis spragteltų savo padėtyje.

9. Dėl higienos priežasčių:

reguliariai valykite sausu skudurėliu tiek kandiklio vidų, tiek ir išorę.

naudokite sausą sulenktą skudurėlį nuvalydami mažos angos, pro kurią išeina vaistai, priekį.

Nenaudokite vandens ar kitų skysčių.Teisinga technika užtikrins, kad kiekvieną kartą, kai naudojate inhaliatorių, tinkamas Alvesco kiekis pateks į Jūsų plaučius. Jūsų gydytojas reguliariai tikrins Jūsų inhaliavimo techniką, kad užtikrintų geriausią gydymo poveikį.Kai slėginė talpyklė bus visai tuščia, Jūs nepajusite ar neišgirsite jokio dujų išstūmimo.Jei po Alvesco inhaliatoriaus vartojimo pradėsite jausti švokštimą ar spaudimą krūtinėje:

nevartokite daugiau išpurškimų.

vartokite savo inhaliatorių nuo astmos priepuolio, kad palengvintumėte kvėpavimą.

nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.Jei Jums yra sudėtinga vartoti inhaliatorių, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti Jums naudoti tarpiklį. Tarpiklis, tinkantis Alvesco inhaliatoriui, yra vadinama AeroChamber PlusTM. Jei naudojatės AeroChamber PlusTM prietaisu, vadovaukitės instrukcijomis, pateikiamomis su juo. Jūsų gydytojas arba vaistininkas patars Jums dėl šio prietaiso naudojimo.Pavartojus per didelę Alvesco dozę

Svarbu, kad vartotumėte tokią dozę, kokią paskyrė gydytojas. Be gydytojo žinios dozės negalima nei padidinti, nei sumažinti.

Nėra jokio būtino specifinio gydymo, jei Jūs pavartojote per daug Alvesco, tačiau Jūs turite apie tai informuoti savo gydytoją. Jei didelės dozės vartojamos ilgą laiką, negali būti atmetamas tam tikro laipsnio antinksčių funkcijos susilpnėjimas, ir gali būti reikalinga antinksčių funkcijos kontrolė.Pamiršus pavartoti Alvesco

Jei užmiršote pavartoti Alvesco, vartokite kitą įprastą dozę įprastu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubo išpurškimų kiekio vartoti negalima.Nustojus vartoti AlvescoNet jei jaučiatės geriau, negalite nutraukti Alvesco inhaliatoriaus vartojimo.Jei vis dėl to nutraukiate šio vaisto vartojimą, nedelsdami praneškite apie tai savo gydytojui

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *