Biodroxil (250mg/5ml)

+1

Gamintojas: Sandoz GmbH
Veiklioji medžiaga: Cefadroksilis
Stiprumas: 250mg/5ml
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji

Veiklioji Biodroxil medžiaga cefadroksilis sukelia baktericidinį poveikį, slopindamas bakterijų sienelės sintezę. Jam yra jautrūs (-hemoliziniai streptokokai (Streptococcus pyogenes), pneumokokai ir stafilokokai (koagulazei teigiami, koagulazei neigiami bei penicilinazę gaminantys štamai).

Iš dalies šiam antibiotikui jautrūs yra šie mikroorganizmai: klebsielės, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Haemophilus influenzae, salmonėlės ir šigelės.

Daugumos enterobakterijų, protėjų ir pseudomonų rūšių bei Streptococcus faecalis cefadroksilis neveikia.

Farmakokinetika

Išgertas cefadroksilis beveik visas rezorbuojamas viršutinėje plonosios žarnos dalyje, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje atsiranda po 1-2 val. Maistas jo rezorbcijai įtakos beveik nedaro. Cefadroksilio eliminacija yra daug lėtesnė už kitų geriamųjų cefalosporinų, todėl jo galima gerti kas 1224 val. 1520% vaisto jungiasi prie kraujo plazmos baltymų. Gydomąjį poveikį sukelianti koncentracija atsiranda tonzilėse, kvėpavimo organų audiniuose ir sekrete, vidurinės ausies sekrete, odoje, akyse, raumenyse, kauluose, sąnariuose, kepenyse, tulžyje, šlapime, prostatoje bei moters lyties organuose.

Vaisiuje ir vaisiaus vandenyse cefadroksilio koncentracija būna lygi trečdaliui motinos kraujo serume esančios koncentracijos. Į motinos pieną preparato patenka mažai.

Apie 90% antibiotiko dozės išsiskiria pro inkstus nepakitusio vaisto pavidalu. Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu, organizme cefadroksilio eliminacija yra lėtesnė, todėl jiems būtina ilginti intervalą tarp dozių vartojimo (žr. “Dozavimas”).

Indikacijos

Biodroxil gydomos šios jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos:

* viršutinių kvėpavimo takų, ausų, nosies ir gerklės ligos, pvz., ūminis ar lėtinis vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, faringitas, tonzilitas, laringitas;
* apatinių kvėpavimo takų ligos, pvz., ūminis ar lėtinis bronchitas, bronchopneumonija, bakterijų sukelta pneumonija;
* nekomplikuotos ar komplikuotos šlapimo ir lyties organų ligos, pvz., cistitas, pielionefritas, adneksitas, uretritas, prostatitas, salpingitas;
* odos ir minkštųjų audinių ligos, pvz., abscesas, furunkulas, impetiga, piodermija, rožė, limfadenitas, užkrėstos žaizdos;
* kaulų ir sąnarių ligos, pvz., osteomielitas.

Sunkių sisteminių infekcinių ligų Biodroxil gydyti nereikėtų, kadangi jų atveju veiksmingesni yra beta laktamazei atsparūs cefalosporinai.

Biodroxil (250mg/5ml). Vartojimas

Biodroxil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiesiems ir vaikams, sveriantiems daugiau kaip 40 kg

Tonzilių ir gerklės uždegimas

Įprasta dozė yra 1 g(4 matavimo šaukštai) per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias dozes. Vaistas vartojamas 10 parų.

Odos ir poodinio audinio infekcinės ligos

Įprasta dozė yra 1 g(4 matavimo šaukštai) per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines dozes.

Šlapimo takų infekcinės ligos

Įprasta dozė yra 2 g (8 matavimo šaukštai) per parą. Ji padalijama į 2 lygias vienkartines dozes.

Įprasta dozė nekomplikuotoms apatinių šlapimo takų infekcinėms ligoms (t.y. šlapimo pūslės uždegimui) gydyti yra 1 g (4 matavimo šaukštai) arba 2 g (8 matavimo šaukštai) per parą. Ji išgeriama iš karto arba padalijama į 2 lygias vienkartines dozes.

Vaikams, sveriantiems mažiau kaip 40 kg

Rekomenduojama įprasta paros dozė yra 25 – 50 mg/kg kūno svorio. Ji lygiomis dalimis išgeriama per du kartus (kas 12 val.).

Gydant tonzilių ar gerklės uždegimą arba impetigą (pūlinėlinę), visą rekomenduojamą paros dozę galima išgerti vienu kartu.

Vaikams negalima vartoti didesnės paros dozės už didžiausią nurodytą suaugusiesiems.

Dozavimo rekomendacijos matavimo šaukštais (MŠ)*:

Kūno svoris (kg)

Vienkartinė dozė

Kiek kartų per parą vartoti

9 - 17

1 – 1,5 MŠ

2

18 - 26

2 – 2,5 MŠ

2

27 - 35

3 – 3,5 MŠ

2

>36

4 MŠ

2

* remiantis 50 mg/kg kūno svorio paros doze

Ligoniams, kurių inkstų veikla sutrikusi

Biodroxil dozę nustato gydytojas, įvertinęs inkstų veiklos sutrikimo sunkumą pagal kreatinino klirenso (tam tikro inkstų veiklą atspindinčio rodiklio) rodmenis.

Ligoniams, kurių kreatinino klirensas yra 50 ml/min., rekomenduojama vadovautis šia sumažinto dozavimo schema:

Kreatinino klirensas

(ml/min./1,73 m2)

Pradinė dozė

Palaikomoji dozė

Intervalai tarp dozių

50-25

10-25

10-0

1000 mg (4 MŠ)

1000 mg (4 MŠ)

1000 mg (4 MŠ)

500 mg (2 MŠ)

500 mg (2 MŠ)

500 mg (2 MŠ)

12 val.

24 val.

36 val.


Ligoniams, kuriems atliekama inkstų dializė

Tokiems ligoniams500 mg dozę (2 matavimo šaukštus) reikia gerti likus 48 val. iki dializės ir 500 mg dozę (2 matavimo šaukštus) ją baigus. Tokia pat dozę reikia gerti ir likus 48 valandoms iki kitos dializės, jei dializė atliekama du ar tris kartus per savaitę.

Gydymo trukmė

Biodroxil paprastai gydoma 7-10 parų, tačiau jo patariama vartoti dar 2-3 paras po to, kai išnyksta ligos simptomai. Tam tikros bakterijos (Streptococcus pyogenes) sukeltą infekcinę ligą reikia gydyti ne trumpiau kaip 10 parų.

Ką daryti pavartojus per didelę Biodroxil dozę?

Jeigu įtariate, kad išgėrėte per didelę vaisto dozę arba manote, kad jo nurijo vaikas, nedelsdami kvieskite gydytoją. Gali sutrikti inkstų veikla, virškinimas, pritemti sąmonė, sustiprėti refleksai, išberti odą. Vaisto perdozavus, tuoj pat būtina sukelti vėmimą arba išplauti skrandį, gerti daug skysčių.

Pamiršus pavartoti Biodroxil

Jeigu įprastiniu laiku vaisto išgerti pamiršite, gerkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu iki kitos dozės vartojimo laiko bus likę mažiau negu 4 valandos, užmirštosios dozės negerkite, o toliau vaisto vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Biodroxil

Jeigu Jūs nutrauksite Biodroxil vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, gali vėl atsirasti ligos simptomų, kadangi Jūs esate ne visiškai pasveikę. Jeigu Jūs norite nutraukti Biodroxil vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, prieš tai reikia pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Biodroxil (250mg/5ml). Šalutinis poveikis

Biodroxil, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Biodroxil, kaip ir kiti cafalosporinai, paprastai toleruojamas gerai. Nepageidaujamas poveikis pasireiškia maždaug 6% ligonių. Dažniausiai sutrinka virškinimo trakto veikla (pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas), pasireiškia odos reakcija (niežulys, alerginė egzantema ar išbėrimas, urtikarija, medikamentinis karščiavimas, sąnarių skausmas, retai(angioedema).

Labai retai gali pasireikšti glositas, galvos svaigimas, nervingumas, nemiga ar ūminė alerginė reakcija (anafilaksinis šokas). Pavieniais atvejais gali prasidėti grybelių sukelta infekcinė liga, pvz., makšties mikozė, pienligė ir kt.

Buvo pavienių Stivenso ir Džonsono sindromo atvejų.

Medikamento vartojant ilgai, retai atsirasdavo kraujo pokyčių: eozinofilija, trombocitopenija, leukopenija, neutropenija. Gydymą nutraukus, jie išnyko. Pavieniais atvejais kraujo serume šiek tiek padaugėjo transaminazių (alaninaminotransferazės, aspartataminotransferazės).

Vartojant Biodroxil, kaip ir kitokių cefalosporinų ar penicilinų, gali būti tariamai teigiamas Koombo testas. Tariamai teigiamas gali būti ir gliukozės nustatymo šlapime nefermentiniu būdu testas.

Įtaka laboratorinių tyrimų duomenims

Gydymo cefadroksiliu metu ir po jo laikinai gali tapti teigiamas tiesioginis Koombo testas. Jis būna teigiamas ir naujagimiams, kurių motinos prieš gimdymą vartojo cefalosporinų. Vartojant cefadroksilio, gliukozės kiekį šlapime reikia nustatinėti fermentiniu būdu (pvz., testo juostele), nes redukcijos testo rezultatai gali būti tariamai didesni.

Biodroxil (250mg/5ml). Kita informacija

Biodroxil sudėtis:

Biodroxil 500 mg kietos kapsulės.

- Veiklioji medžiaga yra: 1 kapsulėje yra 500 mg cefadrokslilio.

- Pagalbinės medžiagos yra: Kapsulių turinys: magnio stearatas, natrio laurilsulfatas, mikrokristalinė celiuliozė. Korpusas: titano dioksidas, želatina.

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai

- Veiklioji medžiaga yra: 5 ml (1 matavimo šaukštelyje) paruoštos suspensijos yra 250 mg cefadroksilio.

- Pagalbinės medžiagos yra: guaro lipai, magnio stearatas, koloidinis silicio dioksidas, titano dioksidas, talkas, sacharinas, cukrus, persikų ir abrikosų kvapo milteliai. 5 ml paruoštos suspensijos (1 gamintojo šaukštelyje) yra 3,5 mg sacharino ir apie 3,4 g cukraus.

Biodroxil išvaizda ir kiekis pakuotėje

Biodroxil 500 mg kietos kapsulės

Dėžutėje yra 12 kietų kapsulių.

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai

Dėžutėje yra 60 ml buteliukas su milteliais suspensijai ruošti.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +2 / -3 -1

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo?
Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo? Vidurių užkietėjimas gali būti nejauki tema, bet ji iš tiesų labai aktuali, mat daugybė žmonių skundžiasi šia nemalonia problema. Teigiama, kad mažiausiai kas trečias asmuo gali patirti vidurių užkietėjimo epizodų, o senyvame amžiuje bent kas trečias asmuo kamuojamas lėtinio vidurių užkietėjimo. Viduriai gali užkietėti... +4 / 0 +4

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +9 / 0 +9

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Misija: stipresnis imunitetas
Misija: stipresnis imunitetas Ligos, atrodo, visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu... Kodėl vieni serga taip dažnai, o kiti pamiršta, kas yra pilnas stalčius vaistų nuo peršalimo ir dideli kiekiai arbatų? Galbūt retai sergantieji stiprina savo imunitetą ištisus metus ir jiems nebaisus joks oras? Pakalbėkime apie imuninės sistemos svarbą ir ją alinančius... +3 / 0 +3

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni
Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni Įkyrus blauzdų niežulys, kamuojantis kojų tinimas, ypatingai pasireiškiantis po ilgesnės darbo dienos, naktinis mėšlungis, kojų skausmas ir tempimas yra lėtinio veninės kraujotakos nepakankamumo ženklai. Dažnas pacientas galvoja, kad tokie pojūčiai yra visiškai normalūs – juk jie kasdien ilgai stovi arba sėdi, tad vakarinis... +1 / 0 +1

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys?
Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys? Sėkmingas pieninių dantų išdygimas – svarbus „pasiekimas“ ne tik kūdikiui, bet ir visiems šeimos nariams. Vieniems mažyliams šis etapas praeina lengviau, kitiems sukelia nemažai nepatogumų. Viena populiariausių temų, kuria itin domisi tėvai, yra būtent pieninių dantų dygimas, jo požymiai ir pagalbos galimybės. +3 / 0 +3

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +2 / 0 +2

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės?
Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės? Erekcijos sutrikimas (kitaip jis vadinamas erekcijos arba erektiline disfunkcija) susijęs su negalėjimu pasiekti arba palaikyti reikiamo varpos standumo (erekcijos) ir dėl to kylančių sunkumų atlikti sėkmingą lytinį aktą. Teigiama, kad ši problema gali liesti bent kas dešimtą lytiškai aktyvų vyrą. Vis dėlto erekcijos... +4 / 0 +4

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +26 / 0 +26

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai... +3 / 0 +3

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25