HELIXOR M (20mg/ml; 30mg/ml; 50mg/ml)

Gamintojas: Helixor Heilmittel
Veiklioji medžiaga: Obelų šviežių amalų (Viscum album ssp. mali) (1:20) vandeninė ištrauka
Stiprumas: 20mg/ml; 30mg/ml; 50mg/ml

Papildoma gydymo priemonė sergant piktybinėmis ligomis, gyvenimo kokybei ir galimam ligos eigos pagerėjimui.

Pakuotė

Gaminamos trys HELIXOR rūšys, gaunamos iš skirtingų medžių rūšių amalų:

HELIXOR A: europinių kėnių amalai (Viscum album spp. abietis)

HELIXOR M: obelų amalai (Viscum album spp. mali)

HELIXOR P: pušų amalai (viscum album spp. pini).

Kombinuotos pakuotės (SE)

po 7 ampules didėjančia koncentracija

Pakuotės (OP)

po 8 ampules tos pačios koncentracijos

Didžiosios pakuotės (GP) po 50 ampulių tos pačios koncent-racijos

SE I

SE II

SE III

SE IV

OP 0,01 mg

 

1 mg

10 mg

1 mg

20 mg

OP 0,1 mg

1 mg

10 mg

5 mg

20 mg

OP 1 mg

GP 1 mg

1 mg

20 mg

5 mg

30 mg

OP 5 mg

GP 5 mg

5 mg

20 mg

10 mg

30 mg

OP 10 mg

GP 10 mg

5 mg

30 mg

10 mg

50 mg

OP 20 mg

GP 20 mg

5 mg

30 mg

10 mg

50 mg

OP 30 mg

GP 30 mg

10 mg

30 mg

20 mg

50 mg

OP 50 mg

GP 50 mg

 

OP 100 mg

GP 100 mg


Farmacinė terapinė grupė

Amalų žolių ekstraktas (ATC kodas: L01CP01)

HELIXOR M (20mg/ml; 30mg/ml; 50mg/ml). Vartojimas

HELIXOR visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas ir vartojimas

2 – 3 kartus per savaitę, kai kuriais atvejais kasdien, po 1 ampulę suleisti po oda (injekcija po oda), keičiant poodinės injekcijos vietą (pvz., pilve, žaste arba šlaunies priekinėje ar išorinėje pusėje ).

Neleiskite vaisto į uždegimo paliestas odos vietas (pvz., uždegiminė reakcija ankstesnių injekcijų vietoje, venų uždegimai), venkite sričių, kurias veikia spindulinė terapija.

HELIXOR negalima leisti viename švirkšte su kitais vaistais.

Dozavimas. Paprastai gydymas pradedamas įžanginiu kursu, kurio pradinė dozė yra 1 mg ir etapais ji didinama iki palaikomosios terapijos dozės (žr. gydymo schemą toliau).

Dozės nedidiname, jeigu injekcijos vietoje prasideda uždegiminė reakcija (paraudimas, patinimas, poodinių audinių sukietėjimas), prasideda karščiavimas ar pasireiškia požymiai, panašūs į gripo simptomus: liguista savijauta, šalčio krėtimas, galvos ar sąnarių skausmai.

Jautrių pacientų, pavyzdžiui, sergančių alergija, ar pacientų, kuriems jau 1 mg dozė injekcijos vietoje sukelia uždegiminę reakciją, karščiavimą arba silpnumą, įžanginė terapija, kurią sudaro 8 injekcijos, pradedama nuo 0,01 mg. Jei organizmas gerai toleruoja vaistą, toliau skiriama 8 injekcijos po 0,1 mg. Jei pacientas gerai toleruoja ir šią dozę, ją galima toliau didinti iki 1 mg arba kombinuotos pakuotės SE I. Jei didinant dozę vėl prasideda padidinto jautrumo reakcija, dozė vėl sumažinama iki to dydžio, kurią organizmas gerai toleravo.

Pacientams, sergantiems skydliaukės hiperfunkcija ar autoimuninėmis ligomis, dozę didinti rekomenduojama labai lėtai.

Atliekant spindulinę ar chemoterapiją organizmo reakcija gali keistis, todėl būtina sumažinti dozę.

Dozė ir injekcijų dažnumas parenkami pagal tolimesnę schemą, kurią galima individualiai keisti pritaikant prie paciento organizmo reakcijos:

Terapijos schema

SE = Kombinuota pakuotė; OP = Pakuotė (pakuočių turinys nurodytas anksčiau).

 

Įžanginė terapija

Palaikomoji terapija

Kai augliai visiškai pašalinti: injekcija po oda 2-3 x per savaitę

1 SE I ® 1 SE II ® SE IV ® 14 dienų pertrauka

2 x SE IV vienas po kito ® 14 dienų pertrauka ® pakartoti

Jei augliai nevisiškai pašalinti ar turi metastazių, esant chroniškai mielozinei ir ūmiai leukemijai: injekcija po oda  3 x per savaitę ar net kasdien

1 SE I ® 1 SE II ® 1 SE IV ® 1 SE IV + 1 OP 50 mg*

be pertraukos

1.+ 2 inj.: 100 mg

3. + 4 inj.: 150 mg

5. - 7 inj.: 200 mg**

Esant piktybinei limfomai, chroniškai limfatinei leukemijai ir plazmocitomai:   injekcija po oda kasdien

1 OP 1 mg®1 OP 5 mg ®1 OP 10 mg ® 1 SE II ® 1 SE IV ® 1 SE IV + 50 mg*

150 mg kasdien**


Svarbu: jei pastebima neigiama organizmo reakcija, dozės nedidinti (žr. Dozavimas)

* t.y. su kiekviena ampule SE IV įtraukiama papildomai 1 ampulė po 50 mg (gauname 70/70/80/80/100/100/100 mg).

** jei dozę reikia dar didinti, tai atliekama kas 14 dienų pakopomis didinant po 50 mg iki maksimalios 400 mg vienkartinės dozės.

Kaip ilgai galima vartoti HELIXOR

Vartojimo trukmė praktiškai neribojama. Ją nustato gydytojas pagal recidyvų riziką, individualią ligonio savijautą ir ligos eigą. Kursas gali trukti keletą metų, tačiau paprastai daromos vis ilgesnės pertraukos.

Pavartojus per didelę HELIXOR dozę

Per didelė dozė gali sukelti uždegiminę reakciją injekcijos vietoje, tai aprašyta prie "Šalutinio poveikio". Tokiu atveju padės drėgni, vėsūs kompresai arba uždegimą mažinantys tepalų kompresai. Kitą injekciją galima leisti tik tuomet, kai visiškai išnyks uždegiminės reakcijos požymiai, tačiau dozė turi būti žymiai sumažinta.

Pamiršus pavartoti HELIXOR

Kaip galima greičiau susileiskite tą pačią dozę. Jei daroma ilgesnė nei 4 savaičių pertrauka, atsargumo dėlei pirmoji dozė turi būti sumažinta per pusę.

Ar gali HELIXOR vartoti vaikai

Vaikai paprastai jautriau reaguoja į HELIXOR preparatus, todėl įžanginį kursą geriau patariama pradėti ne su Kombinuota pakuote (SE), o su Pakuote (OP), o pradedant nuo 1 mg. Tik tuomet, jei organizmas gerai toleruoja dozę, galima ją didinti eilės tvarka pagal koncentraciją (5 mg, 10 mg, 20 mg, 30 mg). Leidžiant pirmąsias 4 ampules rekomenduojama suleisti ne visą dozę. Nurodymus ir rekomendacijas jums pateiks gydytojas.

Vaikams iki 10 metų amžiaus maksimali dozė sudaro 50 mg, vyresniems – 100 mg.

HELIXOR M (20mg/ml; 30mg/ml; 50mg/ml). Šalutinis poveikis

Kaip ir kiti vaistai HELIXOR  gali sukelti šalutinį poveikį.

Poveikis odai ir gleivinei

Pavieniais atvejais galima didesnė vietinė, daugiau nei 5 cm skersmens, uždegiminė reakcija injekcijos vietoje, ypač pirmosiomis gydymo savaitėmis; viso kūno niežėjimas, vietinė ar išplitusi dilgėlinė, odos išbėrimas.

Reti atvejai: gumbiniai sukietėjimai poodiniame sluoksnyje injekcijos vietoje, pūslelės, į šienligę panašūs nusiskundimai, odos ir gleivinės patinimas veido srityje (Kvinkės edema).

Labai reti (pavieniai) atvejai: Multiforminė eksudacinė eritema (Erythema exsudativum multiforme).

Kvėpavimo takų sistema

Reti atvejai: gali pasitaikyti dusulys, bronchų spazmai.

Bendro pobūdžio negalavimai

Reti atvejai: gali pakilti temperatūra, atsirasti nuovargis, šalčio krėtimas, bendra liguista savijauta, galvos ir sąnarių skausmas, limfmazgių padidėjimas.

Labai reti (pavieniai) atvejai: drebulys, galvos svaigimas, anafilaksinis šokas (kraujo apytakos sutrikimas, sukeltas alerginės reakcijos).

Uždegiminė reakcija injekcijos vietoje, jei ji apima mažesnį nei 5 cm skersmens plotą, lengvas kūno temperatūros padidėjimas yra nepavojingi ir rodo, kad dozė veikia. Tačiau pasireiškus tokiai reakcijai, dozės didinti negalima.

Jei uždegiminė reakcija injekcijos vietoje apima didesnį nei 5 cm skersmens plotą, pasireiškia karščiavimas, nuovargis, šalčio krėtimas, bendras silpnumas, kitą injekciją galima leisti tik tuomet, kai simptomai praeina, žymiai sumažinus dozę.

Jei pasireiškia alerginė reakcija (viso kūno niežėjimas, dilgėlinė, odos išbėrimas, veido patinimas, dusulys, šokas), reikia nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jei pastebėjote šalutinį poveikį, kuris čia nėra aprašytas, informuokite gydytoją ar vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +2 / -3 -1

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo?
Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo? Vidurių užkietėjimas gali būti nejauki tema, bet ji iš tiesų labai aktuali, mat daugybė žmonių skundžiasi šia nemalonia problema. Teigiama, kad mažiausiai kas trečias asmuo gali patirti vidurių užkietėjimo epizodų, o senyvame amžiuje bent kas trečias asmuo kamuojamas lėtinio vidurių užkietėjimo. Viduriai gali užkietėti... +4 / 0 +4

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +9 / 0 +9

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Misija: stipresnis imunitetas
Misija: stipresnis imunitetas Ligos, atrodo, visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu... Kodėl vieni serga taip dažnai, o kiti pamiršta, kas yra pilnas stalčius vaistų nuo peršalimo ir dideli kiekiai arbatų? Galbūt retai sergantieji stiprina savo imunitetą ištisus metus ir jiems nebaisus joks oras? Pakalbėkime apie imuninės sistemos svarbą ir ją alinančius... +3 / 0 +3

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni
Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni Įkyrus blauzdų niežulys, kamuojantis kojų tinimas, ypatingai pasireiškiantis po ilgesnės darbo dienos, naktinis mėšlungis, kojų skausmas ir tempimas yra lėtinio veninės kraujotakos nepakankamumo ženklai. Dažnas pacientas galvoja, kad tokie pojūčiai yra visiškai normalūs – juk jie kasdien ilgai stovi arba sėdi, tad vakarinis... +1 / 0 +1

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys?
Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys? Sėkmingas pieninių dantų išdygimas – svarbus „pasiekimas“ ne tik kūdikiui, bet ir visiems šeimos nariams. Vieniems mažyliams šis etapas praeina lengviau, kitiems sukelia nemažai nepatogumų. Viena populiariausių temų, kuria itin domisi tėvai, yra būtent pieninių dantų dygimas, jo požymiai ir pagalbos galimybės. +3 / 0 +3

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +2 / 0 +2

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės?
Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės? Erekcijos sutrikimas (kitaip jis vadinamas erekcijos arba erektiline disfunkcija) susijęs su negalėjimu pasiekti arba palaikyti reikiamo varpos standumo (erekcijos) ir dėl to kylančių sunkumų atlikti sėkmingą lytinį aktą. Teigiama, kad ši problema gali liesti bent kas dešimtą lytiškai aktyvų vyrą. Vis dėlto erekcijos... +4 / 0 +4

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +26 / 0 +26

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai... +3 / 0 +3

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25