Imipenem/Cilastatin Ranbaxy

Gamintojas: Terapia S.A.
Veiklioji medžiaga: Imipenemas, Cilastatinas

Imipenem/Cilastatin Ranbaxy veikliosios medžiagos yra imipenemas ir cilastatinas. Imipinemas priklauso vaistų, vadinamų beta laktaminiais antibiotikais, grupei. Antibiotikai naikina bakterijas organizme. Bakterijos sukelia infekcijas įvairiose organizmo vietose.Imipenemo aktyvumas slopinamas inkstuose, vykstant įvairioms cheminėms skilimo reakcijoms. Cilastatino natrio druska slopina šias skilimo reakcijas ir didina imipenemo veiksmingumą, nes padidina imipenemo koncentraciją kraujyje ir šlapime. Dėl to šios medžiagos Imipenem/Cilastatin Ranbaxy sudėtyje vartojamos kartu.Gydytojas gali skirti Imipenem/Cilastatin Ranbaxy, nes sergate sunkia bakterijų sukelta infekcija.Imipenem/Cilastatin Ranbaxy veikliosios medžiagos veikia šias infekcijas:Komplikuotas pilvo ertmės infekcijas;

sunkias apatinių kvėpavimo takų arba plaučių infekcijas;

komplikuotas lytinių organų infekcijas ;

komplikuotas šlapimo takų infekcijas;

komplikuotas odos ir audinių infekcijas .

Imipenem/Cilastatin Ranbaxy. Vartojimas

Imipenem/Cilastatin Ranbaxy visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Dozavimas

Imipenem/Cilastatin Ranbaxy sušvirkš sveikatos priežiūros specialistas.Vaistas švirkščiamas į veną (infuzija į veną). Imipenem/Cilastatin Ranbaxy NEGALIMA švirkšti į raumenis (injekcija į raumenis). Šio vaisto NEGALIMA gerti.Kiek kartų teks vartoti vaistą, priklauso nuo infekcijos tipo ir sunkumo. Toliau nurodytos tik imipenemo dozės. Vaisto sudėtyje yra toks pat cilastatino kiekis.Jeigu manote, kad Imipenem/Cilastatin Ranbaxy veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Suaugusieji

Infekcijos gydymas. Jeigu sveriate daugiau kaip 70 kg, įprasta dozė yra 250 mg arba 500 mg imipenemo kas šešias ar aštuonias valandas, kuri bus suvartota per 20-30 minučių. Jeigu sergate sunkia infekcija, gali būti vartojama 1000 mg imipenemo dozė kas šešias ar aštuonias valandas, kuri bus suvartota per 40-60 minučių.Negalima vartoti daugiau kaip 4 g Imipenem/Cilastatin Ranbaxy per parą.Jeigu sveriate mažiau kaip 70 kg, dozė bus atitinkamai sumažinta.Pacientai, kurie serga inkstų ligomis, ir pacientai, kuriems atliekamos dializės

- Jeigu sergate inkstų ligomis, dozė bus sumažinta.

- Jeigu Jums atliekamos dializės, vadinamos hemodializėmis, įprasta dozė yra 250 mg arba 500 mg, kuri suvartojama iš karto po dializės, o vėliau vartojama kas 12 valandų.

- Jeigu Jums atliekamos dializės, gydytojas arba sveikatos priežiūros specialistas Jus atidžiai stebės.Vaikai

Imipenem/Cilastatin Ranbaxy negalima vartoti jaunesniems kaip trijų metų vaikams.- Jeigu vaikas sveria mažiau kaip 40 kg, dozė apskaičiuojama, atsižvelgiant į vaiko kūno svorį. Įprasta dozė vaikams yra 15 mg imipenemo kilogramui kūno svorio kas šešias valandas, visa paros dozė yra 60 mg imipenemo kilogramui kūno svorio.

- Jeigu vaikas sveria daugiau kaip 40 kg, jam (jai) bus vartojama į suaugusiųjų panaši dozė.

- Didžiausia paros dozė vaikams negali būti didesnė kaip 2 g.

- Imipenem/Cilastatin Ranbaxy negalima vartoti vaikams, kurie serga inkstų liga.Pavartojus per didelę Imipenem/Cilastatin Ranbaxy dozęTikimybė, kad taip atsitiks, yra labai maža, nes vaistą švirkščia sveikatos priežiūros specialistas. Vis dėlto, jeigu galvojate, kad buvo suvartota per daug vaisto, praneškite apie tai sveikatos priežiūros specialistui.Pamiršus pavartoti Imipenem/Cilastatin RanbaxyTikimybė, kad taip atsitiks, yra labai maža, nes vaistą švirkščia sveikatos priežiūros specialistas. Vis dėlto, jeigu galvojate, kad dozė buvo praleista, praneškite apie tai sveikatos priežiūros specialistui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Imipenem/Cilastatin Ranbaxy. Šalutinis poveikis

Imipenem/Cilastatin Ranbaxy, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.Labai sunkus šalutinis poveikis

Jeigu pasireiškė toks poveikis, Imipenem/Cilastatin Ranbaxy vartoti negalima ir apie tai turite nedelsdami pasakyti gydytojui arba vykti į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.Išbėrimas, dilgėlinė, niežulys, krūtinės spaudimas, veido, lūpų, rankų ir kojų patinimas ar kvėpavimo pasunkėjimas, alpimas, kūno temperatūros padidėjimas.

Sunki odos reakcija, kuri pasireiškia pūslėmis, skauduliais ar opomis.Išvardytas nepageidaujamas poveikis yra labai sunkus. Jeigu atsirado tokių simptomų, jie gali rodyti sunkią alerginę reakciją arba kito tipo reakciją į Imipenem/Cilastatin Ranbaxy. Gali prireikti skubios medicininės pagalbos ar gydymo ligoninėje.Sunkus šalutinis poveikis

Jeigu atsirado išvardytų simptomų, nedelsdami pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.Gausus viduriavimas dvokiančiomis išmatomis, pasireiškiantis su karščiavimu ir pilvo skausmu, su krauju ar be kraujo ir gleivėmis išmatose (pseudomembraninis kolitas).

Neįprastas kraujavimas arba polinkio kraujuoti sustiprėjimas, nuolatinis gerklės skausmas ir dažnos infekcijos, išblyškimas ir nuovargis (tai gali pasireikšti dėl kraujo ląstelių kiekio sumažėjimo).

Veido, kulkšnių ar kitų kūno vietų patinimas, pasireiškiantis kartu su staigiu išskiriamo šlapimo kiekio padidėjimu ar sumažėjimu (taip gali pasireikšti inkstų funkcijos sutrikimas).

Odos ir akių baltymo pageltimas, pasireiškiantis su apetito sumažėjimu, pilvo skausmu (taip gali pasireikšti kepenų funkcijos sutrikimas).

Žaibinis kepenų uždegimas (hepatitas).

Encefalopatija (pažinimo funkcijos sutrikimas, subtilūs asmenybės pokyčiai, negalėjimas susikaupti, letargija ir sąmonės pritemimas).

Traukulių priepuoliai.

Daugiaformė eritema (nestipriai niežtinčios, purpuriniai raudonos dėmelės, kurių pirmiausiai atsiranda ant galūnių).Kitas šalutinis poveikis

Jeigu pastebėjote tokių sutrikimų, pasakykite gydytojuiDažni (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 gydytų pacientų)

Odos išbėrimas, niežulys, dilgėlinė.

Sukietėjimas ir skausmas, pasireiškiantis su paraudimu ir (arba) patinimu injekcijos vietoje.Nedažni (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 1000, bet rečiau kaip 1 iš 100 gydytų pacientų)

Galvos skausmas, galvos svaigimas, pernelyg didelis mieguistumas.

Pykinimas (blogavimas), vėmimas (šleikštulys), viduriavimas, nevirškinimas, rėmuo, seilėtekio sustiprėjimas, gerklės skausmas, pilvo skausmas.

Dantų ir (arba) liežuvio spalvos pokytis.Reti (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 000, bet rečiau kaip 1 iš 1000 gydytų pacientų)

Skonio pojūčio pokytis.

Prikurtimas, galvos sukimasis (supimosi jutimas).

Psichikos sutrikimai, įskaitant haliucinacijas (matymas, girdėjimas ar jutimas kažko, ko nėra), minčių susipainiojimas.

Dilgčiojimas ir dygsėjimas, rankų ir kojų tirpulys.

Skambėjimas ausyse.

Nevalingi raumenų judesiai.

Šlapinimosi pagausėjimas.Labai reti (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 100 000, bet rečiau kaip 1 iš 10 000 gydytų pacientų)

Liežuvio patinimas, liežuvio skausmas,

Įvairių sąnarių skausmas, sunkiosios miastenijos pasunkėjimas (pasireiškia progresuojantis raumenų silpnumas fizinio krūvio metu, kuris pagerėja ilsintis), silpnumas.

Diskomfortas krūtinėje, dažnas kvėpavimas, dusulys, cianozė (meslva nagų ir odos spalva).

Gali pasireikšti nekenksmingas šlapimo spalvos pokytis.Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Karščiavimas.

Prakaitavimo sustiprėjimas, odos šiurkštumas.

Kraujospūdžio sumažėjimas, tvinkčiojantis pulsas arba dažnas pulsas.

Vulvos niežulys arba dirginimas.Laboratoriniai tyrimai

Gali atsirasti kai kurių laboratorinių tyrimų rodmenų pokyčių.Kraujo ląstelių pokytis (eozinofilija, trombocitozė, leukopenija, hemoglobino koncentracijos sumažėjimas, neutropenija, įskaitant agranuliocitozę, pancitopernija, hemolizinė anemija, kaulų čiulpų slopinimas).

Protrombino laiko pailgėjimas, teigiamas Kumbso mėginys.

Nenormalūs inkstų funkcijos tyrimų rodmenys.

Nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys.Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Imipenem/Cilastatin Ranbaxy. Kita informacija

Imipenem/Cilastatin Ranbaxy sudėtisVeikliosios medžiagos yra:

530,1 mg imipenemo monohidrato (atitinka 500 mg bevandenio imipenemo),

530,7 mg cilastatino natrio druskos (atitinka 500 mg cilastatino).Pagalbinė medžiaga: natrio-vandenilio karbonatas.

Imipenem/Cilastatin Ranbaxy viename buteliuke yra 37,5 mg (1,63 mmol) natrio.Imipenem/Cilastatin Ranbaxy išvaizda ir kiekis pakuotėjeImipenem/Cilastatin Ranbaxy yra balti ar šviesiai gelsvi milteliai infuziniam tirpalui.

Tiekiami 100 ml talpos Imipenem/Cilastatin Ranbaxy 500 mg/500 mg milteliai infuziniam tirpalui buteliukai, kuriuose yra sterilių baltų arba šviesiai gelsvų miltelių. Kartono dėžutėje yra 1 arba 10 buteliukų.Tiekiami 22 ml talpos Imipenem/Cilastatin Ranbaxy 500 mg/500 mg milteliai infuziniam tirpalui buteliukai su įmontuota perkėlimo adata, kuria miltelius galima ištirpinti ir perkelti tiesiai į infuzinį maišelį. Kartono dėžutėje yra 1 buteliukas.Tiekiami Imipenem/Cilastatin Ranbaxy 500 mg/500 mg miltelių infuziniam tirpalui I tipo skaidraus stiklo buteliukai su bromobutilo gumos kamščiu ir sandariu polipropileno spragtuku. Buteliuko talpa 30 ml. Kartono dėžutėje yra 1 buteliukas.Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Sloga: nuo alergijos ar peršalimo?
Sloga: nuo alergijos ar peršalimo? Et, ir vėl tas nemalonus simptomas – sloga. Tik apsilankius gydytojo kabinete mergina gerokai nustebo, kuomet gydytoja pasakė, jog sloga ją vargina visai ne dėl peršalimo, bet dėl to, jog ji alergiška. Pelėsis sukėlė chronišką alergiją, kurios vienas iš simptomų ir buvo ta nemaloni sloga. Taigi, šįkart domimės ir bandome... +5 / 0 +5

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Greitai paruošiami makaronai: didesnė žala, nei nauda organizmui?
Greitai paruošiami makaronai: didesnė žala, nei nauda organizmui? Ne vienas studentas užsukęs į prekybos centrą pasiima greitai paruošiamų makaronų. Jie – ne tik kad pigus, bet ir skanus pasirinkimas, tačiau ar tikrai jau toks geras, kaip mums atrodo? +28 / 0 +28

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kaip visiems laikams pamiršti dietas?
Kaip visiems laikams pamiršti dietas? Skundžiatės, jog niekaip nepavyksta atsikratyti nereikalingų kilogramų ant liemens ir klubų? Pavargote nuo dietų ir nuolatinių jo sukeliamų pasekmių – nuotaikos svyravimų bei „jo-jo efekto“? Tuomet pamirškite visas dietas ir pradėkite propaguoti intuityvų valgymą, kuris leis ne tik pagražinti kūno linijas, bet ir būti... +13 / 0 +13

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sloga: nuo alergijos ar peršalimo?
Sloga: nuo alergijos ar peršalimo? Et, ir vėl tas nemalonus simptomas – sloga. Tik apsilankius gydytojo kabinete mergina gerokai nustebo, kuomet gydytoja pasakė, jog sloga ją vargina visai ne dėl peršalimo, bet dėl to, jog ji alergiška. Pelėsis sukėlė chronišką alergiją, kurios vienas iš simptomų ir buvo ta nemaloni sloga. Taigi, šįkart domimės ir bandome... +5 / 0 +5

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja O ne... ir vėl peršalau...
O ne... ir vėl peršalau... O ne...ir vėl peršalau“, - tai buvo frazė, kurią iš vyro išgirdau tuomet, kai grįžusi iš darbo pravėriau namų duris. Vargšelis pasitiko karščiuojantis, ašarojančiomis akimis, sloguojantis. „Na ką, dabar man teks imtis gydymo priemonių“, - pagalvojau sau mintyse ir nuėjau į virtuvę virti arbatos... +5 / 0 +5

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Europos krepšinio čempionatui pasibaigus: kokias traumas patyrė krepšininkai?
Europos krepšinio čempionatui pasibaigus: kokias traumas patyrė krepšininkai? Ir nors Lietuvos krepšinio komanda šiais metais Europos krepšinio čempionate nepasirodė taip gerai, kaip norėtųsi, o nugalėtojais tapo slovakai, visgi, mūsų krepšininkai atidavė visas savo paskutines jėgas ir, žinoma, patyrė traumų...Tad šiame straipsnyje apžvelgiame, kokias traumas teko patirti Lietuvos krepšininkams kelyje... +11 / 0 +11

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Vyrai atvirai prisipažino, kokios intymios problemos juos kankina
Vyrai atvirai prisipažino, kokios intymios problemos juos kankina Vyrų lyties organas metų metais atlieka dvigubas, nors ir atskiras funkcijas, ir dėl to nekyla jokių problemų. Varpa, sėklidės, prostata dirba, vykdydami iš smegenų gaunamus įsakymus. Tačiau, metams bėgant, vyksta senėjimo procesas, ilgainiui organai darosi silpnesni ir nebegali funkcionuoti normaliai. Ima pranykti erekcija ar... +6 / 0 +6

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Vaikas ir gamtos pavojai
Vaikas ir gamtos pavojai Paklaustas, kur norėtų poilsiauti, jūsų vaikas nupieš mažą namelį vidury pievos, su medžiais ir gėlėmis, dažnai su paukščiais ir tolumoje vinguriuojančia upe. Taigi, jei jūs gyvenate mieste, nuvežkite vaikutį į kaimą. Kaime vaiką viskas domins: klegantys naminiai paukščiai, darbštuolis arklys, čepsintys paršeliai.... +2 / 0 +2

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Gražios ir sveikos kojos: kaip įveikti kojų venų varikozę?
Gražios ir sveikos kojos: kaip įveikti kojų venų varikozę? Kiekvienai moteriai yra svarbu, jog jos kojos būtų ne tik gražios, bet ir sveikos. Tačiau labai dažnai mes net nesusimąstydamos, diena iš dienos, aliname savo kojas: avime aukštakulnius batelius, dirbame ilgai sėdimą ar stovimą darbą, dėl to sutrinka kraujotaka, prasideda įvairios ligos. +14 / 0 +14

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kaip suprasti vyro kūno kalbą?
Kaip suprasti vyro kūno kalbą? Ar pamenate neseniai žiniasklaidoje pasirodžiusias nuotraukas, kuriose užfiksuota buvusio Amerikos prezidento Barako Obamos ir Rusijos lyderio Vladimiro Putino susitikimas? Didžiojo dvidešimtuko (G20) susitikimo metu šių pasaulio lyderių kūno kalba buvo iškalbingesnė už tūkstančius žodžių: neryžtingas rankos paspaudimas,... +8 / -1 +7

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Graži oda: 6 grožio procedūros naudojant sodą
Graži oda: 6 grožio procedūros naudojant sodą Daugelis namuose turi sodos – ši medžiaga garsėja stipriomis savybėmis ir įvairiais naudojimo būdais. Vis dėlto mažai kas žino, kad soda neįtikėtinai veiksminga ir naudinga odos priežiūrai. +24 / -2 +22

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +17 / 0 +17

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai.
Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai. Nuo pirmų saulėtų vasaros dienų į upių, ežerų pakrantes pasipila žmonės. Vandenis raižo baidarės, kanojos, valtys, ežero krantui viliojančiai moja sniego baltumo burės. Pakrantėje kirba linksmas saulės vonių ir vandens mėgėjų būrys. Vanduo, saulė, oras šventėmis paverčia žmonių šiokiadienius, atgaivina nuo darbų,... +8 / 0 +8

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +21 / 0 +21