Octreotide CSC (50µg/ml)

+2
+2 -0

Gamintojas: GP Pharm, S.A.
Veiklioji medžiaga: Oktreotidas
Stiprumas: 50µg/ml

Octreotide CSC priklauso vaistų, kurie žinomi kaip augimą slopinantys hormonai, grupei. Oktreotidas yra sintetinis natūralaus hormono somatostatino analogas. Oktreotidas slopina augimo hormono išsiskyrimą bei tam tikrų hormonų ir medžiagų išskyrimą žarnose.

Octreotide CSC vartojamas:

  • virškinimo trakto bei kasos navikų, gaminančių hormonų, sukeltiems simptomams lengvinti. Šie simptomai yra susiję su kai kurių natūralių organizmo medžiagų, galinčių sukelti natūralių hormonų pusiausvyros sutrikimą, pernelyg didele gamyba. Šis pusiausvyros sutrikimas gali sąlygoti įvairius skrandžio, žarnų ar kasos simptomus;
  • augimo hormono bei į insuliną panašaus augimo faktoriaus-1 (IAF-1) kiekiui mažinti akromegalija (nenormalus rankų, kojų bei kai kurių veido vietų augimas) sergantiems pacientams ir pernelyg didelės šių hormonų gamybos sukeltiems simptomams slopinti;
  • komplikacijų po kasos operacijos profilaktikai;
  • skubiam kraujavimo iš stemplės ir skrandžio varikozinių mazgų (išsiplėtusių venų) gydymui kepenų liga sergantiems pacientams.

Jūsų gydytojas Octreotide CSC gali skirti ir kitokiu tikslu. Paklauskite savo gydytojo.

Octreotide CSC (50µg/ml). Vartojimas

Kokią dozę ir kaip dažnai vartosite, pasakys Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Octreotide CSC paprastai leidžiamas po oda, tačiau kai kuriais atvejais gali būti lėtai švirkščiamas į veną.

Paprastai Octreotide CSC Jums suleis gydytojas arba slaugytojas, tačiau kai kuriais atvejais Jus gali išmokyti vaisto po oda susileisti pačiam. Tokiu atveju Jus visiškai išmokys.

Leidžiamas Octreotide CSC injekcinis tirpalas turi būti kambario temperatūros, kad sumažėtų nemalonus pojūtis injekcijos vietoje.

Įprastinė dozė nurodyta toliau, tačiau Jūsų gydytojas nuspręs, kokią dozę Jums reikia vartoti.

Simptomams lengvinti pacientams, kurių virškinimo trakte ar kasoje yra navikas, gaminantis hormonų

Suaugusiems žmonėms

Pradinė dozė: 50 mikrogramų po oda vieną arba du kartus per parą. Priklausomai nuo sukeliamo poveikio dozę galima padidinti iki 200 mikrogramų 3 kartus per parą. Kai kuriais atvejais dozę galima dar padidinti.

Komplikacijų, susijusių su kasos operacija, profilaktikai

Reikia leisti po 100 mikrogramų 3 kartus per parą po oda 7 paras, pradedant operacijos dieną.

Kraujavimo iš skrandžio ir stemplės varikozinių mazgų (išsiplėtusių venų) skubiam gydymui ir profilaktikai kepenų liga sergantiems pacientams

Reikia infuzuoti nepertraukiamai po 25 mikrogramus per valandą kraujavimo periodu ir 2–3 paras (arba ilgiau) po to priklausomai nuo kraujavimo atsinaujinimo rizikos.

Simptomams lengvinti pacientams, kuriems nenormaliai auga rankos, kojos arba kai kurios veido vietos (akromegalija)

Suaugusiems žmonėms

Reikia leisti po 100–200 mikrogramų 3 kartus per parą po oda. Priklausomai nuo sukeliamo poveikio dozė didinama iki didžiausios, t. y. 1 500 mikrogramų per parą.

Vaikai

Vaikų gydymo Octreotide CSC patirtis yra labai maža.

Senyvi žmonės

Dozę keisti nėra būtina.

Pacientai, kurių kepenų veikla sutrikusi

Gali reikėti koreguoti dozę. Laikykitės savo gydytojo nurodymų.

Ką daryti pavartojus per didelę Octreotide CSC dozę?

Jeigu manote, kad Jums suleido per daug Octreotide CSC injekcinio tirpalo ir dėl to jaučiatės negerai, kreipkitės į savo gydytoją arba sveikatos priežiūros specialistus.

Perdozavimo simptomai yra trumpalaikis širdies plakimo suretėjimas, veido paraudimas, skrandžio diegliai, viduriavimas, alkis ir pykinimas.

Pamiršus pavartoti Octreotide CSC

Jeigu manote, kad Octreotide CSC dozę praleidote, kreipkitės į savo gydytoją arba sveikatos priežiūros specialistus. Jeigu Octreotide CSC leidžiatės patys, pamirštąją dozę turite susileisti tuoj pat, kai tik prisiminėte. Jeigu jau bus beveik atėjęs laikas vartoti kitą dozę, pamirštąją praleiskite.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Octreotide CSC

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *