Tiapridal (100mg/2ml)

+3

Gamintojas: SANOFI WINTHROP INDUSTRIE
Veiklioji medžiaga: Tiapridas
Stiprumas: 100mg/2ml
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Tiapridal vartojamas suaugusiųjų, ypač lėtiniu alkoholizmu sergančių ir senyvų žmonių, tam tikrų elgesio sutrikimų, pasireiškiančių neramumu ir agresija, gydymui.

Tiapridal (100mg/2ml). Vartojimas

Tiapridal visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Tiapridal 100 mg/2 ml injekcinis tirpalas skirtas tik suaugusiems.

Dozavimas įvairus, nustatomas kiekvienam konkrečiam atvejui.

Gydytojas Jums paskirs mažiausią veiksmingą dozę, vėliau palaipsniui ją didins.

Vartojimo būdas

Vaistas leidžiamas į raumenis arba į veną.

Senyvi žmonės

Pradinė dozė gali būti mažesnė. Dozės didinimo periodas gali būti ilgesnis.

Kepenų funkcijos sutrikimas

Dozės mažinti nebūtina.

Inkstų funkcijos sutrikimas

Dozė turi būti sumažinta, atsižvelgiant į kreatinino klirensą.

Pavartojus per didelę Tiapridal dozę

Pavartoję per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priimamąjį, nes jums gali sutrikti širdies veikla.

Pamiršus pavartoti Tiapridal

Vartokite naują dozę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jei praleidote kelias dozes iš eilės arba po vieną dozę kelis kartus, informuokite gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tiapridal (100mg/2ml). Šalutinis poveikis

Tiapridal, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujami poveikiai suklasifikuoti į grupes pagal dažnį naudojant šį susitarimą: Labai dažni (1/10), dažni (nuo 1/100 iki <1/10), nedažni (nuo 1/1 000 iki <1/100), reti (nuo 1/10 000 iki <1/1 000), labai reti (<1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Klinikinių tyrimų duomenys

Toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis nustatytas klinikinių tyrimų metu (nurodytas dažnumas, palyginti su placebu). Atkreiptinas dėmesys į tai, kad kai kada nepageidaujamą poveikį sunku atskirti nuo pagrindinės ligos simptomų.

Nervų sistemos sutrikimai

Dažni. Svaigulys atsistojant iš gulimos ar sėdimos padėties, galvos skausmas.

  • Parkinsonizmas ir susiję simptomai: drebulys, tonuso padidėjimas, sumažėjęs judėjimas ir didelis seilėtekis. Šie simptomai paprastai pašalinami vaistais nuo parkinsonizmo.


Nedažni. Akatizija (negalėjimas ilgiau sėdėti), distonija (spazmai, spazminė kreivakaklystė, akių obuolių judesių sutrikimas, mėšlungiškas žandikaulių sukandimas). Šie simptomai paprastai pašalinami vaistais nuo parkinsonizmo.

Reti. Ūminė diskinezija (judesių sutrikimas). Šis simptomas paprastai pašalinamas vaistais nuo parkinsonizmo.

Psichikos sutrikimai

Dažni. Apsnūdimas ar mieguistumas, nemiga, sujaudinimas, apatija.

Endokrininiai sutrikimai

Dažni. Tiapridas padidina prolaktino kiekį kraujo plazmoje (hiperprolaktinemija). Kai kada hiperprolaktinemija gali sukelti mėnesinių dingimą, mėnesinių sutrikimus, krūtų pabrinkimą, pieno išsiskyrimą iš pieno liaukų nežindymo laikotarpiu, erekcijos sutrikimą.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Dažni. Bendras silpnumas ar nuovargis.

Nedažni. Kūno svorio padidėjimas.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

Nedažni. Pieno išsiskyrimas iš pieno liaukų nežindymo laikotarpiu, mėnesinių dingimas, krūtų padidėjimas, krūtų skausmas, impotencija.

Duomenys, gauti vaistui esant rinkoje

Registruojant tik spontaninius pranešimus, pastebėtos dar ir šios nepageidaujamos reakcijos.

Širdies sutrikimai

Dažnis nežinomas. QT intervalo pailgėjimas ir širdies ritmo sutrikimai, skilvelių tachikardija, kuri gali baigtis skilvelių virpėjimu ar širdies sustojimu, netikėta mirtimi.

Kraujagyslių sutrikimai

Dažnis nežinomas. Ortostatinė hipotenzija (keičiant kūno padėtį iš gulimos ar sėdimos į stovimą svaigsta galva).

  • Kraujo krešuliai venose, ypač esantys kojose (pasireiškia kojų patinimu, skausmu ir paraudimu) kraujagyslėmis gali nukeliauti į plaučius, sukeldami skausmą krūtinėje ir pasunkėjusį kvėpavimą. 


Jeigu pasireiškė bet kuris iš paminėtų simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Dažnis nežinomas. Baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, neutropenija (tam tikros baltųjų kraujo kūnelių rūšies kiekio sumažėjimas) ir agranuliocitozė (tam tikros baltųjų kraujo kūnelių rūšies išnykimas.

Nervų sistemos sutrikimai

Dažnis nežinomas. Vėlyvoji diskinezija, pasireiškianti nevalingais stereotipiniais daugiausia liežuvio, ir (arba) veido judesiais, kaip tai būna ilgai (daugiau kaip 3 mėnesius) vartojant bet kuriuos neuroleptikus. Anticholinerginiai antiparkinsoniniai vaistai šių reiškinių nemažina arba gali dar sustiprinti.

  • Kaip ir vartojant bet kokių vaistų nuo psichozės, gali pasireikšti piktybinis neuroleptinis sindromas (žr. 2 skyriaus poskyrį „Specialių atsargumo priemonių reikia:“), t. y. gyvybei pavojų kelianti komplikacija.


Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Tiapridal (100mg/2ml). Kita informacija

Tiapridal sudėtis

Veiklioji medžiaga yra tiapridas. Vienoje ampulėje yra 111,1 mg tiaprido hidrochlorido,atitinkančio 100 mg tiaprido.

Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, injekcinis vanduo.

Tiapridal išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tirpalas skaidrus, bespalvis ar beveik bespalvis.

2 ml stiklinė ampulė.

Dėžutėje yra 12 ampulių po 2 ml.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +2 / -3 -1

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo?
Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo? Vidurių užkietėjimas gali būti nejauki tema, bet ji iš tiesų labai aktuali, mat daugybė žmonių skundžiasi šia nemalonia problema. Teigiama, kad mažiausiai kas trečias asmuo gali patirti vidurių užkietėjimo epizodų, o senyvame amžiuje bent kas trečias asmuo kamuojamas lėtinio vidurių užkietėjimo. Viduriai gali užkietėti... +4 / 0 +4

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +9 / 0 +9

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Misija: stipresnis imunitetas
Misija: stipresnis imunitetas Ligos, atrodo, visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu... Kodėl vieni serga taip dažnai, o kiti pamiršta, kas yra pilnas stalčius vaistų nuo peršalimo ir dideli kiekiai arbatų? Galbūt retai sergantieji stiprina savo imunitetą ištisus metus ir jiems nebaisus joks oras? Pakalbėkime apie imuninės sistemos svarbą ir ją alinančius... +3 / 0 +3

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni
Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni Įkyrus blauzdų niežulys, kamuojantis kojų tinimas, ypatingai pasireiškiantis po ilgesnės darbo dienos, naktinis mėšlungis, kojų skausmas ir tempimas yra lėtinio veninės kraujotakos nepakankamumo ženklai. Dažnas pacientas galvoja, kad tokie pojūčiai yra visiškai normalūs – juk jie kasdien ilgai stovi arba sėdi, tad vakarinis... +1 / 0 +1

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys?
Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys? Sėkmingas pieninių dantų išdygimas – svarbus „pasiekimas“ ne tik kūdikiui, bet ir visiems šeimos nariams. Vieniems mažyliams šis etapas praeina lengviau, kitiems sukelia nemažai nepatogumų. Viena populiariausių temų, kuria itin domisi tėvai, yra būtent pieninių dantų dygimas, jo požymiai ir pagalbos galimybės. +3 / 0 +3

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +2 / 0 +2

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės?
Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės? Erekcijos sutrikimas (kitaip jis vadinamas erekcijos arba erektiline disfunkcija) susijęs su negalėjimu pasiekti arba palaikyti reikiamo varpos standumo (erekcijos) ir dėl to kylančių sunkumų atlikti sėkmingą lytinį aktą. Teigiama, kad ši problema gali liesti bent kas dešimtą lytiškai aktyvų vyrą. Vis dėlto erekcijos... +4 / 0 +4

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +26 / 0 +26

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai... +3 / 0 +3

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25