8 patarimai geresnei savijautai

Lapkričio 23, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Nėra vieno vaisto ar maisto papildo, kuris galėtų padaryti stebuklus. Tačiau galima gyventi taip, kad bendroji fizinė ir emocinė sveikata būtų kuo stipresnė. Pateikiame Jums 8 patarimus, kurie padės kasdien jaustis geriau. Gal šią „programą” norėtumėte išmėginti ir Jūs? Ir ne nuo rytojaus, o nuo … dabar?

  • Laimingai pradėkite dieną dar lovoje. Pasirąžykite, padėkokite už naują dieną ir neskubėdami išlipkite iš lovos. Tegul Jūsų naujas rytas prasideda be streso. Žinoma, geriausia, kai pabundama natūraliai, tačiau jei būtinas žadintuvas, tuomet jo melodija neturėtų būti labai tranki, skardi ar priverčianti šokti iš lovos su besitrankančia širdimi.
  • Išgerkite šilto vandens su citrina. Šis gėrimas gerina virškinimą ir spartina medžiagų apykaitą. Jei turite skrandžio problemų, tuomet tiesiog užteks šilto vandens ir šaukšto linų sėmenų aliejaus prieš pusryčius. Kasdien naudinga išgerti po žaliąjį kokteilį – daržovėse, vaisiuose, uogose ir žalumynuose esantys vitaminai, mineralai, skaidulos bei augaliniai pigmentai ir kitos biologiškai aktyvios medžiagos teigiamai veikia organizmą, suteikia energijos, saugo nuo žalingo aplinkos poveikio.
  • Atlikite rytinę mankštą. Tikrai neprivalote nubėgti 5-10 km rytinio kroso (nebent to norite), tačiau 15 minučių trunkanti rytinė mankšta gali suteikti energijos visai dienai. Labai tinkama joga, tempimo pratimai, spartesnis ėjimas. Apskritai, jei kasdien aktyviau pajudėsite bent po 30 minučių, tai jausitės daug geriau. Sporto metu išsiskiria endorfinai, suaktyvėja medžiagų apykaita, pagerėja nuotaika, gražėja kūno linijos, stiprėja bendras organizmo tonusas.  Judėjimo pliusus galima vardinti ir vardinti, tačiau mes pasakysime paprastai – „žmogus sutvertas judėti”. Kasdien naudinga išgerti po žaliąjį kokteilį – daržovėse, vaisiuose, uogose ir žalumynuose esantys vitaminai, mineralai, skaidulos bei augaliniai pigmentai ir kitos biologiškai aktyvios medžiagos teigiamai veikia organizmą, suteikia energijos, saugo nuo žalingo aplinkos poveikio.
  • Pasigaminkite maistingus pusryčius. Pusryčiai – vienas svarbiausių dienos patiekalų. Tegul jie būna sveiki, subalansuoti ir skanūs. Puikiai tiks baltymingi omletai su daržovėmis, pilnagrūdės duonos sumuštiniai su avokadu ir lašiša, avižinė košė su riešutų sviestu ir džiovintais vaisiais. Pasistenkite, kad visos dienos mitybos racionas būtų kuo sveikesnis ir, žinoma, kuo įvairesnis. „Esame tai, ką valgome” – šį posakį dažnai mėgsta vartoti tie, kuriems sveika mityba itin svarbi. Prisidėkite prie jų.
  • Rašykite dėkingumo dienoraštį. Moksliniai tyrimai rodo, kad dėkingi žmonės – daug laimingesni. Reikėtų ne tik prašyti ir kažko tikėtis, bet ir dėkoti. Dėkingumo dienoraštis – puiki šio jausmo išreiškimo forma. Kiekvieną dieną pasvarstykite, už ką jaučiatės dėkingi. Gal tai saulėtas rytas? O gal skani kava su draugu? O gal pirmą kartą šiais metais iškritęs sniegas?
  • Kasdien padarykite po gerą darbą. Duomenys rodo, kad daug gero darantys žmonės kur kas laimingesni. Kasdien pasistenkite padaryti ką nors gero ir jausite, kad Jūsų dienos tampa prasmingesnės. Nepamirškite gero daryti ir sau – kartais tobulai dienai tereikia tikro poilsio, apmąstymų ir lėtesnio gyvenimo ritmo.
  • Rūpinkitės savo emocine sveikata. Dažnas žmogus taip susikoncentruoja į savo fizinės sveikatos rodiklius, kad pamiršta emocinės sveikatos svarbą. Pasistenkite išvengti streso, o jei jaučiate, kad nervinė įtampa ir nerimas tampa sunkiai valdomi, tuomet būtinai ieškokite psichologinės pagalbos. Psichoterapija gali daug, tačiau kartais pakanka tiesiog daugiau laiko skirti sau ir atsiminti savo senus pomėgius, kurie nuramina ir leidžia mintims nuskristi toliau… Galbūt tai tapymas? Galbūt tai žvejyba? O gal norėtųsi išmokti kažką naujo, pavyzdžiui, piešimo ant vandens?
  • Mokėkite pailsėti. Šiuolaikiniai žmonės taip įsisuka į gyvenimo ritmą, kad net ir atostogų metu nebemoka iš tikrųjų atsipalaiduoti. Darbo ir poilsio režimas – labai svarbus, nes pervargimas gali sukelti ne tik įvairias ligas, bet ir nemigą, o ši dar labiau išsekina organizmą. Tad mokėkite iš tikrųjų atsipalaiduoti ir atminkite, kad darbai bus puikiai atlikti tik tuomet, jei leisite sau iš tikrųjų pailsėti.

    Plačiau:

0
+0 -0
  • gera psichologinė sveikata
  • Sveika mityba
  • sveikata
  • sveikas gyvenimo būdas
  • gera savijauta
  • sportas
  • sveikas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *