Sveika mityba – geros vyro lytinės sveikatos garantas

Kovo 30, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Gera erekcijos funkcija gali būti laikoma puikios bendrosios sveikatos indikatoriumi. Jei atsiranda erekcijos sutrikimų, tai gali būti ženklas, kad atėjo metas rimčiau susirūpinti savo sveikata. Kaip maitintis, kad gera erekcijos funkcija džiugintų ilgiau? Ką daryti, jei vien mitybos korekcijų, deja, nepakanka?

Pirmiausiai rekomenduojame valgyti mažiau riebaus ir nesveiko maisto. Sumažinkite suvartojamos druskos kiekį. Dažniau valgykite daržovių ir vaisių. Geriau valgykite dažniau, bet mažesnėmis porcijomis. Venkite persivalgymo prieš miegą.

Kai kurie maisto produktai pasižymi kraujotaką gerinančiomis savybėmis, tad manoma, kad jie gali padėti gerinti ir erekcijos funkciją. Kokie tai maisto produktai?

 • Bananai, kuriuose esantis kalis padeda reguliuoti kraujo spaudimą. Bananuose taip pat yra laimės hormono sintezei svarbių medžiagų. Per dieną galėtumėte suvalgyti bent po vieną nedidelį bananą. Jei sergate cukriniu diabetu, tuomet šį vaisių geriau keiskite obuoliu.
 • Omega 3 riebalų rūgštys ypatingai naudingos širdies ir kraujagyslių sistemai. Daug Omega nesočiųjų riebalų rūgščių yra riebioje žuvyje ir žuvų taukuose, avokaduose, įvairiuose augaliniuose aliejuose, riešutuose, valgomosiose sėklose ir kt. Pasistenkite šių maisto produktų įtraukti į kasdienį mitybos asortimentą. Gana daug magnio yra lapiniuose kopūstuose, špinatuose, bananuose, avokaduose – šiais maisto produktais naudinga papildyti kasdienę mitybą. Jei vyras patiria daug streso, gali būti naudinga pavartoti maisto papildų su magniu.
 • Manoma, kad normaliai lytinei funkcijai ypatingai svarbus vitaminas B1 arba tiaminas. Šis vandenyje tirpus vitaminas būtinas smegenų signalų perdavimui, normaliai medžiagų apykaitai ir normaliai reakcijai į lytinį susijaudinimą. Daug vitamino B1 yra mėsoje, pupelėse, riešutuose, neskaldytuose grūduose, mielėse ir kituose maisto produktuose.
 • Česnakai – česnakų ekstraktas jau nuo seno vartojamas širdies ir kraujagyslių funkcijos gerinimui, tad jis labai tinkamas ir erekcijos funkcijos palaikymui. Česnakuose yra labai daug biologiškai aktyvių medžiagų, kurios organizmui itin naudingos. Česnakų ekstraktu gana dažnai papildomi maisto papildai, skirti širdies ir kraujagyslių sistemai, todėl nesunku suprasti, kad česnakai labai naudingi ir erekcijos funkcijai, Būtina pabrėžti, kad širdies ir kraujagyslių ligų bei erekcijos sutrikimų išsivystymo rizikos faktoriai yra tokie patys. Apskritai, manoma, kad aštresni produktai, tokie kaip čili pipiras, gali padėti gerinti erekcijos funkciją. Būkite atsargūs, jei turite virškinimo trakto problemų.
 • Magnis padeda sumažinti kardiovaskulinių įvykių riziką, reguliuoti nervų sistemos veiklą ir palaikyti normalų hormonų balansą organizme. Gana daug magnio yra lapiniuose kopūstuose, špinatuose, bananuose, avokaduose – šiais maisto produktais naudinga papildyti kasdienę mitybą. Jei vyras patiria daug streso, gali būti naudinga pavartoti maisto papildų su magniu.

Visai paprasta, ar ne? Būkite sveiki ir atminkite, kad lytinė sveikata – labai svarbi.

Vis dėlto jei mitybos raciono korekcijų nepakanka, tuomet daugeliui vyrų gali padėti medikamentinis gydymas. Lietuvoje jau yra antros kartos vaistas, veikiantis greitai, padedantis išsaugoti spontaniškumą ir sukeliantis mažiau nepageidaujamų reiškinių. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Plačiau:

0
+0 -0
 • vyrų sveikata
 • lytinė vyrų sveikata
 • Erekcijos sutrikimai
 • Sveika mityba
 • erekcija
 • erekcijos funkcija
 • lytinis potraukis

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *