Kad mažyliui pilvą pūstų rečiau

Sausio 13, 2021
0
+0 -0

Kūdikių pilvo pūtimas – nelengvas išbandymas ir vos kelių savaičių ar mėnesių mažyliui, ir jo šeimos nariams. Kūdikis gali verkti net kelias valandas, o jokie iki tol veiksmingi būdai nepadeda jo nuraminti. Ką reikėtų žinoti apie pilvo pūtimą? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad kasdienybė taptų paprastesnė ir džiaugsmingesnė, o pilvo pūtimo epizodai praeitų greičiau ir lengviau? 

Žindymas turi būti taisyklingas 

Svarbu stebėti žindymo techniką. Mažylis turi apžioti ne tik spenelį, bet ir aplink jį esantį rudąjį laukelį. Vaikelis turi žįsti taisyklingai, o mamai žindymo metu turi neskaudėti. Laikas turi būti skiriamas tik šiam procesui, svarbu neskubėti. Taisyklingą žindymo techniką parodo susidarantis vakuumas, rijimo garsas, judantys skruostai, atsilenkusi apatinė mažylio lūpa. Neturi girdėtis čiulpimo garso – tai rodo, kad krūtis apžiota neteisingai. Jei kyla sunkumų žindant, geriausia pasitarti su specialistu. Žindyti gali dauguma mamų, jei jos tik pačios to nori. Beje, manoma, kad kai kuris žindančios mamos suvalgomas maistas gali paskatinti vaiko pilvo pūtimą. Tai nėra įrodyta, mat pieno gamybos schema nėra jau tokia tiesioginė. Vis dėlto vertėtų stebėti, kokie produktai galimai paskatina meteorizmą – galbūt kai ko vertėtų atsisakyti ne tik dėl geresnės mažylio, bet ir dėl lengvesnės mamos savijautos.

Maitinimas iš buteliuko – atsakingas procesas

Jei kūdikis maitinamas iš buteliuko, taip pat būtina stebėti, kaip jam sekasi valgyti ir daryti tai atsakingai, su meile, neskubant. Mažylis turėtų apžioti didelę dalį žinduko, o ne tik jo galiuką. Būtina stebėti, kad žindukas būtų užpildytas pienu. Reikėtų sutelkti visą dėmesį į maitinimo techniką, neužsiimti pašalinėmis veiklomis. Rekomenduojama naudoti buteliukus su specialiais vožtuvais, neleidžiančiais į mažylio burną patekti dideliems oro kiekiams.

Per didelis alkis skatina nuryti daugiau oro

Negalima leisti mažyliui pernelyg išalkti, nes irzlus ir alkanas kūdikis skubės pasimaitinti ir priris daug papildomo oro. Be to, jis gali persivalgyti, o tai taip pat skatina pilvo pūtimo pasireiškimą. Geriau maitinti po mažiau, bet dažniau, o patį vaikelį maitinimo metu laikyti 45 laipsnių kampu. Po kiekvieno žindymo ar maitinimo už buteliuko reikia panešioti kūdikį vertikaliai, kad jis atsirūgtų ir pašalintų į viršutinę virškinimo trakto dalį patekusį orą. Gali tekati nešioti ir pusvalandį ar net visą valandą – dėl geros savijautos tikrai verta turėti šiek tiek kantrybės. Tuomet ir naktis bus ramesnė. Beje, manoma, kad čiulptuko ar gertuvių su šiaudeliais naudojimas gali paskatinti nuryti daugiau oro, o tai viena pagrindinių pilvo pūtimo priežasčių. Be to, mažylį naudinga kuo dažniau guldyti ant pilvuko, ypač prieš maitinimą.

Kaip elgtis, jei ir vėl pučia pilvą

Pilvo pūtimo metu gali padėti masažas šiltu delnu, sukant jį pagal laikrodžio rodyklę – taip atkartojamas žarnyno turinio ir dujų judėjimas virškinamuoju traktu. Jei po žindymo praėjo bent pusvalandis, galima palankstyti ir keliukus, lenkiant juos prie pilvo arba imituojant dviratuko mynimą. Naudinga ir šiluma – galima naudoti lengvai pašildytą flanelinį vystyklą ar tiesiog šiltą delną – negalima persistengti su šiluma, tai daryti reikia labai atsargiai. Dujoms pasišalinti lengviau padeda ir saugi bei inertiška medžiaga, vadinama simetikonu, kurios savo sudėtyje turi specialiai mažiems vaikams skirta geriamoji emulsija Espumisan L. Prieš jos vartojimą būtina perskaityti pakuotės lapelį, o kilus bet kokiems klausimams, būtina juos aptarti su vaikelio gydytoju ir (arba) vaistininku.

Į jūsų gyvenimą ateina vaikas, ir staiga viskas pasikeičia... Tiesą sakant, jau devyni mėnesiai jūs jo laukėte, bet nuo šios dienos naujagimis viską apverčia aukštyn kojomis: sutrikdo jūsų dienas ir naktis, sudrumsčia ramų gyvenimą dviese ir pateikia begalę klausimų. Žindymas, maudymas, viduriukai jums tampa bendravimo su kūdikiu būdas, per kurį vis labiau vienas kitą pažįstate. Iš pradžių skaičiuojate naujagimio gyvenimo dienas, po to savaites, o jau, žiūrėk ir mėnuo amžiaus sukako.

Plačiau:

15 klastingų namų pavojų, kurie gresia Jūsų vaikui
0
+0 -0
  • Vaikų pilvo skausmai
  • Pilvo pūtimas
  • Pilvo diegliai
  • Skausmas
  • Žindymas
  • pilvo skausmas
  • Meteorizmas
  • Sveika mityba

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *