5 priežastys, kodėl kojų venų sveikata reikia susirūpinti jau šiandien

Kovo 09, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Kojų venų varikozė – tai liga, apie kurią žinoma jau seniai, tačiau anksčiau jai nebuvo skiriama tiek daug dėmesio. Pirmiausiai dėl to, kad nebuvo sukurta tokių veiksmingų ir saugių gydymo metodų kaip dabar, be to, apie šią ligą nebuvo žinoma tiek daug, kiek žinoma šią dieną. Jei prieš daugelį metų buvo manoma, kad išsiplėtusios venos – visiškai normali vyresnio amžiaus ir senatvės dalis, šiandien šį nusistatymą stengiamasi paneigti ir paskatinti pacientus venų ligas gydyti anksčiau, nelaukiant tam „tinkamesnės dienos“.

Pirma priežastis

Kraujagyslių ligų specialistai siūlo nedelsti ir dėl venų ligų su jais konsultuotis kaip galima greičiau, vos tik pastebimi pirmieji simptomai (kojų skausmas, nuovargis, tinimas, išsiplėtusios venos) ir (arba) pacientas žino, kad jis turi tam genetinį polinkį). Nedelsti reikėtų pirmiausiai dėl to, kad šios ligos progresavimas niekuomet nesustoja, jei netaikomos jokios adekvačios gydymo priemonės – kojų sunkumą, tinimą ir skausmą palaipsniui papildo sutrūkinėję kapiliarai, išsiplėtusios venos ir veniniai mazgai, vis blogėjanti kojų išvaizda, o galiausiai gali prasidėti ir venų uždegimas ar susiformuoti sunkiai gyjančios opos. Jau net nekalbame apie gyvybei pavojingas būkles, kurios susijusios su greita ir netikėta mirtimi – juk pažeistų venų spindyje susiformavęs trombas (krešulys) arba jo dalys gali nukeliauti į gyvybiškai svarbias kraujagysles ir jas užkimšti.

Antra priežastis

Antra, išsiplėtusios venos grožio kojoms tikrai neprideda – kodėl reikėtų gyventi metų metus su tokiomis kojomis, kurias norisi slėpti po ilgu sijonu ar aklinai jas uždengiančiomis kelnėmis, jei galima pasidžiaugti trumpesniu sijonu ar šortais bent jau karščiausiomis metų dienomis? Pasitaiko atvejų, kai vos į ketvirtą dešimtį įžengusi moteris nebegali apsirengti jokių atviresnių drabužių, nes labai kompleksuoja dėl savo kojų išvaizdos. Juk tinkamai parinktas venų ligų gydymo metodas gali padėti išspręsti šią problemą – kartais prireikia vos kelių skleroterapijos procedūrų ar nesudėtingos operacijos lazeriu ir ji vėl gali džiaugtis ne tik puikia kojų išvaizda, bet ir išaugusiu pasitikėjimu savimi bei pagerėjusia savijauta. Beje, vyrai taip pat gali kompleksuoti dėl savo kojų išvaizdos, tad jie šiuo atveju – tikrai ne išimtis.

Trečia priežastis

Trečia, šiuolaikinių gydymo metodų bijoti tikrai nereikėtų, be to, kuo anksčiau pažabojama venų varikozė, tuo gydymas būna efektyvesnis, greitesnis, paprastesnis ir mažiau traumuojantis (lengvesnis pooperacinis atsigavimo periodas). Vertėtų atsiminti, kad venų kraujotakos sutrikimų vystymasis panašus į ydingą ratą – besiplečianti vena yra tarsi kraujo rezervuaras, o kuo daugiau kraujo joje susikaupia, tuo ji labiau plečiasi, storėja, ilgėja, vinguriuoja. Vėliau susidaro neišvaizdžių poodinių mazgų, išsiplečia vis daugiau ir vis daugiau venų. Tad laukimas nieko neišsprendžia, tik leidžia ligai vystytis toliau. Šiandien auksiniu standartu laikomas venų ligų gydymas lazeriu, skalpelis naudojamas vis rečiau.

Ketvirta priežastis

Būtų galima išvardinti ir daugiau priežasčių, kodėl nereikėtų delsti su venų ligų gydymu, tačiau norėtume pasidalintu vaizdingu pamąstymu: „Kam kentėti kojų skausmą, nuovargį ir tinimą, jei galima šių nemalonių pojūčių tiesiog išvengti?“ arba: „Kam laukti geresnės dienos, kai galėsiu apsirengti labiau kojas atidengiančius drabužius, jei su šiuolaikiniais gydymo metodais tai galėčiau padaryti jau visai greitai“?  Būkime drąsesni ir rūpinkimės savo sveikata, komfortu ir grožiu šiandien, o ne rytoj. Tad ketvirtoji priežastis susijusi su siekiu įvairiapusiškai gerai jaustis būtent dabar, o ne ateityje. Laukimas nieko neišsprendžia, tik leidžia ligai vystytis toliau. Šiandien auksiniu standartu laikomas venų ligų gydymas lazeriu, skalpelis naudojamas vis rečiau.

Penkta priežastis

Kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo didesnė tikimybė, kad pacientas galės rinktis iš didesnio skaičiaus gydymo metodų – tarkime, labai pažengusią, paskutinių stadijų venų varikozę stengiamasi tiesiog simptomiškai suvaldyti, nes dėl pažengusių pokyčių operacijos jau gali būti ir netinkamos. Tad geriau tokios dienos net nelaukti ir pradėti veikti jau dabar – tikėtina, kad bus galima rinktis iš platesnio gydymo galimybių spektro.

Kas galėtų padėti greitai pajusti kojų lengvumą?

Suteikite savo dienai lengvumo naudodami Lioton gelį. Lioton gelyje yra levandų ir karčiavaisių citrinmedžių apyvaisių eterinių aliejų, kurie suteikia malonų, gaivinantį kvapą. Šis gelis su heparino natrio druska užtikrina gaivumo ir lengvą vėsinimo pojūtį dėl vandeninės ir alkoholinės gelio sudėties ir suteikia kojoms lengvumo. Tiek darbui, tiek kitoms gyvenimo situacijoms skirtas patogus naudoti gelis yra neriebus ir netepa. Lioton gelis lengvai susigeria į odą ir palengvina simptomus, susijusius su paviršinėmis venų ligomis, pavyzdžiui, kojų sunkumą, tinimą, skausmą. Jį galite naudoti bet kuriuo paros metu, laikydamiesi pakuotės lapelyje pateiktų dozavimo nurodymų. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Ar žinojote, kad apytikris visų žmogaus kraujagyslių ilgis – beveik 100 tūkstančių kilometrų? O ar žinojote, kad iš kojų venose esančiam kraujui tenka ilgiausias ir sunkiausias kelias, kad jis grįžtų į širdį? Galima pajuokauti, kad kojos pirštuose yra tolimiausi kraujagyslių taškai, be to, veniniam kraujui reikia įveikti nemenką sunkio jėgų pasipriešinimą. Taigi vertėtų visuomet stengtis, kad kraujotaka kojose nesulėtėtų, kitaip gali išsivystyti lėtinis venų kraujotakos nepakankamumas. Pateikiame net 15 patarimų, kurie padės pasirūpinti savo kojų kraujotaka.

Plačiau:

15 patarimų, padėsiančių pagerinti Jūsų kojų kraujotaką (1 dalis)

+1
+1 -0
  • Išsiplėtusios venos
  • kojų venų varikozė
  • kojų skausmas
  • venų varikozė
  • kojų sunkumas
  • kojų tinimas
  • venų nepakankamumas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *