3 maisto produktai moters grožiui ir sveikatai

Kovo 21, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Grožis ir sveikata prasideda nuo sveikos, subalansuotos ir pilnavertės mitybos, argi ne? Šiuolaikinės moterys pasiekia ne mažiau nei vyrai ir daug bei sunkiai protiškai dirba, todėl įvairi mityba joms itin svarbi. Kokie 3 maisto produktai padeda palaikyti ir gerą išvaizdą, ir gerą savijautą? Dalinamės naudinga informacija apie sojas, avokadus ir mėlynes – moterims šių maisto produktų į savo mitybos racioną reikėtų įtraukti dažniau. Kokių naudingų medžiagų ir savybių jie turi?

Sojos

Sojos (sojų pupelės) ypatingos tuo, kad jos turi ne tik daug riebaluose tirpių vitaminų ir stiprių antioksidantų, pavyzdžiui, vitamino A ir E, bet jose gausu ir kitų moterims naudingų medžiagų – sojų izoflavonų. Iš sojų gaminami maisto papildai ir vaistiniai preparatai, kurie padeda palaikyti normalią moteriškų hormonų veiklą. Sojų papildų dažnai skiriama menopauzės metu.

Sojose taip pat yra lecitino, kuris ne tik padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje, bet yra labai svarbus ir normaliai medžiagų apykaitai. Sojos (sojų pupelės) turi palyginus nedaug kalorijų, yra gana sočios ir maistingos. Tai puikus mėsos patiekalas. Moterims sojų į savo mitybos racioną reikėtų įtraukti dažniau.

Avokadai

Ar žinojote, kad avokadai – maisto prekė, kurios suvartojimas pasaulyje auga itin sparčiai? Ir tikrai ne be reikalo. Avokaduose gausu gerųjų riebalų rūgščių. Juose randama ne tik Omega 3, Omega 6 ir Omega 9 riebiųjų rūgščių, bet ir Omega 7 riebiųjų rūgščių, kurios itin svarbios normaliam odos struktūros, funkcijos ir stangrumo palaikymui.

Avokadai taip pat naudingi norint palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją organizme. Juose taip pat yra tokių vitaminų kaip E ir C (tai stiprūs gamtiniai antioksidantai). Yra ir kalio, kuris svarbus normalios širdies ir kraujagyslių funkcijos palaikymui. Avokadai itin naudingi sklandžiai žarnyno veiklai. Jie gana lengvai virškinami, tačiau tuo pačiu avokadai yra labai sotūs ir maistingi. Sojos (sojų pupelės) turi palyginus nedaug kalorijų, yra gana sočios ir maistingos. Tai puikus mėsos patiekalas. Moterims sojų į savo mitybos racioną reikėtų įtraukti dažniau.

Mėlynės

Mėlynės turi ne vieną naudingą savybę. Kartais net sakoma, kad sauja mėlynių per dieną gali padėti išvengti pačių įvairiausių ligų ir negalavimų. Mėlynės pirmiausiai ypatingos tuo, kad jose gausu antioksidantų, kurie stabdo organizmo senėjimo procesus.

Mėlynėse esančios augalinės skaidulos padeda palaikyti normalią virškinimo sistemos veiklą. Mėlynėse labai daug plaukams, odai ir nagams naudingų maistinių medžiagų. Šios sodrios mėlynos spalvos ir malonaus skonio uogos nuo seno žinomos kaip akis stiprinantis maisto produktas, o šiuolaikinės moterys itin daug laiko praleidžia prie ekranų, ar ne?

Taigi ar kada nors ragavote sojų kepsnelių ar kotletukų? Ar nepamirštate pasimėgauti mėlynėmis jų sezono metu? O galbūt neįsivaizduojate savo pusryčių be sumuštinių su avokadais? Būtinai įtraukite šiuos tris maisto produktus į savo mitybos racioną ir galėsite džiaugtis geresne sveikata bei spindinčiu grožiu!

Daugybę grožio problemų galite išspręsti tiesiog rinkdamiesi tinkamą maistą. Būtent – teisinga mityba ne tik padailina liemenį ir pagerina imuninės sistemos veiklą, bet ir puoselėja išvaizdą: lygina raukšles, suteikia spindesio plaukams, sustiprina nagus. „Mityba turi tiesioginės įtakos išvaizdai – kaip atrodote kasdien ir kaip Jus veikia senėjimo procesas“, – teigia medicinos mokslų daktaras Joshua Zeichneris. Anot gydytojo, būtų išmintinga susidaryti mitybos planą, kuriame pakaktų sveikai odai ir plaukams reikalingų elementų – maistinių medžiagų, mineralų, riebalų rūgščių ir antioksidantų, saugančių organizmą nuo žalingo aplinkos poveikio. Taigi pasiruoškite komplimentų lavinai ir pirkinių krepšelį papildykite jaunystę puoselėjančiais produktais.

Plačiau:

10 maisto produktų jaunystei išsaugoti

0
+0 -0
  • Sveika mityba
  • Grožis
  • sveikata
  • mėlynės
  • sojos
  • avokadai
  • kaip maitintis moterims
  • ką valgyti moterims

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *