Miegas šaltuoju sezonu – kokią patalynę rinktis?

Lapkričio 03, 2021
0
+0 -0

Vos prasidėjus šildymo sezonui retai pagalvojame, kad jau atėjo laikas pasiruošti šaltajam metų laikui. Vis dėlto, vis stipriau vėstančios naktys primena, kad jau reikėtų paruošti savo miegamąjį šiltesniam ir jaukesniam miegui. Be to, natūralu, kad ilgesniais vakarais daugiau laiko leidžiame namuose, o vakare ilgiau skaitome ar mėgaujamės geru filmu būtent lovoje. Įsibėgėjant rudeniui vasarinė patalynė nebegali užtikrinti visapusio komforto, tad aukštos kokybės šilta patalyne pasirūpinti reikėtų dar nė nesulaukus stiprių šalčių.

Šilta antklodė – jaukaus miego garantija

Miego kokybė šaltuoju metu sezonu dažnai yra priklausoma nuo pasirinktos antklodės. Lengva vasarinė antklodė, kaip ir anksčiau minėta, nebegali užtikrinti aukščiausios miego kokybės, nes neišsaugo pakankamo šilumos kiekio. Rudeniui ir žiemai patartina rinktis natūralaus užpildo antklodes. Galite išbandyti merinosų ar kupranugarių vilnos antklodes, kurios ne tik užtikrina šilumos bei jaukumo pojūtį, bet ir gerai praleidžia orą bei efektyviai išgarina perteklinę drėgmę. Šios savybės užkerta kelią naktiniam suplūkimui ir nemalonioms karščio bangoms. Taip pat verta pasidomėti ir inovatyviais antklodžių užpildais. Štai elastingas 3D tuščiaviduris pluoštas taip pat užtikrina didelį šilumos izoliacijos pajėgumą, nes pluošto viduje esantis oras veikia kaip izoliatorius. Tokio užpildo antklodė neabejotinai bus gerokai lengvesnė nei natūralios vilnos variantas, tad idealiai tiks mėgstantiems lengvus, purius užklotus.

Natūralūs pluoštai visais metų laikais

Ne paslaptis, kad artėjant žiemai derėtų pakeisti ne tik antklodę. Žieminė patalynė sveikam miegui dažniausiai gaminama iš natūralių pluoštų, ypač medvilnės ir jos atmainų – kartūno, drobės bei kitų medžiagų. Tokia patalynė užtikrina gerą oro pralaidumą ir leidžia odai netrikdomai kvėpuoti. Taip efektyviai išgarinamas miego metu išsiskiriantis prakaitas, o kūno temperatūra išlieka stabili, todėl sumažėja peršalimo galimybė. Be to, natūralaus audinio patalynė idealiai pritaps net alergiškų žmonių miegamajame, nes tokio tipo medžiagose susikaupia gerokai mažiau alergenų, o pats audinys yra švelnus ir draugiškas odai. Šaltajam sezonui puikiai tiks ir storesnio audinio patalynė, ji maloniai priglunda ir suteikia papildomos šilumos kūnui.

Netrikdomam miegui svarbu ne tik patalynė

Svarbu prisiminti ir tai, kad kokybiškam ir patogiam miegui įtakos turi ne tik patalynė. Net jei įsigysite aukščiausios kokybės patalus, tačiau nesukursite tinkamų sąlygų poilsiui, jie negalės užtikrinti netrikdomo miego. Artėjant poilsio metui svarbu gerai išvėdinti miegamąjį, nes į kambarį įleidę gryno oro užmigsite pastebimai lengviau. Be to, išvėdinę patalpas pašalinsite perteklinę jų drėgmę, kuri susidaro miego metu iškvepiant anglies dioksidą, bei sumažinsite ore esančių alergenų kiekį. Ant palangės miegamajame taip pat galite įkurdinti daug priežiūros nereikalaujantį kambarinį augalą, kuris padės valyti orą bei suteiks jaukumo. Jei turite galimybę, nakčiai sumažinkite šildymą – gaivioje ir vėsesnėje patalpoje pailsėsite kur kas kokybiškiau.

0
+0 -0

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *