Gerybinė prostatos hiperplazija – nepiktybinis, tačiau labai varginantis procesas

Lapkričio 18, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Gerybinė prostatos hiperplazija – liga, apie kurią vyrai dažnai sužino tik vyresniame amžiuje. Vis dėlto moksliniai duomenys rodo, kad į ketvirtąją dešimtį įžengusių vyrų prostatoje jau stebima struktūrinių pakitimų, o vyresnių kaip 55 metų vyrų prostata didėja kasmet – jos didėjimas siekia po 4-5 procentus. 80-90 metų vyrų grupėje šia liga serga net 9 vyrai iš 10. Šis procesas nėra piktybinis, tačiau jis gali labai varginti. Kaip lengviau sukontroliuoti šią ligą?

Gerybinė prostatos hiperplazija – nepiktybinis, tačiau labai varginantis procesas

Nors pati gerybinė prostatos hiperplazija „gerybine” vadinama ne be reikalo, jos simptomai gali būti labai varginantys. Dėl kintančios hormonų apykaitos ir pakitusio tam tikrų lygiųjų raumenų tonuso, atsiranda struktūrinių ir šlapinimosi pakitimų. Prostatos didėjimas gali sukelti didelių nemalonumų. Ji gali pradėti spausti vamzdelį, kuriuo šlapimas nuteka iš šlapimo pūslės. Tuomet gali atsirasti pačių įvairiausių simptomų, susijusių su šlapinimosi funkcija. Dažniausiai vyrai skundžiasi padažnėjusiu ir labai staigiu poreikiu šlapintis, susilpnėjusia ir kryptį pakeitusia srove bei sunkesne šlapinimosi pradžia. Jei liga pažengusi labiau, gali atsirasti tokių komplikacijų kaip šlapimo nelaikymas ar, priešingai, ūminis šlapimo susilaikymas. Paprastai tariant, gerybinė prostatos hiperplazija – tai prostatos padidėjimas arba išvešėjimas, dėl kurio sutrinka normali šlapinimosi funkcija. Vertėtų atsiminti, kad prostatos padidėjimo ir jo sukeliamų simptomų kontrolė svarbi ne tik dėl sveikatos, normalios šlapinimosi funkcijos sugrąžinimo, bet ir dėl vyro pasitikėjimo savimi sustiprinimo. Juk dažnas šlapinimasis dieną arba naktį gali ne tik sutrikdyti miegą, bet ir normalų gyvenimo ritmą. Ką jau kalbėti apie kintančią lytinę funkciją, nuolat kamuojantį nerimą, galintį privesti net ir prie depresinių sutrikimų.

Gerybinė prostatos hiperplazija – kontroliuojama liga

Gerybinė prostatos hiperplazija – visiškai kontroliuoja būklė. Šiandien gydymo metodai pažengę taip stipriai, kad kiekvienam vyrui galima pasiūlyti individualiai pritaikytą gydymo metodą ir priemones. Vertėtų atsiminti, kad prostatos padidėjimo ir jo sukeliamų simptomų kontrolė svarbi ne tik dėl sveikatos, normalios šlapinimosi funkcijos sugrąžinimo, bet ir dėl vyro pasitikėjimo savimi sustiprinimo. Juk dažnas šlapinimasis dieną arba naktį gali ne tik sutrikdyti miegą, bet ir normalų gyvenimo ritmą. Ką jau kalbėti apie kintančią lytinę funkciją, nuolat kamuojantį nerimą, galintį privesti net ir prie depresinių sutrikimų.

Itin daug dėmesio reikia skirti mitybai ir fiziniam aktyvumui

Gyvensena turi labai įtakos normaliai šlapinimosi funkcijai. Rekomenduojama atsisakyti alkoholio arba visiškai nutraukti jo vartojimą, gyvulinį maistą dažniau keisti augaliniu ir valgyti daugiau daržovių. Patariama vengti labai riebaus, rūkyto, sūraus ir kepto bei aštraus maisto ir saldumynų – toks maistas skatina uždegiminius procesus. Vyrams rekomenduojama mankštintis bent 2-3 kartus per savaitę. Viena treniruotė turėtų trukti bent valandą, o jos metu reikėtų suprakaituoti. Sportas – labai naudingas vyro sveikatai, nes jo metu ne tik išsiskiria endorfinai, bet ir gerėja bendroji sveikata.

Natūralus būdas, galintis padėti susigrąžinti normalią šlapinimosi funkciją

Prostamol uno 320 mg minkštosios kapsulės – tradicinis augalinis vaistinis preparatas, kurio indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu, skirtas su gerybine prostatos hiperplazija susijusių apatinių šlapimo takų simptomų lengvinimui, gydytojui paneigus sunkias būkles. Kiekvienoje kapsulėje yra 320 mg Serenoa repens (Bartram) Small, fructus (sabalpalmių vaisių) tirštojo ekstrakto (9-11:1). Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Statistiniai duomenys rodo, kad gerybinė prostatos hiperplazija - viena dažniausių ligų vyresnio amžiaus vyrų tarpe. Pasirodo, kad jai būdingais simptomais skundžiasi mažiausiai pusė vyresnių nei penkiasdešimt metų vyrų. Be to, neaišku, kiek vyrų apie patiriamus sunkumus tiesiog nutyli, kol dažnas sulaukia gana skausmingos bėdos…

Plačiau:

Gerybinė prostatos hiperplazija gali komplikuotis skausminga bėda

0
+0 -0
  • gerybinė
  • Šlapimo nelaikymas
  • Gerybinis prostatos išvešėjimas
  • Gerybinė prostatos hiperplazija
  • GPH
  • gerybinė priešinės liaukos hiperplazija
  • šlapinimosi sutrikimai
  • apatinių šlapimo takų simptomai
  • kaip gydyti šlapinimosi sutrikimus
  • apatinių šlapimo takų sutrikimai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *