Kova su nutukimu – ir operacijų pagalba. Kas tai?

Gegužės 04, 2022
0
+0 -0

Nutukimo problema XXI amžiuje yra opesnė nei daugelis galvoja. Tą geriausiai patvirtina statistika. Ne tik Lietuvos, tačiau ir viso pasaulio, ypač Vakarų valstybių, kuriose nutukimo laipsnis – ne tik didelis, tačiau dažnai priimamas ir kaip norma.

Natūralu, kad esant problemai visada ieškoma ir išeičių, kurios gali padėti pagerinti žmonių gyvenimus. Kovai su dideliu svoriu, kai KMI yra didesnis nei 35 – šiuo metu dažniausiai išbandomas skrandžio mažinimas, kurį Klaipėdoje atlieka chirurgas Nerijus Kaselis.

Skrandis mažinamas ne visiems

Iki šiol gana gajus mitas, kad turint pinigų – bet kokia chirurginė intervencija bus atlikta. Tai nėra tiesa ir skrandžio mažinimo operacija yra geriausias to įrodymas. Pirmiausia reikia suprasti, kad tai nėra grožio operacija, plastinė. Nors dažniausiai po jos numetus nereikalingus kilogramus daugelis tikrai džiaugiasi kur kas labiau atsigavusiais plaukais bei oda, tačiau reikia suprasti, kad pirmiausia tai yra sveikatai gerinti skirta operacija.

Chirurgas Nerijus Kaselis teigia, kad ji yra daroma asmenims, kurių KMI yra didesnis nei 35. Išimtinais atvejais gali būti daromas ir turint 30 KMI, tačiau tik tokiu atveju, kai žmogus greta skundžiasi įvairiomis ligomis. Tai gali būti ir cukrinis diabetas, taip pat ir širdies bei kraujagyslių ligos, kurios labai dažnai numetus svorio – dingsta. Visada geriausia pirmiausia yra tartis su mediku, kuris vertina kiekvieno paciento būklę ir ne tik patikslina, ar operacija jo atveju yra galima, tačiau taip pat ir kuri labiausiai tinka. Juk galima rinktis iš rezekcijos, rankovės, kitų būdų.

Po visko reikia žmogaus pastangų

Dar vienas gana dažnas mitas yra tai, kad po operacijos žmogui pačiam nebeteks skirti laiko bei pastangų, o kilogramai kris. Tai nėra tiesa. Pirmiausia žmogus kur kas greičiau pajunta sotumo jausmą suvalgęs mažą porciją patiekalo, tad tai metimą padaro kur kas paprastesniu. Tačiau tik valios pastangomis numetus kilogramus – jie nesugrįš.

Reikia suprasti, kad skrandžio mažinimas yra tarsi pagalba, kuri padeda svorio metimą padaryti labai paprastu ir greitu. Tačiau galiausiai kiekvienas žmogus pats turi stengtis, kad svoris kristų ir kad kilogramais negrįžtų. Taigi, nereikia tikėtis stebuklo, reikia racionaliai vertinti situaciją.

Galiausiai, jeigu turite valgymo sutrikimų – su jais kovoti reikia ne šio tipo operacija, tačiau su specialistais, kurie yra šios sferos profesionalai. Operacija nepadės, kadangi net ir sumažinus skrandį – žmogus gali ilgainiui jį vėl ištampyti ir pati operacija tiesiog nebus veiksminga.

Gyvenimas po skrandžio mažinimo

Daugeliui žmonių labai patinka skaityti kitų istorijas, kurios padeda geriau įsivaizduoti – ko galima tikėtis. . Visgi, kiekviena situacija yra skirtinga ir tikrai vieni numeta labai daug svorio bei visą gyvenimą džiaugiasi gražiomis kūno linijomis ir tuo pačiu gera sveikata, kai tuo tarpu kitiems nepavyksta pasiekti tokio gero rezultato. Natūralu, kad dažnam kyla klausimas – kodėl?

Pasikartosime, kad pirmiausia viskas priklauso nuo žmogaus noro ir tuo pačiu dedamų pastangų. Nuo  noro siekti tikslo ir tuo pačiu laikytis dietologo pateiktų rekomendacijų. Atrodo, kad jos tokios aiškios ir konkrečios, tačiau kai kurie vis tiek koreguoja savo mitybą ir vėliau pyksta, kad chirurgo žadėti tikslai yra toli.

O jeigu svoris kris – dažniausiai kartu su juo dings ir daugelis sveikatos sutrikimų, kurie gali būti lėtiniai, net gali būti mirties priežastis. Džiugu, kad jau daug žmonių Lietuvoje pasiryžo padaryti savo gyvenimą kur kas geresniu.

Loreta – patenkinta gydytojo Nerijaus Kaselio pacientė, kuriai buvo atlikta skrandžio apylankos operacija. Svoris prieš operaciją siekė 225 kg, pilnai pasveikus stabiliai laikosi 95 kg.
Dianą ryžtis skrandžio mažinimo operacijai (skrandžio išilginio vamzdelio suformavimo operacija) paskatino alinančios dietos ir nuolatinis svorio grįžinėjimas. Rezultatas – du mėnesiai po operacijos!
Nuotraukoje – gyd. Kaselio pacientas, kuriam buvo sumažintas skrandis. Nuotraukoje matomas pokytis – 18 kg. Ir tai dar ne galas.

0
+0 -0

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *