Svarbūs klausimai apie dažniausią venų ligą

Sausio 27, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Venų varikozė nėra tik estetinė problema. Tai progresuojanti liga, kuri vieną dieną gali baigtis staigia mirtimi. Ką apie ją reikėtų žinoti ir kaip galima sau padėti, kad lengviau grįžtų kojų lengvumas?

Kas vyksta venų varikozės metu?

Venų varikozė išsivysto tuomet, kai venų vožtuvėliai ima prastai funkcionuoti, jie tampa nepilnaverčiai. Šie venų vožtuvėliai padeda užtikrinti vienakryptį veninio kraujo tekėjimą širdies kryptimi. Tačiau kai venų vožtuvėliai pradeda funkcionuoti ne taip, kaip turėtų, dalis kraujo pradeda tekėti atgal. Susilpnėjus venų vožtuvėliams dalis veninis dalis veninio kraujo teka priešinga kryptimi. Jis pradeda užsistovėti apatinėse galūnėse. Dėl besikaupiančio kraujo didėja spaudimas venose ir dėl šios priežasties venos plečiasi, ilgėja, susidaro poodinių mazgų. Plečiantis venoms tik dar daugiau kraujo užsistovi apatinėse galūnėse ir nešalinant priežasties liga progresuoja sparčiau.

Dėl kokių priežasčių išsivysto venų varikozė?

Venų varikozės priežastys žinomos ne visuomet. Vis dėlto pagrindiniai venų ligų rizikos faktoriai yra visiškai aiškūs:

  • Amžius – kuo vyresnis amžius, tuo didesnė venų varikozės išsivystymo rizika. Su amžiumi mažėja audinių elastingumas, trinka vožtuvėlių funkcija, todėl venos gali pradėti plėstis;
  • Genetinis polinkis – paveldimumas yra vienas svarbiausių venų varikozės faktorių. Jei šeimoje yra buvę šios ligos atvejų, tuomet labai tikėtina, kad ji palies ir tam tikrą asmenį. Pavyzdžiui, jei abu mergaitės tėvai serga venų varikoze, tai tikimybė jai patirti šios ligos nepatogumus gali siekti net iki 80 proc.;
  • Moteriška lytis – moterys šia liga serga dažniau nei vyrai. Riziką ypatingai padidina hormonų apykaitos pasikeitimai nėštumo ar menopauzės metu. Pavyzdžiui, nėštumo metu vaisius spaudžia dubens kraujagysles, padidėja kraujo tūris, papildomai išsiplečia venų sienelės, padidėja moters kūno masė – šios ir kitos priežastys labai didina venų varikozės išsivystymo riziką;
  • Antsvoris ir nutukimas – didesnė kūno masė reiškia didesnį krūvį venoms, todėl tuo pačiu didėja ir venų varikozės rizika; Antsvoris ir nutukimas – didesnė kūno masė reiškia didesnį krūvį venoms, todėl tuo pačiu didėja ir venų varikozės rizika.
  • Sėdimas arba stovimas darbas – sėdint nedirba blauzdos raumenys (svarbi veninio kraujo pompa), o ilgai stovint kraujui sunkiau įveikti kelią link širdies. Dėl stovimo ir sėdimo darbo ženkliai išauga venų ligų pasireiškimo tikimybė, todėl tokio darbo metu reikėtų daryti „judrias“ pertraukėles;
  • Tam tikros sporto šakos, kai kilnojami labai sunkūs svoriai arba numinamos ilgos distancijos taip pat gali didinti venų ligų riziką.

Lioton gelis – greita pagalba pavargusioms kojoms

Lioton gelio veiklioji medžiaga yra heparinas (heparino natrio druska). Jis paruoštas gelio pavidalu, tinkamu tepti odą. Vartojant pažeistoje vietoje heparinas apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo paviršinėse venose, gerina vietinę mikrocirkuliaciją (kraujotaką smulkiosiose kraujagyslėse) ir mažina kojų patinimą. Lioton vartojamas mazginio venų išsiplėtimo ir jo sukeliamų komplikacijų (kraujo krešulių susidarymo pažeistose venose esant jų sienelių uždegimui arba be jo, uždegimo šalia venų esančiuose audiniuose bei opų, susidariusių odoje virš išsiplėtusių venų) gydymui. Jį lengva paskirstyti ant odos. Gelis netepa drabužių, jis yra labai malonaus kvapo ir konsistencijos. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Ar žinojote, kad apytikris visų žmogaus kraujagyslių ilgis – beveik 100 tūkstančių kilometrų? O ar žinojote, kad iš kojų venose esančiam kraujui tenka ilgiausias ir sunkiausias kelias, kad jis grįžtų į širdį? Galima pajuokauti, kad kojos pirštuose yra tolimiausi kraujagyslių taškai, be to, veniniam kraujui reikia įveikti nemenką sunkio jėgų pasipriešinimą. Taigi vertėtų visuomet stengtis, kad kraujotaka kojose nesulėtėtų, kitaip gali išsivystyti lėtinis venų kraujotakos nepakankamumas. Pateikiame net 15 patarimų, kurie padės pasirūpinti savo kojų kraujotaka.

Plačiau:

15 patarimų, padėsiančių pagerinti Jūsų kojų kraujotaką (1 dalis)

0
+0 -0
  • venų varikozė
  • venų nepakankamumas
  • išsiplėtusių venų gydymas
  • Išsiplėtusios venos
  • Kojų venų ligos
  • Kojų venų operacijos
  • Išsiplėtusių kojų venų gydymas biologiniais klijais
  • Išsiplėtusių kojų venų gydymas lazeriu
  • kojų venų varikozė
  • išsiplėtusių kojų venų gydymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *