6 priežastys, kodėl verta auginti kates

Sausio 18, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+4
+4 -0

Vienas karščiausiai nagrinėjamų klausimų yra apie tai, ką geriau auginti – katę ar šunį. Nuomonės dažnai išsiskiria – katę turintys asmenys įnirtingai gina kates, o šunis auginantys žmonės – šunis. Sunkoka teisingai atsakyti į šį klausimą – juk augintinio pasirinkimas priklauso nuo daugybės dalykų, pavyzdžiui, ar žmogui reikia aktyvaus draugo, padedančio pajudėti, ar ramesnio augintinio, kuris susirango ant kelių, kai skaitoma mėgstamiausia knyga. Šį kartą pasidalinsime 6 priežastimis, kodėl verta auginti būtent kates.

1) Kates prižiūrėti paprasčiau – tai pirma ir labai svarbi priežastis. Tai gana savarankiški gyvūnai. Jų nereikia vedžioti į lauką ir jų auginimui užtenka gana mažos erdvės. Vieno kambario bute pora su kate jausis gana patogiai.  Katės visiškai be jokio vargo gali pasirūpinti savimi, tad tikrai nereikės jaudintis, jei norėsis ilgiau pavakaroti mieste. Žinoma, ilgesnių kelionių metu kažkas turės prižiūrėti katę, tačiau jos nereikės vesti į lauką tris kartus per dieną – tai kačių auginimą palengvinanti sąlyga.

2) Katės puikiai malšina nerimą ir įtampą. Kartais užtenka susirangyti ant sofos, pasiimti mėgstamą knygą ar žurnalą, o mylima katė pati užšoka ant kelių ir prisiglaudžia – tereikia ją glostyti ir mėgautis šiluma bei murkimu. Įrodyta, kad kačių savininkai yra emociškai stipresni, jaučia mažiau streso ir neigiamų jausmų nei tie, kurie tokio augintinio neturi.

"Katės puikiai malšina nerimą ir įtampą."

3) Katės sugeba prajuokinti, pakelti nuotaiką, pajusti gyvenimo džiaugsmą. Daug kas galvoja, kad tik šunys gali būti linksmi ir juokingi. Anaiptol – katės irgi sugeba prajuokinti ir nustebinti. Jos gali valandų valandas žaisti su paprasčiausia plunksnele ir katėms skirtais žaislais, atlikti įdomiausius akrobatinius triukus ir judesius ant joms skirtų žaidimų statinių ar ant paprasčiausios spintos su lentynom. Katės tikrai gali pakelti nuotaiką – jos moka kur kas daugiau, nei visą dieną gulėti savo guolyje.

4) Katės nereikalauja labai daug dėmesio – jos moka pabūti ir vienos. Jos nėra tokios aktyvios ir entuziastingos kaip šunys, tačiau tai nereiškia, kad reikėtų jas pamiršti. Vis dėlto sakoma, kad katės labiau tinka ramesniems, o šunys – aktyvesniems žmonėms. Tad jei norisi tokio augintinio, kuris „mokėtų pabūti su savimi“, tačiau būtų šalia, kai to norisi šeimininkui – katės yra labai tinkamas pasirinkimas. Su kate taip pat galima užmegzti glaudų emocinį ryšį.

5) Katės gali apsaugoti nuo kardiovaskulinių įvykių – JAV atliktas gana didelės apimties tyrimas, kuriame dalyvavo virš 4000 įvairaus amžiaus žmonių, nesergančių širdies ir kraujagyslių ligomis. Daugiau nei pusė iš jų turėjo kates. Rezultatai parodė, kad tie, kurie augino šiuos augintinius, pasielgė labai tinkamai ir tai buvo naudinga jų sveikatai, mat nuo kardiovaskulinių įvykių mirė didesnis skaičius kačių neturinčių žmonių. Manoma, kad toks ryšys galimai susijęs su gerovės jausmu, kurį sukuria gyvūnai – žmogus jaučia daugiau teigiamų jausmų ir gerėja bendra jo sveikatos būklė.

6) Katės mažina tikimybę panirti į pilkus jausmus – įvairios apklausos rodo, kad katės glostymas ir artumas padeda sumažinti depresijos tikimybę. Žmogus tiesiog nesijaučia vienišas, todėl šis augintinis labai tinkamas tiems, kas gyvena vieni. Katės sugeba suteikti artumo ir palaikymo jausmą – žmogui tai labai svarbu, nes jis iš prigimties yra sociali būtybė.

Mopsai – viena mylimiausių šunų veislių visame pasaulyje. Pristatome 10 įdomių faktų apie šiuos ypatingos išvaizdos šuniukus.

Plačiau:

10 įdomių faktų apie mopsus
+4
+4 -0
  • Gyvūnai
  • Katės
  • emocinė sveikata
  • augintiniai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *