10 įdomių faktų apie mopsus

Balandžio 19, 2021 | Rūtelė Foktienė
+7
+8 -1

Mopsai – viena mylimiausių šunų veislių visame pasaulyje. Pristatome 10 įdomių faktų apie šiuos ypatingos išvaizdos šuniukus.

 • Manoma, kad mopsai kilę iš Kinijos. Nuo seno buvo tikima, kad raukšlėta mopsų kakta – ženklas, už kurį juos reikėtų garbinti. Ypatingai mopsai garbinti Šongų dinastijos laikais (maždaug 1000 – 1200 metais).

 • Maždaug po 300 metų mopsai pasiekė ir Europą. Jų namais Europoje laikomi Nyderlandai, iš kurių kalbos ir kilo mopsų pavadinimas nyd. moppen – „vaipytis, atlikti grimasas“. Pasaulyje plačiai žinomas ir angliškas šunelių pavadinimas: angl. pug – „nedidelis, mažas, linksmas, vikrus gyvūnėlis“.

 • 19 amžiaus pabaigoje mopsai tapo itin populiarūs Anglijoje, kur jie buvo laikomi damų stiliaus dalimi. Tuomet ypatinga mopsų išvaizda buvo siejama su grožio idealais. Be to, mopsai yra vieni dažniausiai mene atvaizduotų gyvūnų. Manoma, kad taip yra dėl jų raukšlėtos kaktos, išsprogusių akučių ir išraiškingo snukučio.

 • Mopsai išsiskiria kvadratišku kūnu, storu kaklu, didele galva ir neilgomis, pagal kūno proporcijas gana plonomis, nors pakankamai tvirtomis kojomis. Dažniausiai jie sveria apie 6-9 kg, o jų ūgis iki keteros siekia iki 32 cm. Išskirtiniai mopsų bruožai – „diadema“ – gilios ir didelės raukšlės ant galvos ir snukučio bei blizgios ir išsprogusios, išraiškingos akys.

 • Mopsų kailis trumpas, švelnus, žvilgantis, primenantis aksomą. Mopsai gali būti įvairiausių spalvų – būna juodų, smėlinių, abrikosinės ar sidabrinės spalvos šuniukų. Šviesios spalvos šuniukai išsiskiria tamsiais snukučiais, o štai juodi mopsai gali turėti baltą dėmelę ant krūtinės. Mopsai jau nuo seno žinomi kaip draugiški, judrūs, gyvybingi šunys. Jų charakteris gana linksmas, nors pats kūnas gali atrodyti kiek grėsmingai ir gremėzdiškai. Šie šunys priskiriami draugiškoms veislėms, kurios mėgsta žmogaus draugiją ir yra labai ištikimi. Nors mopsai, kaip ir daugelis kitų šunų, išsirenka vieną pagrindinį šeimininką, jie gana gerai sutaria su svetimais žmonėmis, vaikais ir kitais gyvūnais.

 • Mopsai jau nuo seno žinomi kaip draugiški, judrūs, gyvybingi šunys. Jų charakteris gana linksmas, nors pats kūnas gali atrodyti kiek grėsmingai ir gremėzdiškai. Šie šunys priskiriami draugiškoms veislėms, kurios mėgsta žmogaus draugiją ir yra labai ištikimi. Nors mopsai, kaip ir daugelis kitų šunų, išsirenka vieną pagrindinį šeimininką, jie gana gerai sutaria su svetimais žmonėmis, vaikais ir kitais gyvūnais.

 • Mopsai gali būti labai pavydūs, ypač jei negauna pakankamai žmogaus dėmesio ir jaučiasi atstumti. Tai puikūs žaidimų partneriai, ištikimi draugai ir jautraus charakterio gyvūnai. Priskiriami prie sunkiau dresuojamų šunų.

 • Vienas didžiausių mopsų veislės minusų – polinkis į greitą nutukimą. Todėl mopsams labai svarbu pakankamai judėti ir sveikai  maitintis, nepersivalgyti. Be to, reikia būti itin atsargiems karštoje aplinkoje – mopsai negali pakęsti aukštos temperatūros. Juos gali netgi ištikti širdies smūgis.  

 • Mopsai gali nepatikti tiems, kurie itin jautriai miega. Mat šie šunys labai linkę į knarkimą ir kitų įdomių, keistų, kartais net šiurpių garsų skleidimą. Taip yra dėl jų trumpo snukio ir nosies anatomijos.

 • Daugiau dėmesio reikia skirti mopso akims ir raukšlėms. Akys išsprogusios, todėl jos kur kas lengviau sudirginamos. Reikėtų atidžiai stebėti jų būklę. Būtina reguliariai valyti mopsų raukšles, nes jose gali kauptis nešvarumų. Be reguliaraus maudymo ir kailio šukavimo ypatingos priežiūros nereikia – šie šunys nepriskiriami prie daug ir sudėtingos priežiūros reikalaujančių augintinių.

  Jūrų kiaulytė (Cavia porcellus, domesticated guinea pig) – jūrų kiaulyčių (Caviidae) šeimai priklausantis gyvūnas. Tai vienas populiariausių namuose auginamų smulkiųjų graužikų, nes jos švelnios, mielos, nesudėtingai prižiūrimos, draugiškos, nedidelės. Žinoma, kad jūros kiaulytės kilusios ir Andų kalnų regiono (Pietų Amerikos žemyno), o Europoje jos kaip naminiai gyvūnai auginamos bene 500 metų, tačiau ypač stipriai išpopuliarėjo 20 amžiaus viduryje. Pateikiame 10 įdomybių apie šiuos gyvūnus, kurie gali būti puikus naminio gyvūno pasirinkimas, kai namie nesinori auginti nei šunų, nei kačių, nei roplių, nei žuvų, nei kitų gyvių.

  Plačiau:

  10 įdomybių apie jūros kiaulytes ir jų priežiūrą
+7
+8 -1
 • Gyvūnai
 • šuo
 • mopsas
 • mopsų veislė
 • apie šunis
 • faktai apie mopsus

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *