Spalvų reikšmė namų interjere (2 dalis)

Rugsėjo 03, 2020 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Oranžinė spalva pasižymi stimuliacija, suteikia energijos, darbingumo, pasitikėjimo savimi ir kitais. Tai apetitą ir nuotaiką gerinanti spalva, tad puikiai tinka valgomuosiuose, svetainėje, darbo kambaryje. Oranžinė spalva skatina susipažinti, draugauti, bendrauti, tad jos nevengiama kavinėse ar pasilinksminimo vietose. Ji netinkama labai mažoms erdvėms – tuomet geriau naudoti tik oranžinės spalvos akcentus. Apelsinų dubuo ant stalo visuomet pakels nuotaiką.

Geltona spalva itin mėgstama interjere, nes ji lengva, bet kartu ir ryški, saulėta, nuotaikinga. Ji stimuliuoja smegenis, stiprina optimistinius jausmus, naikina liūdesio šaknis. Labai tinkama ten, kur trūksta saulės šviesos, virtuvėje. Švelniai gelsvi atspalviai tinkami ir miegamajame. Tai viena populiariausių interjero spalvų, nes simbolizuoja saulę ir gyvybę, nėra pernelyg įkyri ir, galima sakyti, išlieka madinga praktiškai visuomet.

Rožinė spalva interjere gana mėgstama ir tikrai nėra tinkama tik mergaičių miegamiesiems. Ji padeda atsipalaiduoti, sukurti žavią ir romantišką aplinką, skleisti gerą aurą. Teigiama, kad rožinė spalva yra viena iš lengviausiai interjere pritaikomų spalvų, tinkama ir miegamajame, ir vonioje, ir poilsio kambariuose. Nerekomenduojama naudoti virtuvėje – gali atrodyti tiesiog neskoningai ir keistai. Švelniai rožinė spalva yra viena populiariausių dažų parduotuvėse, nors kai kuriems tai gali pasirodyti gana neįtikėtina.

"Balta spalva simbolizuoja švarą ir naują pradžią, baltą lapą."

Ruda – viena konservatyviausių spalvų. Ji gana „saugi“ ir šilta, tačiau per didelis jos naudojimas interjere kelia nuobodžius jausmus. Itin tinkama darbo kambariuose. Verta rudą spalvą derinti su kitais atspalviais, pavyzdžiui, gelsva. Rusva spalva viena populiariausių, tačiau ilgainiui gali tiesiog pabosti. Jei namų interjere bus per daug rudos spalvos, labai tikėtina, kad netrukus norėsis kažką keisti ir interjerui suteikti daugiau „šarmo“.

Žalia suteikia harmonijos, skatina augti, neprarasti ryšio su gamta ir su savo prigimtimi. Žalia tinkama poilsio erdvėms. Dažnai ja dažomos mokyklos klasės, nes ji padeda palaikyti pusiausvyrą ir susikaupti mokslo procesams – šią savybę galima išnaudoti ir dažant namuose esančius darbo ar mokslo kambarius. Žalia kartais naudojama virtuvėje, ypač jei virtuvės savininkai – žalio ir gyvo maisto gerbėjai. Tamsiai žalia spalva gali optiškai mažinti ir tamsinti kambarius, tad su ja reikėtų elgtis atsargiai. Šviesiai žalia dažnai dažomi vaikų kambariai. Ryškiai salotinė gali vesti iš pusiausvyros – geriau jau panaudoti kelias šios spalvos detales, nei nudažyti ištisas erdves.

Balta spalva simbolizuoja švarą ir naują pradžią, baltą lapą. Ji optiškai didina erdvę. Itin mėgstama vonioje ir virtuvėje. Balta spalva interjerui suteikia šviesos, tačiau kai jos per daug – gresia monotonija, todėl į baltus dažus dažnai įlašinamas bent lašas kitų spalvų ir sienos įgauna „charakterio“. Baltas interjeras neatrodys pernelyg steriliai, jei bus derinamas su charizmatiškomis detalėmis.

Vis labiau interjere populiarėja juoda spalva. Ji simbolizuoja žemę, paslaptį, vaisingumą. Dažniausiai rekomenduojama naudoti tik juodos spalvos detales arba su ja elgtis labai atsargiai, paisant dizainerių patarimų. Juoda spalva netinkama itin mažose erdvėse, nes optiškai jas mažina. Vaikų kambariuose juoda spalva ne itin pageidaujama, tačiau kartais naudojama dekoruoti sienoms, išpiešiant jas kalnų, gyvūnų ar kitais motyvais.

Bloga nuotaika linkusi greitai pasėti sėklą mumyse ir išvešėti į didelį, galingą ir sunkiai išraunamą medį. Kartais slogumas visiškai nepastebimai tampa mūsų gyvenimo būdu. Nors sakoma, kad be liūdesio nežinotume, kas yra džiaugsmas, tačiau jokiais būdais negalime leisti šiam liūdesiui užsitęsti. Pati svarbiausia laimės sąlyga yra gyvenimu džiaugtis čia ir dabar, todėl pateiksime 5 paprastus būdus, kaip galime tai daryti kiekvieną dieną. Nuolat skatinkime geros nuotaikos gyslelę savyje ir į klausimą „kokia šiandien diena?“ visada galėsime nuoširdžiai atsakyti, kad tai yra mūsų mėgstamiausia diena (lygiai taip, kaip visiškai be jokių sąlygų į šį klausimą atsako gana populiarus filosofas)!

Plačiau:

5 idėjos, padedančios sunaikinti blogos nuotaikos šaknis
+1
+1 -0
  • Psichologija
  • sveikata
  • sveikas gyvenimo būdas
  • spalvos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *