Medikamentinis erekcijos sutrikimų gydymas – kelias į kokybiškesnį lytinį gyvenimą

Liepos 27, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Erekcijos sutrikimai gali būti pirmasis ženklas, kad širdžiai ir kraujagyslėms reikia pagalbos. Nors vaistai, skirti erekcijos funkcijai gerinti, tikrosios priežasties neišsprendžia, jie gali labai padėti tiems vyrams, kurie kenčia nuo erekcijos sutrikimų. Kaip erekcijos sutrikimai susiję su širdies ir kraujagyslių būkle ir ką reikėtų žinoti apie šiems sutrikimams gydyti skirtus vaistus?

Kaip erekcijos sutrikimai susiję su širdies ir kraujagyslių būkle?

Erekcijos sutrikimai, kamuojantys vyresnio amžiaus vyrus, gali būti labai rimtas ženklas, kad jų organizme vystosi tam tikri pavojingi širdies ir kraujagyslių pakitimai. Gydytojai teigia, kad būtent erekcijos sutrikimai gali signalizuoti apie tai, kad vyrui gresia rimtesnės širdies problemos.

Ne paslaptis, kad kraujagyslėms labai kenkia mažo tankio lipoproteinų cholesterolis (sutrumpintai žymimas MTL). Bėgant metams žalingos medžiagos pradeda kauptis ant kraujagyslių sienelių – tai sukelia didėjančio laipsnio kraujagyslių užsikimšimą. Siauriausio spindžio, t.y. smulkiosios kraujagyslės šią žalą jaučia pirmiausiai ir jos užsikemša lengviausiai. Dėl šios priežasties problemų dėl varpos kraujotakos atsiranda pirmiau, nei pastebimos realūs širdies ir kraujagyslių sutrikimai.

Padėtį dar labiau blogina toliau propaguojami žalingi įpročiai, nepakankamas judrumas, nesveika mityba ir netgi stresas. Dažnas vyras stebi, kaip jo erekcijos funkcija vis labiau prastėja, tačiau nieko nedaro. O galėtų bent jau pasirūpinti sveikesne mityba, reguliaria fizine veikla, žalingų įpročių atsisakymu. Tokios priemonės gali padėti ne tik pristabdyti tolimesnį erekcijos sutrikimų vystymąsi, bet netgi ir pagerinti potenciją.  Erekcijos sutrikimai, kamuojantys vyresnio amžiaus vyrus, gali būti labai rimtas ženklas, kad jų organizme vystosi tam tikri pavojingi širdies ir kraujagyslių pakitimai. Gydytojai teigia, kad būtent erekcijos sutrikimai gali signalizuoti apie tai, kad vyrui gresia rimtesnės širdies problemos.

Kas gali trukdyti gerai erekcijai?

Erekcijos sutrikimų priežastys paprastai skirstomos į dvi grupes – psichologines ir fizines priežastis. Kartais priežastys mišrios.

Erekcijos funkciją paveikti gali daugybė dalykų: baimė patirti nesėkmę, būti išjuoktam, užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis ar netikėtai susilaukti vaikų. Vis dėlto dažniausia priežastis – kraujotakos sutrikimai, pasireiškiantys vyresniame amžiuje. Daug įtakos daro ir medžiagų apykaitos sutrikimai, įvairios traumos, žalingi įpročiai, kai kurių vaistų vartojimas, turėtos operacijos. Lėtinės infekcijos taip pat gali kenkti erekcijai, todėl jos turi būti aptiktos ir tinkamai gydomos.

Ką reikėtų žinoti apie vaistus, skirtus erekcijos sutrikimams gydyti?

Pirmieji vaistai erekcijos sutrikimams gydyti buvo užregistruoti daugiau nei prieš 20 metų. Vis dėlto jie sukelia daugiau nepageidaujamų reakcijų. Šiandien tokių vaistų pasirinkimas platesnis. Lietuvoje jau yra antros kartos vaistas, veikiantis greitai, padedantis išsaugoti spontaniškumą ir sukeliantis mažiau nepageidaujamų reiškinių.

Tokie vaistai veikia didindami kraujo pritekėjimą į varpą – smulkiosios lytinių organų kraujagyslės išsiplečia ir sėkmingiau prisipildo kraujo. Tuo pačiu paskatinamas ir ilgesnis kraujo išsilaikymas varpoje, nes kraujagyslių raumenys dėl vaistų poveikio „neskuba“ susitraukti.

Kam negalima vartoti vaistų, gerinančių erekcijos funkciją?

Tokie medikamentai tinkami tikrai ne visiems. Jų negalima vartoti tiems vyrams, kuriems lytinė sueitis gali būti per didelis krūvis organizmui. Pavyzdžiui, tokie vaistai negali būti skiriami tiems asmenims, kurie neseniai patyrė miokardo infarktą, serga krūtinės angina ar širdies nepakankamumu, turi sunkių kepenų ir inkstų sutrikimų, kenčia nuo per žemo ar per aukšto kraujo spaudimo ir t.t. Jei vaistai vis dėlto gali būti skiriami, labai svarbu įsitikinti, ar jie suderinami su kitais vartojamais vaistiniais preparatais. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją

+1
+1 -0
  • Erekcijos sutrikimai
  • vaistai erekcijos sutrikimams gydyti
  • erekcija
  • kaip gydomi erekcijos sutrikimai
  • erekcijos funkcija
  • erekcijos sutrikimų laipsniai
  • erekcijos sutrikimų simptomai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *