Natūralūs burnos opų gydymo metodai

Rugpjūčio 20, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Skaičiuojama, kad burnos opų bent kartą gyvenime turėję dauguma asmenų. Maždaug 20 procentų žmonių jos pasikartoja dažniau. Kaip gydyti burnos opeles namų sąlygomis?

Kas yra burnos opa?

Burnos opa arba žaizda – tai burnos gleivinės vientisumo pažeidimas. Dažniausiai pasitaiko nedidelės aftinės opos, kurių skersmuo neviršija 1 cm. Paprastai jos užgyja savaime, tačiau nieko nedarant gijimas gali tęstis ir iki 2 savaičių.

Žinoma, kad burnos opų dažniau atsiranda nevisavertį maistą valgantiems, daugiau streso patiriantiems, tam tikroms medžiagoms jautriems ir kai kuriuos vaistus vartojantiems asmenims. Jos dažniau išsivysto moterims – manoma, kad opų atsiradimas susijęs su organizmo hormonų fonu. Gana dažnai susižeidžiama dantų šepetėliu ar nusideginama maistu, karštais gėrimais. Beje, polinkis į burnos opas gali būti ir paveldimas.

Gali padėti sūrus vanduo

Jau nuo seno žinoma, kad sūrus tirpalas yra puikus burnos ertmės antiseptikas. Į stiklinę vandens reikia įberti 2 arbatinius šaukštelius druskos ir stropiai išmaišyti, kol ištirps. Šias proporcijas galima dalinti per pusę, nes kiekvieno skalavimo metu rekomenduojama pasigaminti vis naują tirpalą (higienos sumetimais). Skalavimas tokiu tirpalu turėtų būti atliekamas iš karto po to, kai burnoje pajuntami pirmieji burnos žaizdelės simptomai. Skalaujant tokiu natūraliu antiseptiniu skysčiu ją mažiau skaudės ir ji greičiau užgis.

Reikėtų valgyti švelnesnį maistą

Maistas negali būti per karštas, per rūgštus, per kietas, per aštrus ar turintis per daug kitų prieskonių. Labai rekomenduojamas maisto produktas yra natūralus jogurtas. Jis ne tik maloniai vėsina burnos gleivinę, bet ir papildo žarnyno mikroflorą gerosiomis bakterijomis.  Jos palankiai veikia žarnyno veiklą, tuo pačiu prisidėdamos prie greitesnio sveikimo. Beje, vertėtų nepamiršti gerti pakankamai vandens ir bent kuriam laikui atsisakyti burnos gleivinę dirginančių gėrimų ir maisto.

Ramunėlių arbata padeda malšinti uždegimą

Ramunėlių arbata turi raminamąjį, priešuždegiminį, skausmą slopinantį ir regeneraciją skatinantį poveikį. Jos skonis malonus ir gerai nuteikiantis. Vertėtų nepamiršti, kad ramunėlių arbata neturėtų būti per karšta. Beje, burną galima skalauti ir šalavijų nuoviru – jis natūraliai malšina skausmą, gerina burnos kvapą, slopina uždegiminius procesus ir padeda greičiau atkurti normalią burnos gleivinės struktūrą. Žinoma, kad burnos opų dažniau atsiranda nevisavertį maistą valgantiems, daugiau streso patiriantiems, tam tikroms medžiagoms jautriems ir kai kuriuos vaistus vartojantiems asmenims. Jos dažniau išsivysto moterims – manoma, kad opų atsiradimas susijęs su organizmo hormonų fonu. Gana dažnai susižeidžiama dantų šepetėliu ar nusideginama maistu, karštais gėrimais. Beje, polinkis į burnos opas gali būti ir paveldimas.

Gvazdikėlių aliejus natūraliai malšina skausmą

Odontologai gvazdikėlių aliejų rekomenduojama kaip natūralią dantų skausmo malšinimo priemonę, galinčią padėti tol, kol laukiama vizito. Jame yra eugenolio, kuris pasižymi skausmą lengvinančiu poveikiu. Todėl jis gali būti naudingas ir burnos opelių skausmo mažinimui – tereikia vatos pagaliuku patepti pažeistą burnos gleivinės vietą. Be to, galima pasigaminti ir skalavimo skystį su gvazdikėlių aliejumi.

Anaftin burnos gelis – unikalia sudėtimi pasižyminti, specialiai burnos opų gydymui sukurta medicinos priemonė

Anaftin gelis padeda kontroliuoti mažų burnos pakenkimų sukeliamą skausmą, pavyzdžiui, atsirandantį išsivysčius aftiniam stomatitui, aftinėms opoms, taip pat mažiems ortodontinių plokštelių ir netinkamai pritaikytų protezų sukeltiems pakenkimams. Gelis taip pat tinkamas išplitusių aftinių opų atvejais. Pažeistos vietos patepamos keliais lašeliais gelio. Reikėtų dvi minutes lukterėti ir neliesti pateptos vietos liežuviu. Tokiu būdu susidaro apsauginė plėvelė, sauganti pažeistą vietą nuo aplinkos dirgiklių. Kiekvieną kartą panaudojus gelio, atidžiai užsukamas kamštelis, o tepimo metu stengiamasi, kad aplikatorius nesiliestų prie pažeistos vietos. Geriausia, kai po patepimo nevalgoma ir negeriama bent valandą. Medicinos priemonę galima naudoti taip dažnai, kaip to reikia.

Jūros druska – gamtos dovana mūsų grožiui ir sveikatai. Pristatome 4 labai naudingus ir praktiškus jūros druskos panaudojimo būdus, kurie pravers rūpinantis ir grožiu, ir sveikata. Taigi, kuo gali būti naudinga jūros druska?

Plačiau:

8 praktiški jūros druskos panaudojimo būdai (1 dalis)

+1
+1 -0
  • jūros druska
  • burnos opos
  • aftinis stomatitas
  • anaftin
  • burnos žaizdelės
  • aftinės opos
  • natūralus burnos žaizdelių gydymas
  • gvazdikėlių aliejus
  • natūralus jogurtas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *