3 originalūs ir natūralūs kiaušinių marginimo metodai

Kovo 30, 2021 | Rūtelė Foktienė
+3
+3 -0

Dabar prekybos centruose galima nusipirkti jau net numargintų margučių. Tačiau noras sukurti kažką savo niekur nedingo – daugybė žmonių ieško unikalių ir originalių būdų numarginti margučius ir papuošti jais savo stalą. Pristatome 3 būdus, kurie padės išgauti tokius margučius, kuriuos, neabejojame, tikrai norėsis fotografuoti, o nuotraukomis dalintis su kitur esančiais artimaisiais.

1) Margučių marginimas šilku

Jums reikės nevirtų kiaušinių (geriausia baltu lukštu), kuo spalvingesnių šilkinių kaklaraiščių, skarelių ar palaidinių, baltų drobinių ar medvilninių skiaučių, siūlų, acto (1 litrui vandens reikia 4 šaukštų acto).

Išsikirpkite šilko atraižų – kad neliktų jokių sagų ar siūlių. Kruopščiai nuplaukite kiaušinius ir susukite juos į šias įvairias šilko atraižas. Gana stipriai ir gausiai apvyniokite siūlu, stengdamiesi kuo labiau prie lukšto prispausti spalvotą šilką. Vėliau susukite kiaušinį į dar vieną medvilninio ar drobinio audinio gabalėlį, užriškite siūlu (geriausia pakuoti kaip saldainį ar kaip dovanėlę). Kiaušinius sudėkite į puodą su vandeniu ir actu, užvirkite. Kai vanduo užverda, ugnį reikia sumažinti ir virti dar apie 20-25 minutes. Išvirę kiaušiniai turi atvėsti tame pačiame vandenyje (taip tarsi užfiksuojamos spalvos).

Vėliau jau galite pakuoti ir džiaugtis nuostabiais ir unikaliais raštais. Pablizginkite lašinių gabalėliu ar augaliniu aliejumi ir galite sudėti į mėgstamą margučių indą.

2) Puošnusis dekupažas

Jums reikės išvirtų kiaušinių (geriausiai tinka baltu lukštu), spalvotų popierinių servetėlių, nevirto kiaušinio baltymo, teptuko. Šiandien popierinių servetėlių pasirinkimas toks gausus, kad išsirinkti gali būti net ir labai nelengva. Puikiai tinka ryškūs raštai ir Jūsų mėgstamos iliustracijos, tad rinkitės Jums gražiausias popierines servetėlės. Puikiai atrodo gėlėti raštai.

Atsluoksniuokite ploniausią popierinės servetėlės sluoksnį, ant kurio ir yra spalvotoji dalis. Geriausia servetėlę ne karpyti, o plėšyti, tuomet daug gražiau ant margučio persidengia servetėlės krašteliai. Nusiplaukite ir išsivirkite tiek kiaušinių, kiek norėsite dekoruoti dekupažo būdu. Paimkite nevirtą kiaušinį ir atskirkite jo baltymą. Jį šiek tiek paplakite, kad taptų vientisas (plakti ilgai nereikia). Ant kiaušinio tepkite baltymą, klijuokite servetėlių gabalėlius, kol padengsite visą kiaušinį. Vėliau aptepkite baltymu visą, jau servetėlių gabaliukais padengtą kiaušinį ir leiskite jam išdžiūti ant grotelių. Beje, vietoje kiaušinio baltymo galima naudoti ir brinkintą bei pašildytą želatiną, tik ji darbo proceso metu visuomet turi būti šilta.

Sudėkite dekupažo būdu margintus kiaušinius ant velykinės žolytės – atrodys puikiai ir gaiviai. Sudėkite dekupažo būdu margintus kiaušinius ant velykinės žolytės – atrodys puikiai ir gaiviai.

3) Marginimas svogūnų laiškais

Taip margučius margino mūsų močiutės, o mes galime tęsti šią nuostabią tradiciją. Reikės: svogūnų laiškų, įvairių žolelių ir žiedelių, marlės gabalėlių, siūlo, vandens ir acto (poros šaukštų vienam litrui).

Nevirtus kiaušinius gerai nuplaukite ir ant jų sluoksniuokite karštame vandenyje mirkytus svogūnų lukštus. Papildomai galite pridėti žolelių ar pabarstyti šiek tiek kiaušinių dažų – tuomet spalvos bus ryškesnės, atsiras unikalių raštų (nebūtinai, ypač jei norite išvengti dažų naudojimo). Tuomet kiaušinius apvyniokite marle, siūlu ir dėkite į puodą su actu, užvirus pavirkite dar apie 15-20 minučių. Vėliau leiskite puodui atvėsti. Kiaušiniai dar gali kurį laiką pastovėti šiame mišinyje.

Vėliau džiaukitės unikaliais raštais, pablizginkite natūraliais riebalais ir dėkite ant jaukaus Velykų stalo.

Gražių švenčių!

Plačiau:

+3
+3 -0
  • natūralus
  • marginimas
  • marginimas natūraliais būdais
  • Šventės
  • margučiai
  • velykos
  • marginimo būdai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *