Praktiškai kiekvienam vyrui žinoma, kaip nesmagu, kai lytinis aktas trunka trumpiau, nei to norėtųsi jam pačiam arba jo partnerei. Trumpalaikių priešlaikinės ejakuliacijos epizodų pasitaikę praktiškai kiekvienam aktyvų lytinį gyvenimą gyvenančiam vyrui – ir nieko tokio, tai visiškai normalu, jei tik problema nesikartoja per dažnai. Galbūt vyras buvo išvykęs net pusei metų ir pirmieji suartėjimo kartai po jo grįžimo buvo apgaubti kur kas didesniu jauduliu nei įprastai – ne nuostabu, lytinis aktas netruko ilgai. Tokie pavieniai priešlaikinės ejakuliacijos epizodai paprastai netrikdo lytinės gyvenimo kokybės. Tačiau jei priešlaikinė arba ankstyva ejakuliacija kamuoja praktiškai kiekvieną kartą, vos tik bandoma lytiškai suartėti, tuomet jau reikėtų savęs paklausti šių klausimų:
- Ar tai trukdo mano ir mano partnerės lytinio gyvenimo kokybei?
- Kodėl man nepavyksta kontroliuoti šio proceso? Ar jis visiškai nuo manęs nepriklauso?
- Ar priešlaikinė ejakuliacija kamavo visą gyvenimą ar ji atsirado tik dabar?
- Kokius jausmus man ir mano partnerei sukelia vis pasikartojanti priešlaikinė ejakuliacija? Ar tai trikdo lytinio gyvenimo kokybei, o galbūt tai kenkia ir mūsų tarpusavio santykiams, ryšiui, pasitikėjimui?
Tad pakalbėkime apie priešlaikinę ejakuliaciją plačiau – kokie simptomai praneša apie galimą priešlaikinę ejakuliaciją? Kodėl taip svarbu netylėti ir neužsisklęsti su savo problema? Ir ar yra kokių nors veiksmingų priemonių, galinčių padėti sėkmingai kovoti su šiuo lytinės sveikatos sutrikimu?
Kokie simptomai praneša apie galimą priešlaikinę ejakuliaciją?
Jei Jūs pastebite, kad šie požymiai būdingi ir Jums, tuomet rekomenduojame pasikonsultuoti su savo gydytoju urologu ir išsamiau panagrinėti galimos priešlaikinės ejakuliacijos problemą:
- Jei nuo kiekvienos arba beveik kiekvienos lytinės sueities pradžios iki ejakuliacijos momento nepraeina daugiau nei 60-120 sekundžių (sunkesniais atvejais – 30-60 sekundžių);
- Jei Jūsų ejakuliacija įvyksta greičiau nei to norėtumėte Jūs pats arba to pageidautų Jūsų partnerė;
- Jei Jums kiekvienų arba beveik kiekvienų lytinių santykių metu labai sunku kontroliuoti ir valingai atitolinti sėklos išsiveržimą;
- Jei Jūs jaučiate nervinę įtampą, baimę, nerimą ir kitus neigiamus jausmus dėl gana trumpą laiką trunkančio lytinio akto, be to, pastebite, kad pradedate vengti intymių santykių pirmiausiai dėl to, kad bijote pasikartojančios nesėkmės galimybės;
- Pastebite, kad dėl pernelyg greitai įvykstančios ejakuliacijos kyla vaisingumo ir kitų nepageidaujamų problemų, pavyzdžiui, griūva Jūsų santykiai su partnere. Pastebėta, kad priešlaikinės ejakuliacijos tikimybė labai stipriai išauga tuomet, kai lytiniai santykiai nėra reguliarūs arba jie labai reti.
Kartais užtenka tik pasikalbėti su partnere, o kartais geriausias sprendimas – apsilankymas gydytojo urologo kabinete
Pastebėta, kad priešlaikinės ejakuliacijos tikimybė labai stipriai išauga tuomet, kai lytiniai santykiai nėra reguliarūs arba jie labai reti. Tuomet ne nuostabu, kad vyras būna labai susijaudinęs ir jam itin sunku sukontroliuoti artėjančią ejakuliaciją. Ši problema turėtų dingti tuomet, kai atsiranda patikima ir mylima partnerė, kuri vyrą visuomet palaiko ir nevengia kalbėtis net intymiausiomis temomis, o lytiniai santykiai tampa reguliarūs ir paremti abipusiu pasitikėjimu. Tad norime pabrėžti, kad ne taip jau ir retai pakanka su partnere nuoširdžiai pasikalbėti. Jei priešlaikinės ejakuliacijos problema išlieka, tuomet būtent partnerė galėtų paskatinti apsilankyti pas gydytoją urologą ir net atlydėti į jo kabinetą, jei tik vyras tokiu atveju jaustųsi drąsiau. Su savo problema tikrai negalima užsisklęsti, nes galima nesunkiai pakliūti į užburtą ratą, kai dėl priešlaikinės ejakuliacijos atsirandantis nerimas tik dar labiau paskatina šio lytinės sveikatos sutrikimo pasikartojimo riziką.
Lietuvoje yra vienintelis geriamas vaistas, skirtas šiai problemai gydyti
Specialiai šiai problemai sukurti vaistiniai preparatai pailgina laiką iki sėklos išmetimo ir gali pagerinti ejakuliacijos kontroliavimą. Tai gali padėti sumažinti nusivylimą ar nerimą dėl greitos ejakuliacijos. Dėl priešlaikinės ejakuliacijos diagnostikos ir vaistinio preparato tinkamumo konkrečiu atveju būtina konsultuotis su gydytoju urologu. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.
Erekcijos funkcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija yra būklė, kai nepavyksta pasiekti ir (arba) palaikyti reikiamo varpos standumo, reikalingo pilnaverčiam lytiniam aktui atlikti. Ši problema dažnesnė tarp brandaus amžiaus lytiškai aktyvių vyrų, tačiau ji užklumpa ir net labai jaunus vyriškosios lyties atstovus. Kaip erekcija susijusi su bendra organizmo būkle ir kokios jos disfunkcijos gydymo galimybės? Plačiau: Apie erekcijos funkcijos sutrikimą ir jo gydymą |