7 priežastys, kodėl turėtume dažniau mėgautis mandarinais

Gruodžio 14, 2021 | Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Mandarinai į Lietuvą dažniausiai atkeliauja iš Maroko arba Ispanijos, tačiau vis daugiau įvairių mandarinų rūšių atvežama ir iš kitų pasaulio kraštelių. Kuo naudingi šie citrusiniai vaisiai ir kodėl jų turėtumėme valgyti dažniau? Pateikiame net 7 naudingas mandarinų savybes.

1) Mandarinuose nemažai vitamino C. Tai svarbus ir stiprus gamtinis antioksidantas, padedantis organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, apsisaugoti nuo infekcinių ir vėžinių susirgimų. Vitaminas C gali padėti greičiau pasveikti, kai žmogus jau serga tam tikromis infekcinėmis ligomis, pavyzdžiui, peršalimu ar gripu.

2) Mandarinai gali padėti gerinti virškinimą ir mesti kūno svorį. Juose daug skaidulinių medžiagų, kurios greitai užpildo skrandį, padeda sparčiau pajusti sotumo jausmą ir pasisotinti skaniai, bet neapsunkti. Negana to, skaidulinės medžiagos padeda lengviau judėti virškinamojo trakto turiniui, todėl mandarinai gali padėti apsisaugoti nuo vidurių užkietėjimo ir vidurių pūtimo, kuris atsiranda dėl žarnyne užsistovėjusio maisto ir prasidėjusių puvimo procesų.

3) Padeda palaikyti normalią odos ir plaukų būklę. Kai kurie atlikti tyrimai rodo, kad mandarinuose esančios medžiagos gali padėti palaikyti odos grožį ir stangrumą. Kosmetika gana dažnai papildoma mandarinų ekstraktu, tačiau reikėtų atsiminti štai ką: šie citrusiniai vaisiai gali sukelti alergiją mandarinams jautresniems asmenims. Mandarinuose esantys vitaminai ir mineralai svarbūs plaukų augimui, stiprumui ir žvilgesiui. Tam tikros plaukų kaukės ir šampūnai ne be reikalo papildomi būtent mandarinų ekstraktais ar iš žievelių gaunamu aliejumi. Mandarinuose esantys vitaminai ir mineralai svarbūs plaukų augimui, stiprumui ir žvilgesiui. Tam tikros plaukų kaukės ir šampūnai ne be reikalo papildomi būtent mandarinų ekstraktais ar iš žievelių gaunamu aliejumi.

4) Mandarinai gali turėti priešvėžinių savybių dėl jų sudėtyje esančio nemažo karotenoidų kiekio. Kai kurių tyrimų rezultatai rodo, kad mandarinai gali padėti apsisaugoti nuo kepenų vėžio. Ypatingai jie naudingi tiems, kurie serga kepenų hepatitu.

5) Dažnas mandarinų valgymas gali padėti palaikyti normalią širdies ir kraujagyslių veiklą. Mandarinuose yra ne tik vitamino C ir B grupės vitaminų, kalio, bet ir skaidulinių medžiagų bei kitų antioksidantų, kurie svarbūs normaliai širdies ir kraujagyslių veiklai. Tyrimais įrodyta, kad normalus kalio kiekis mityboje padeda sumažinti kardiovaskulinių komplikacijų riziką.

6) Mandarinai papildo mitybą įvairiomis naudingosiomis medžiagomis. Vienas nedidelis mandarinas suteikia daugiau nei trečdalį vitamino C paros normos, taip pat mažiausiai 10 proc. vitamino A paros normos. Mandarinuose taip pat yra tiamino, vitamino B6, folio rūgšties. Randami nedideli, bet reikšmingi kalio, geležies, magnio ir kalcio kiekiai. Šios medžiagos svarbios kraujodarai ir normalioms fiziologinėms organizmo funkcijoms, pavyzdžiui, deguonies tiekimui į raumenis, kaulų ir dantų stiprumo palaikymui, kraujo spaudimo reguliavimui ir t.t.

7) Mandarinai gali padėti mažinti lėtinių uždegimų riziką. Tokį poveikį pirmiausiai turi juose esantis vitaminas C, kurio organizmas pats negamina – mes jo turime gauti su maistu. Šiuo poveikiu taip pat pasižymi mandarinuose randami bioflavonoidai. Vitaminas C ir augaliniai antioksidantai padeda mažinti lėtinio uždegimo vystymąsi, dėl kurio gali padidėti tokių ligų kaip reumatoidinis artritas, uždegiminės žarnyno ligos, kardiovaskuliniai sutrikimai, neurodegeneracinės ligos, cukrinis diabetas tikimybė.

Svarbu: prieš lupdami mandarinus būtinai juos kruopščiai nuplaukite. Nulupę mandarinus būtinai nusiplaukite rankas – jie purškiami įvairiais pesticidais ir kitomis pavojingomis medžiagomis, kad išliktų nepakitę visos kelionės į Lietuvą metu. Juk nenorite, kad šios galimai nuodingos medžiagos patektų į Jūsų organizmą?

Plačiau:

0
+0 -0
 • mandarinų vertė
 • Sveika mityba
 • kalis
 • Vitaminai
 • vėžys
 • Širdies ligos
 • vitaminas A
 • vitaminas B6
 • mandarinai
 • mandarinų nauda
 • mandarinų maistinė vertė
 • antioksidantai
 • mineralai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *