Spalvų reikšmė namų interjere (1 dalis)

Rugsėjo 02, 2020 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Namai – vieta, kur pailsime, stipriname ryšius su šeima ar su savimi ir įgauname įkvėpimo naujai darbo dienai. Jei norisi, kad juose tvyrotų harmonija, reikia įdėti šiek tiek pastangų. Svarbu, kokiomis spalvomis dažytos ar dekoruotos sienos – spalvos turi labai didelę galią mūsų savijautai ir nusiteikimui. Tad pakalbėkime apie tai, kokią įtaką turi tam tikros spalvos ir ką jos simbolizuoja – galbūt norėsis nedelsiant perdažyti sienas savo miegamajame ar valgomajame? 

 

Mėlyna – konservatyvi ir erdvę plečianti spalva, todėl ji itin tinkama nedideliems kambariams ar patalpoms. Teigiama, kad mėlyna spalva ramina, suteikia melancholišką nuotaiką, bet tai naudinga tik energingiems ir geros nuotaikos nestokojantiems žmonėms. Į liūdnesnius jausmus linkusiems žmonėms mėlyna spalva gali sukelti į depresiją panašius pojūčius. Ne be reikalo mėlyna spalva dažnai siejama su liūdesiu, ypač kai kuriose užsienio kalbose. Mėlyna spalva dažniau dažomi miegamieji ir poilsio zonos, tačiau su ja reikia elgtis atsargiai. Pavyzdžiui, ryški mėlyna gali labai greitai pabosti ir vesti iš pusiausvyros, tad netrukus norėsis vėl perdažyti sienas arba kils klausimas – kodėl buvo pasirinkta būtent tokia spalva? Žydra spalva kur kas nuotaikingesnė ir ja gali būti dažomi vaikų, žaidimų kambariai, miegamieji, poilsio erdvės. 

"Su raudona spalva interjere reikia būti itin atsargiems, ypač tiems, kurie linkę į širdies ir kraujagyslių ligas arba tiems, kurie iš prigimties gana nervingi."

Pilka gana nuobodžia vadinama ne be reikalo, mat ji tikrai simbolizuoja oficialumą. Iš kitos pusės, ji gana stilinga. Ji pabrėžia urbanistinį stilių, dažnai labiau mėgstama šiuolaikinių ir miestą mylinčių žmonių. Ji gana neutrali, bet labiau rekomenduojama darbo kambariams ir rečiau pasirenkama miego ar poilsio zonoms. Pilkas atspalvis dažniausiai derinamas su kitais atspalviais ir sukuriami neįtikėtinai stilingi interjero sprendimai. Paskutiniu metu pilka spalva dažnai naudojama ir vaikų kambariuose, nes ir pilkos sienos gali būti žaismingos, jas padekoravus norimais piešiniais ar geometrinėm figūrom, pavyzdžiui, lietaus lašeliais. 

 

Violetinė visuomet simbolizavo prabangą ir valdžią. Ją renkasi kūrybiški ir meniški žmonės. Šia spalva dažnai dažomi miegamieji ir poilsio kambariai. Violetinę mėgstama derinti su auksine spalva – tai interjerui suteikia prabangos, tačiau su ja persistengti nereikėtų. Violetinę spalvą itin mėgsta jogą ir meditaciją propaguojantys asmenys, mat ji puikiai stimuliuoja energetinius procesus ir padeda susigrąžinti harmoniją. Šviesiai violetinė spalva – kur kas neutralesnė, tačiau ir su ja reikia elgtis gana atsargiai – gali tiesiog greitai pabosti, o kai kur atrodyti netgi neskoningai. 

 

Raudona spalva visuomet simbolizavo kraują ir aistrą. Tai ugninga ir netgi agresiją galinti padidinti spalva. Ne paslaptis, kad raudona optiškai mažina erdvę ir daiktus, tad ji mažoms patalpoms tikrai netinkama. Raudoną galima rinktis darbo ir sporto erdvėse, tačiau ji nerekomenduojama poilsio zonose. Miegamajame geriausia naudoti tik raudonos spalvos akcentus – taip galima šiek tiek pakurstyti aistrą, o raudonos sienos gali galiausiai pradėti varginti, neleisti gerai pailsėti. Su raudona spalva interjere reikia būti itin atsargiems, ypač tiems, kurie linkę į širdies ir kraujagyslių ligas arba tiems, kurie iš prigimties gana nervingi. 

 

Spalvų terapija gali būti taikoma kaip vienas iš alternatyvių gydymo būdų, tad spalvų pasirinkimas Jūsų namuose – svarbus žingsnis. Trumpai aptarkime, kokias emocijas gali sukelti pagrindinės spalvos. Ką reikėtų apie jas žinoti? Kodėl negalima persistengti su pilka arba balta spalva? Kodėl oranžinė spalva siejama su apetitu ir energija? Apie tai ir dar daugiau skaitykite šiame straipsnyje.

Plačiau:

Sienų spalvos – svarbu
+1
+1 -0
  • spalvos
  • Psichologija
  • sveikata
  • sveikas gyvenimo būdas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *