Gerybinė prostatos hiperplazija gali komplikuotis skausminga bėda

Gruodžio 21, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Statistiniai duomenys rodo, kad gerybinė prostatos hiperplazija – viena dažniausių ligų vyresnio amžiaus vyrų tarpe. Pasirodo, kad jai būdingais simptomais skundžiasi mažiausiai pusė vyresnių nei penkiasdešimt metų vyrų. Be to, neaišku, kiek vyrų apie patiriamus sunkumus tiesiog nutyli, kol dažnas sulaukia gana skausmingos bėdos…

Kokie gerybinės prostatos hiperplazijos simptomai?

Gerybinė prostatos hiperplazija (GPH) arba prostatos išvešėjimas – tai priešinės liaukos padidėjimas, kuris nulemia obstrukcinių ir dirginančius šlapinimosi sutrikimų pasireiškimą. Paprastai tariant, didėjanti prostata ir kintanti jos struktūra pradeda spausti vyriškąją šlaplę, todėl šlapimui tampa sunkiau nutekėti iš šlapimo pūslės. Dėl kintančio lygiųjų raumenų tonuso ir kitų su hormonų apykaita susijusių pakitimų atsiranda nemalonių šlapinimosi sutrikimų. Tokie sutrikimai neretai vadinami apatinių šlapimo takų simptomais. Jie apima:

 • padažnėjusį šlapinimąsi dieną ir naktį;
 • labai staigų norą šlapintis;
 • sunkumus, kylančius norint pradėti šlapintis;
 • pojūtį, kad šlapimo pūslė nebuvo pilnai ištuštinta;
 • pojūtį, kad šlapimo pūslėje visuomet yra šlapimo;
 • skausmą, deginimą ir kitus nemalonius pojūčius šlapinantis;
 • pakitusią šlapimo srovę – susilpnėjusį jos stiprumą, pasikeitusią kryptį, atsirandančius srovės trūkinėjimus. Jei liga negydoma, gali atsirasti įvairių komplikacijų - su nepatogumais susijęs nerimas, nemiga, lytinės funkcijos sutrikimai, kartais net depresija, šlapimo nelaikymas, išnykęs pasitikėjimas savimi. Paprastai tariant, liga gali labai reikšmingai pakenkti gyvenimo kokybei.

Kokios komplikacijos gresia negydant GPH?

Jei liga negydoma, gali atsirasti įvairių komplikacijų – su nepatogumais susijęs nerimas, nemiga, lytinės funkcijos sutrikimai, kartais net depresija, šlapimo nelaikymas, išnykęs pasitikėjimas savimi. Paprastai tariant, liga gali labai reikšmingai pakenkti gyvenimo kokybei.

Viena dažniausių ir sunkiausių gerybinio prostatos išvešėjimo komplikacijų – ūminis šlapimo susilaikymas. Jo metu vyras jaučia labai stiprų skausmą pilvo apačioje ir visiškai negali pasišlapinti arba šlapinimasis tampa panašus į lašėjimą. Šiuo atveju būtina skubi medicinos pagalba. Ne taip jau ir retai liga diagnozuojama būtent tuomet, kai pasireiškia ši skausminga ir baimę kelianti komplikacija. Ligos pradžios vyras gali ir nepastebėti, o kai kuriais atvejais nemalonūs simptomai (šlapinimosi sutrikimai) tiesiog ignoruojami, nes jie tai išnyksta, tai vėl atsiranda, tai susilpnėja, tai vėl sustiprėja. Būna ir taip, kad prostata padidėjusi visai nedaug, o simptomai itin ryškūs arba taip, kad priešinė liauka išvešėjusi gana stipriai, tačiau vyras nejaučia itin ryškių apatinių šlapimo takų simptomų.

Augaliniai vaistiniai preparatai – natūrali pagalba kenčiant nuo šlapinimosi sutrikimų

Prostamol Uno yra tradicinis augalinis vaistas, kurio indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu. Jis skirtas palengvinti gerybinės prostatos hiperplazijos simptomus, tokius kaip šlapimo ištekėjimo pradžios vėlavimas, ilgiau trunkantis ir nutrūkstantis šlapinimasis, silpna šlapimo srovė, dažnas šlapinimasis (ypač nakties metu), gydytojui paneigus sunkias būkles. Dauguma šių simptomų atsiranda todėl, kad padidėjusi priešinė liauka susiaurina šlaplę (per kurią šlapimas išteka iš šlapimo pūslės). Jeigu  savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, būtina kreiptis į gydytoją. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Vyresnis vyro amžius gali atnešti daug gražių dalykų. Ir tai nuostabus laikas, ypač jei vyras besąlygiškai rūpinasi savo sveikata ir visuomet atkreipia dėmesį į organizmo siunčiamus ženklus. Gerybinė prostatos hiperplazija yra tokia liga, kurią galima sėkmingai kontroliuoti ir gyventi normalų gyvenimą. Ir, priešingai, jei lėtinė liga bus ignoruojama, jos vystymasis tikrai nesustos, o pats audinių išvešėjimas tik didės – vyrui kils vis daugiau nemalonių su šia urogenitaline patologija susijusių simptomų. Kuo gerybinės prostatos diagnostikoje naudinga tarptautinė prostatos simptomų skalė? Kuo svarbus gyvenimo būdas? Kuo naudingi tradiciniai augaliniai vaistiniai preparatai?

Plačiau:

3 aktualūs klausimai apie gerybinę prostatos hiperplaziją – vieną dažniausių vyriškų ligų

0
+0 -0
 • Gerybinė prostatos hiperplazija
 • GPH
 • gerybinė priešinės liaukos hiperplazija
 • šlapinimosi sutrikimai
 • apatinių šlapimo takų simptomai
 • gerybinė

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *