Hiperplazija (Gerybinis prostatos išvešėjimas)

+1
+1 -0

Gerybinė prostatos hiperplazija, kartais dar vadinama gerybine prostatos hipertrofija – tai yra prostatos padidėjimas, kuris gana dažnas vyresnio amžiaus vyrams. Šis sutrikimas vyrams gali sukelti nemalonius šlapinimosi sutrikimus. Negydant šios ligos, prostata gali labai padidėti ir sukelti rimtesnes sveikatos problemas.

Prostata yra liauka, kuri pagamina didžiausią dalį skysčio, esančio spermoje. Skystis ejakuliacijos metu padeda spermatozoidams pasiekti išorę. Prostata lokalizuojasi po šlapimo pūsle ir šlaplės dalis išėjusi iš šlapimo pūslės pereina kiaurai prostatą. Būtent dėl tokio šlaplės anatominio ypatumo, padidėjus prostatai, užspaudžiami šlapimo takai ir šlapinimas tampa apsunkintas.

Daugumos vyrų prostata po truputį auga visą gyvenimą. Daugumai vyrų prostata padidėja labai stipriai, pradėdama blokuoti šlapimo takus. Deja, nėra tiksliai žinoma, kas priverčia prostatą taip padidėti. Manoma, kad tokį prostatos išvešėjimą nulemia senstančio vyro organizme atsiradę lytinių hormonų pusiausvyros sutrikimai.

Taip pat yra paveldimumo faktorius – jei vyro tėvas ar brolis serga ar sirgo gerybine prostatos hiperplazija, tai tikimybė susirgti šia liga tam vyrui didėja.

Hiperplazija (Gerybinis prostatos išvešėjimas). Simptomai

Gerybinės prostatos hiperplazijos simptomai kiekvienam individui gali šiek tiek skirtis, tačiau pagrindiniai išlieka tie patys.

Pirmiausiai, esant gerybinei prostatos hiperplazijai, susilpnėja šlapimo srovė šlapinantis (dėl spaudimo į šlapimo takus). Sunku pradėti šlapintis, o šlapinimosi pabaigoje, šlapimas kurį laiką laša. Šlapinimosi sutrikimų simptomatika papildo ir dažnas noras šlapintis, ypač naktį. Šlapimo pūslė neišsituština iki galo, šlapimo takuose gali atsirasti infekcija, o šlapimo pūslėje formuotis akmenys.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *