Erekcijos sutrikimai vyro amžiaus nesirenka

Spalio 06, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Erekcijos disfunkcija – tai negalėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti erekciją, būtiną lytiniam aktui atlikti. Dar iki šiol klaidingai manoma, kad ši problema liečia tik vyresnio amžiaus žmones. Tačiau tai netiesa. Vis daugiau jaunų vyrų kreipiasi į gydytojus urologus. Statistika rodo, kad savo erekcijos funkcija vis dažniau susirūpina 30 – 40 metų vyrai. Galbūt dėl to kaltas gyvenimo būdas?

Jaunų vyrų erekcijos funkcijai dažniausiai kenkia emocinės bėdos, o vyresniems – lėtinės ligos

Retkarčiais erekcijos sutrikimų gali pasitaikyti bet kuriam vyrui. Tai gali nulemti sunkesnė diena, didesnis nuovargis, baimė susilaukti vaikų ar dėl rytojaus darbo pokalbio kamuojantis nerimas. Vis dėlto jei erekcijos sutrikimai kartojasi dažniau, tuomet vertėtų susirūpinti savo emocine sveikata. Būtent psichologinės problemos jauniems vyrams erekcijos sutrikimų sukelia dažniau. Kartais pakanka tik šiek tiek pailsėti, išvažiuoti į šiltus kraštus – ir štai, viskas, kaip ir seniau. Tačiau nerimas, kaltės jausmas, baimės ar net depresija gali įsisenėti ir tuomet kenčia ne kas kitas kaip lytinė funkcija. Ilgiau trunkantys erekcijos sutrikimai gali turėti ir atvirkščią efektą – paskatinti nerimo, baimių ir savivertės sumažėjimo pasireiškimą. Tuomet gali griūti net ir labai tvirtų porų santykiai. Svarbu nepakliūti į šį užburtą ratą ir erekcijos problemas pradėti spręsti laiku.

Tuo tarpu vyresniems vyrams erekcijos sutrikimai dažniau sietini su ilgą laiką propaguojamu netinkamu gyvenimo būdu ir dėl to atsiradusių lėtinių ligų. Nedidelio laipsnio erekcijos disfunkcija gali būti pirmasis ženklas, kad vyras turi lėtinių ligų, susijusių su širdies ir kraujotakos sistema. Varpos kraujagyslės yra labai smulkios, todėl būtent jos pirmiausiai gali reaguoti į aterosklerozinius pakitimus. Tai gali būti ženklas, kad vyrui ateityje gresia tokios komplikacijos kaip miokardo infarktas ar smegenų insultas. Tad į erekcijos sutrikimus reikėtų žiūrėti gana rimtai – tai nėra tik lytinė problema. Paprastai pradedama nuo priežasčių paieškos. Jei jos turi emocinį atspalvį, tuomet taikoma psichoterapija. Šis gydymas ilgas ir reikalauja daug kantrybės, tačiau jei psichologinės problemos yra tikroji erekcijos sutrikimų priežastis, tuomet šis gydymo metodas gali būti labai veiksmingas ir duoti ilgalaikių rezultatų.

Sprendimų būdų tikrai yra

Paprastai pradedama nuo priežasčių paieškos. Jei jos turi emocinį atspalvį, tuomet taikoma psichoterapija. Šis gydymas ilgas ir reikalauja daug kantrybės, tačiau jei psichologinės problemos yra tikroji erekcijos sutrikimų priežastis, tuomet šis gydymo metodas gali būti labai veiksmingas ir duoti ilgalaikių rezultatų.

Gyvenimo būdo korekcija, t.y. mitybos koregavimas, kūno svorio sekimas, reguliarios fizinės veiklos įvedimas, žalingų įpročių atsisakymas ir poilsio bei darbo režimo sureguliavimas naudingas bet kuriuo atveju. Tyrimais įrodyta, kad šie nemedikamentiniai gydymo metodai ilgainiui padeda pagerinti erekcijos funkciją tiems vyrams, kuriems būdingos nedaug pažengusios formos.

Medikamentinis gydymas – bene populiariausias būdas, kuris šiandien jau neturi tiek nepageidaujamų poveikių ir daugumai vyrų duoda labai gerų rezultatų. Lietuvoje jau yra antros kartos vaistas, veikiantis greitai, padedantis išsaugoti spontaniškumą ir sukeliantis mažiau nepageidaujamų reiškinių. Jį gali paskirti gydytoją urologas, prieš tai įvertinęs visus „už“ ir „prieš“. Medikamentine savigyda užsiimti nerekomenduojama, nes rinkoje gali būti ne tik suklastotų, bet ir pakenkti galinčių preparatų. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Jei aukščiau minėti metodai neveikia, tuomet yra ir kitų priemonių, kurios šiandien itin pažangios. Siūlomos plačios galimybės: nuo paprasčiausių vakuuminių pompų iki varpos injekcijų ir lanksčių arba skysčiais užpildomų varpos implantų. Gydytojas urologas parinks pačią tinkamiausią ir padės susigrąžinti kokybišką lytinį gyvenimą tiems vyrams, kuriems tai itin svarbu.

Erekcijos sutrikimai gali būti pirmasis ženklas, kad širdžiai ir kraujagyslėms reikia pagalbos. Nors vaistai, skirti erekcijos funkcijai gerinti, tikrosios priežasties neišsprendžia, jie gali labai padėti tiems vyrams, kurie kenčia nuo erekcijos sutrikimų. Kaip erekcijos sutrikimai susiję su širdies ir kraujagyslių būkle ir ką reikėtų žinoti apie šiems sutrikimams gydyti skirtus vaistus?

Plačiau:

Medikamentinis erekcijos sutrikimų gydymas – kelias į kokybiškesnį lytinį gyvenimą

+1
+1 -0
  • erekcijos sutrikimų simptomai
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • erekcijos disfunkcija
  • erekcijos sutrikimas
  • erekcija
  • erekcijos funkcija

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *