Kodėl namuose verta turėti akvariumą?

Kovo 19, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Ar galėtumėte įvardinti geresnę meditaciją, nei neskubrų žiūrėjimą į lėtai ir laimingai plaukiojančias žuveles? Taip, būtent akvariumo gyventojų stebėjimas yra puiki meditacija. Ir tai tik viena iš priežasčių, kodėl namuose verta turėti akvariumą.

Atsakomybės ugdymas

Akvariumas su žuvelėmis yra puikus pasirinkimas tuomet, kai namuose nesinori laikyti šuns, katės arba kito gyvūno. Jis tinkamas ir tuomet, kai kuris nors šeimos narys tiesiog alergiškas kailiniams gyvūnams ir jų pleiskanoms. Šiaip ar taip, gyvūno turėjimas puikiai ugdo atsakomybės ir empatijos jausmus, tad akvariumas su žuvelėmis taip pat gali kuo puikiausiai atlikti šią funkciją. Svarbu: jei vaikai labai maži, jie neturėtų patys pasiekti akvariumo – ne tik dėl įvairių traumų ar akvariumo pažeidimo rizikos, bet ir dėl to, kad maži vaikai tiesiog gali peršerti žuveles ar kitaip joms pakenkti visai to nenorėdami.

Kūrybiškumo ugdymas

Akvariumo įrengimas ir priežiūra bei atnaujinimas gali būti labai įdomi veikla, skatinanti kūrybiškumą, išradingumą ir t.t. Tai puikus hobis, kuris gali patikti visai šeimai. Vis dėlto reikėtų atsiminti, kad tai nėra „vienadienis projektas“ – nepakanka vien įrengti akvariumą. Reikės juo atsakingai ir kantriai rūpintis.

Asmeninis tobulėjimas

Akvariumo turėjimas paskatins domėtis ne tik įvairiomis žuvelių ar kitų vandens gyvių rūšimis, bet ir pastūmės daugiau sužinoti apie vandens augalus, akvariumo interjero kūrimą, įvairių įrenginių veikimą. Tai puikus asmeninis tobulėjimas. Šiuolaikinis žmogus patiria daug streso: jį nuolat spaudžia įvairūs terminai, skubėjimas, atsakomybės. Akvariumas namuose turėtų padėti nusiraminti ir išmokti skirti lėto laiko tik sau.

Lėtas laikas sau

Šiuolaikinis žmogus patiria daug streso: jį nuolat spaudžia įvairūs terminai, skubėjimas, atsakomybės. Akvariumas namuose turėtų padėti nusiraminti ir išmokti skirti lėto laiko tik sau. Įrodyta, kad žuvelių stebėjimas gali padėti sulėtinti pulsą, nusiraminti, giliau pakvėpuoti, bent trumpam pamiršti problemas ir pamatyti, koks gražus pasaulis bei gyvybė. Neabejojame, kad kils klausimas – kiek nedaug reikia, kad būtum laimingas. Juk žuvelės visuomet turi ką  veikti akvariume, ar ne?

Harmoninga energija

Akvariumas – taikos ir ramybės simbolis. Fengšui teorija teigia, kad akvariumas žmogui  padeda atgauti harmoniją ir duoda teigiamos energijos. Ne paslaptis, kad būtent auksinės žuvelės asocijuojasi su sėkme, o pats geriausias žuvelių skaičius akvariume – 9. Teigiama, kad viena iš jų turėtų būti juoda – taip ji sugers visą į namus ateinančią neigiamą energiją. Akvariumas harmonijos šaltiniu bus tik tuomet, jei vanduo bus švarus ir skaidrus, tad būtina juo atsakingai rūpintis, nepraleidžiant reguliarių priežiūros ritualų. Juk tai irgi gali būti puiki meditacija.

Estetikos puoselėjimas

Tinkamai prižiūrėtas ir stilingas akvariumas – puiki interjero detalė, namams suteikianti ir estetikos, ir jaukumo. Tai dalelė gamtos namuose. Net ir atšiauriausio interjero namus akvariumas pavers jaukesne ir tinkamesne vieta bendravimui bei ilsėjimuisi. Atminkite – geriau jau mažesnis, bet tinkamai prižiūrėtas akvariumas, nei labai didelis akvariumas, kurio priežiūrai laiko tiesiog neturėsite. Žinoma, būtina įvertinti ir tai, kad akvariumas nėra jau toks pigus malonumas – kainuoja ne tik pačios žuvelės ar jų maistas, bet ir akvariumo priedai, valymo priemonės, apšvietimas, baldai, atnaujinimas ir kt. Tad būtina viską skrupulingai įvertinti.

Mopsai – viena mylimiausių šunų veislių visame pasaulyje. Pristatome 10 įdomių faktų apie šiuos ypatingos išvaizdos šuniukus.

Plačiau:

10 įdomių faktų apie mopsus

+2
+2 -0
  • Gyvūnai
  • gyvenimo būdas
  • akvariumas
  • žuvelės
  • namai
  • namų jaukumas
  • gyvūnai namuose
  • akvariumo priežiūra
  • kodėl verta turėti akvariumą

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *