3 aktualūs klausimai apie kojų venas

Rugsėjo 07, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Suvokimas apie venų ligas vis labiau keičiasi ir plečiasi. Jei anksčiau dažnas galvojo, kad venų išsiplėtimas tėra estetinė problema, šiandien situacija po truputėlį kinta.

Vis daugiau asmenų žino, kad venų varikozė – daugiau nei tik su grožiu susijęs sveikatos sutrikimas. Žinoma, dažna moteris į gydytoją kreipiasi būtent dėl estetinio vaizdo, tačiau ir tokiu atveju geriau kreiptis nei kažko laukti. Kodėl? Todėl kad ši liga niekuomet nesustoja vystytis.

Ignoruojant ligą ateiti lemtinga diena, kai staigią mirtį sukelia visai netikėtai atitrūkę kraujo krešuliai arba trombų dalys. Pateikiame 3 aktualius klausimus apie kojų venas ir venų varikozę.

Kaip veikia mūsų kojų venos?

Kojų venos – tai kraujagyslės, kuriomis kraujas teka atgal į širdį tam, kad jis vėl būtų prisotintas deguonimi ir arterijomis galėtų keliauti po visą organizmą. Žinotina, kad kraujas, tekėdamas kojų venomis, turi įveikti nemenką pasipriešinimą ir tekėti statmenai aukštyn. Sėkmingam veninio kraujo pakilimui į širdį padeda ir širdies veikla, ir plaučių darbas, ir net keletas raumenų pompų. Be to, venose yra specialių vožtuvėlių, neleidžiančių kraujui tekėti atgal, t.y. priešinga kryptimi. Išsiplėtus venoms ir (arba) turint vožtuvų defektų tokie vožtuvėliai tampa nebesandarūs. Vadinasi, jie nebegali atlikti savo pilnavertės funkcijos.  Keičiant kūno padėtį venos kiekvienąkart patiria didelį smūgį, prie kurio ilgainiui jos prisitaiko besiplėsdamos. Be to, kojose po truputėlį vystosi uždegiminiai procesai, dėl kurių pradedamas jausti kojų skausmas, nuovargis, tinimas ir kiti nemalonūs pojūčiai.

Kas yra kojų venų varikozė?

Venų varikozė – tai lėtinis venų kraujotakos nepakankamumas, kuris gali vystytis metų metus. Dauguma tokią patologiją vadina paprasčiausiu venų išsiplėtimu. Vis dėl to plika akimi galime matyti tik paviršinių venų išsiplėtimą, o giliau esančios giliosios venos taip pat jau gali būti pažeistos.

Žmogus dėl išsiplėtusių paviršinių venų, sutrūkinėjusių kapiliarų, mazgų su kraujo sankaupomis ar odos pigmentacijos pakitimų gali tikrai labai jaudintis. Ir, priešingai, tikrai ne visi kreipia dėmesį į kojose vykstančius pokyčius ir laiku kreipiasi į gydytojus. Vis dėlto į tokius jaučiamus ir matomus simptomus geriau nenumoti ranka ir vertėtų išsamiau išsitirti. Kraujagyslių chirurgas turėtų įvertinti giliųjų venų būklę, kad būtų paskirtas pats tinkamiausias gydymas. Pasirinkimų kur kas daugiau, kol ant kojų dar neatsivėrusios trofinės opos. Venų varikozės komplikacijos nėra susijusios tik su nemaloniu estetiniu vaizdu. Jos eigos ignoravimas gali atnešti ir sunkesnių komplikacijų. Viena iš tokių jau pažengusios lėtinės ligos komplikacijų yra blauzdos opų atsivėrimas.

Kaip gali komplikuotis negydoma venų varikozė?

Daug kas bijo gydymo dėl to, nes mano, kad pašalinta vena ar venos tik dar labiau sutrikdys kraujotaką. Skubame paneigti šį mitą, nes iš tikrųjų yra priešingai. Pašalinus pažeistas venas kraujotaka tik pagerės, nes tokiu būdu bus sumažinta stazių formavimosi ir uždegimų vystymosi rizika. Žinotina, kad giliosiomis venomis prateka didžioji dalis kraujo, o paviršinėmis venomis jo prateka vos iki 10 procentų. Vadinasi, paviršinės venos pašalinimas įtakos normaliai veninei kraujotakai praktiškai nedaro, be to, tokiu būdu tik pagerinamas, tarsi „suremontuojamas“ kraujotakos procesas. Kraujas iš karto pradeda tekėti sveikomis venomis ir susiranda sau kitą kelią.

Venų varikozės komplikacijos nėra susijusios tik su nemaloniu estetiniu vaizdu. Jos eigos ignoravimas gali atnešti ir sunkesnių komplikacijų. Viena iš tokių jau pažengusios lėtinės ligos komplikacijų yra blauzdos opų atsivėrimas. Tokios opos labai sunkiai gyja, iš jų kraujuoja – tai atviras kelias į kraujo užkrėtimą. Trofinių opų gydymas ne tik labai brangus, bet ir labai sudėtingas, tad tokių komplikacijų, kurios gali baigtis ir mirtimi, geriau nelaukti.

Lioton gelis – lengvesnėms kojoms

Vis didėjantys iššūkiai šeimoje, draugų rate ir darbe dažnai priverčia mus visą dieną praleisti ant kojų. Dėl to galite jausti apsunkusias kojas ir patinimą, ypač jei sergate paviršinių venų ligomis. Šie simptomai stipriau pasireiškia šiltu oru. Lioton gelis veiksmingai mažina paviršinių venų ligų simptomus:

  • kojų sunkumą;
  • kojų skausmą;
  • kojų paraudimą ir tinimą.

Optimali gelio forma suteikia vėsinimo pojūtį, jis labai lengvai ir greitai įsigeria, be to, itin maloniai kvepia ir netepa drabužių.

Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Ar žinojote, kad apytikris visų žmogaus kraujagyslių ilgis – beveik 100 tūkstančių kilometrų? O ar žinojote, kad iš kojų venose esančiam kraujui tenka ilgiausias ir sunkiausias kelias, kad jis grįžtų į širdį? Galima pajuokauti, kad kojos pirštuose yra tolimiausi kraujagyslių taškai, be to, veniniam kraujui reikia įveikti nemenką sunkio jėgų pasipriešinimą. Taigi vertėtų visuomet stengtis, kad kraujotaka kojose nesulėtėtų, kitaip gali išsivystyti lėtinis venų kraujotakos nepakankamumas. Pateikiame net 15 patarimų, kurie padės pasirūpinti savo kojų kraujotaka.

Plačiau:

15 patarimų, padėsiančių pagerinti Jūsų kojų kraujotaką (1 dalis)

+1
+1 -0
  • kojų skausmas
  • sutrūkinėję kapiliariai
  • venų varikozė
  • kojų nuovargis
  • kojų venos
  • kojų tinimas
  • lioton
  • venų ligų gydymas
  • komplikacijos
  • kojų kraujotakos sutrikimas
  • Išsiplėtusios venos
  • lėtinis venų kraujotakos nepakankamumas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *