3 žingsniai suskaudus dantį

Birželio 09, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Dantų skausmas – problema, kurios išvengti tikriausiai norėtų kiekvienas iš mūsų. Vis dėlto jis paprastai aplanko pačiu netinkamiausiu metu – naktį, savaitgalį, per atostogas… Trys dažniausios dantų skausmo priežastys yra dantų ėduonis, pulpos (danties minkštojo audinio) uždegimas arba dantų pūlinys, tačiau ne taip jau ir retai pasitaiko dėl gingivito, periodontito, griežimo dantimis, dantų skilimo ar protinių dantų dygimo kylantis dantų skausmas. Būna ir taip, kad dantų skausmas atsiranda ir dėl net su burnos ertme nesusijusių priežasčių. Taigi ką daryti, kai netikėtai suskausta dantį? Nuo kokių veiksmų reikėtų pradėti?  

  • Verta pradėti nuo kruopštaus burnos ertmės išvalymo

Būna ir taip, kad dantis skauda dėl tarpdančiuose užsilikusių maisto likučių, kurie jau pradėję gesti, todėl pirmiausia, ką reikėtų padaryti, tai kruopščiai išsivalyti dantis paprastu ir vieno danties šepetėliu. Kiekvieną tarpdantį reikėtų atsakingai išvalyti dantų siūlu, nes tik jis padeda pasiekti tokias vietas, kurių nepasiekia joks dantų šepetėlis. Nepamirškite kruopščiai nuvalyti liežuvio – būtent ant jo kaupiasi storas bakterinis apnašas, kurį būtina reguliariai pašalinti. Tuomet galima praskalauti burną antiseptiniu burnos skalavimo skysčiu, kurio sudėtyje yra chlorheksidino ir toliau stebėti situaciją – galbūt skausmas kilo būtent dėl diskomfortą sukėlusių maisto likučių ir susikaupusio bakterinio apnašo? Būna ir taip, kad dantis skauda dėl tarpdančiuose užsilikusių maisto likučių, kurie jau pradėję gesti, todėl pirmiausia, ką reikėtų padaryti, tai kruopščiai išsivalyti dantis paprastu ir vieno danties šepetėliu. Kiekvieną tarpdantį reikėtų atsakingai išvalyti dantų siūlu, nes tik jis padeda pasiekti tokias vietas, kurių nepasiekia joks dantų šepetėlis.

  • Silpnas druskos tirpalas – puikus ir visiškai natūralus, nesudėtingai pagaminamas burnos skalavimo skystis

Jei antiseptinio burnos skalavimo skysčio neturite, visuomet galite pasigaminti puikų skalavimo skystį namuose – virinto vandens stiklinėje ištirpinkite pusę šaukštelio druskos ir kruopščiai skalaukite burną. Galite pasigaminti ir šiek tiek stipresnės koncentracijos druskos tirpalą ir į 200 ml šilto vandens įdėti vieną šaukštelį druskos. Toks tirpalas ne tik puikiai išvalo burnoje susikaupusius nešvarumus, bet ir stabdo uždegimines reakcijas, veikia bakteriostatiškai ir baktericidiškai. Jis padeda greičiau susitraukti smulkioms burnos gleivinės erozijoms ir dantenų pažeidimams, mažina tinimą ir skausmą. Beje, galima išmėginti ir gvazdikėlių aliejų ar propolį – tai senos ir laiko patikrintos danties skausmą malšinančios priemonės. Jei šių priemonių nepakanka, dėl tikrosios dantų skausmo priežasties jau teks kreiptis į gydytoją odontologą.

  • Apsilankymas gydytojo odontologo kabinete padės surasti dantų skausmo priežastį ir ją pašalinti

Dantų skausmas paprastai rodo, kad burnoje jau „kažkas vyksta“. Jei dantį ar dantis skauda bent keletą dienų, geriau nelaukti ir iš karto kreiptis į gydytoją odontologą – dauguma dantų pažeidimų dažniausiai linkę progresuoti, ir jei tai dar tik nedidelė kariozinė ertmė, dėl kurios tik šiek tiek gelia dantį, kai valgomas saldus maistas, vieną dieną tai gali tapti itin skausmingu pulpos (danties „nervo“) uždegimu ar net danties pūliniu. Kol laukiama vizito pas gydytoją odontologą, galima išgerti vaistų nuo skausmo, pavyzdžiui, Dolmen. Žinoma, tai pagrindinės danties skausmo priežasties tikriausiai neišspręs, tačiau padės lengviau sulaukti profesionalios pagalbos. Beje, iki pat vizito galima tęsti ir reguliarų burnos skalavimą silpnu druskos tirpalu. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Plačiau:

+2
+2 -0
  • dantų pūlinys
  • skauda dantį
  • dantų skausmas
  • vaistai nuo dantų skausmo
  • dantenų uždegimas
  • pulpos uždegimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *