7 pušų eterinio aliejaus panaudojimo būdai

Vasario 15, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Pušų eterinis aliejus – vienas populiariausių eterinių aliejų aromaterapijoje. Pristatome net septynis jo panaudojimo būdus – galbūt kuris nors patiks ir Jums?

Pušų eterinis aliejus gali būti išoriškai naudojamas vienas arba mišiniuose. Pušų aliejus dažniausiai maišomas lygiomis dalimis su šalavijų ar mėtų eteriniais aliejais, tačiau jis puikiai dera ir su citrusinių kvapų eteriniais aliejais, levandų eteriniais aliejais. Pušų eterinis aliejus – vienas populiariausių eterinių aliejų, naudojamų kosmetikoje ir labai tinkamas vonių ruošimui, inhaliacijoms, patalpų aromatizavimui, masažams, saunoms ir t.t.

Pušų eterinis aliejus masažams

Masažiniam mišiniui paruošti Jums reikės 2-3 valgomųjų šaukštų kokybiško augalinio aliejaus. Puikiai tiks alyvuogių, vynuogių sėklų, migdolų, persikų, simondsijų, avokadų ar sezamų aliejus. Galima naudoti ir kremą. Į tokį kiekį augalinio aliejaus arba kremo reikėtų įlašinti 5 lašus eterinio pušų aliejaus. Jei norisi labiau aromatizuoto masažinio mišinio, tuomet eterinio aliejaus kiekį galima ir padvigubinti, tik prieš tai reikėtų atlikti individualų odos jautrumo testą.

Pušų eterinis aliejus kosmetikoje

Pušų eteriniu aliejumi galima papildyti kremus, losjonus, šampūnus, prausiklius, tonikus ir kitas kosmetikos priemones, skirtas probleminei odai ir plaukams. Į 20 mililitrų arba gramų kosmetikos reikėtų įlašinti 4-5 lašus pušų eterinio aliejaus. Jei norisi labiau aromatizuoto masažinio mišinio, tuomet eterinio aliejaus kiekį galima ir padvigubinti, tik prieš tai reikėtų atlikti individualų odos jautrumo testą.

Pušų eterinis aliejus įtrynimams

Jums reikės 2 valgomųjų šaukštų kūno kremo arba augalinio aliejaus, pavyzdžiui, migdolų, simondsijų, persikų ar vynuogių kauliukų aliejaus. Šį kiekį sumaišykite su 15-20 lašų pušų eterinio aliejaus ir energingai ištrinkite kūną. Kadangi įtrynimams skirtame mišinyje pušų eterinio aliejaus koncentracija gana didelė, prieš tai reikėtų atlikti individualų odos jautrumo testą.

Pušų eterinis aliejus gydomosioms vonioms

Jums reikės dviejų valgomųjų šaukštų emulsiklio, pavyzdžiui, pieno, jūros druskos, medaus ir 10 lašų pušų eterinio aliejaus. Sumaišykite emulsiklį su eteriniu aliejumi ir supilkite į karštą vonią (vonios vandens temperatūra neturėtų viršyti 38 laipsnių Celsijaus). Mėgaukitės atpalaiduojančia vonia apie 20 minučių.

Pušų eterinis aliejus patalpų aromatizavimui

Jums reikės aromatizuojančio įtaiso (pavyzdžiui, aromatinės lempos su vandeniu) ir 5 lašų pušų eterinio aliejaus. Įlašinkite aliejaus į reikiamą įtaiso vietą ir mėgaukitės gaivesniu ir švaresniu patalpų oru. Jei specialios lempos ar patalpų aromatizatoriaus neturite, tuomet galite aliejaus užlašinti ant aromatinių rutuliukų, pripildyti jais drobinį maišelį ir pakabinti jį norimoje patalpoje. Kitas būdas – 5 lašus pušų aliejaus įlašinti į puodelį su karštu vandeniu ir padėti šį puodelį ant radiatoriaus.

Pušų eterinis aliejus saunoms

Pušų eterinis aliejus – vienas mėgstamiausių eterinių aliejų tarp užkietėjusių saunos gerbėjų. Jums reikės 10 lašų kokybiško eterinio aliejaus. Šiuos lašus sulašinkite į indą, kuriame yra nedidelis kiekis karšto vandens. Pastatykite indą ant viršutinio saunos suolo ir mėgaukitės gaiviu ir atpalaiduojančiu aromatu.

Pušų eterinis aliejus blogam batų kvapo šalinimui

Jei norite pašalinti blogą batų kvapą, įdėkite į batus vatos tamponėlius, prieš tai suvilgę juos 5 pušų eterinio aliejaus ir 5 citrinmedžių eterinio aliejaus lašais.

Plačiau:

0
+0 -0
  • pušys
  • pušų eterinis aliejus
  • sibirinė pušis
  • kaip naudoti pušų eterinį aliejų
  • antūrali medicina
  • masažai
  • įtrynimai
  • Kosmetika
  • Aromaterapija
  • Eteriniai aliejai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *