Natūralūs namų valikliai, kurie saugo sveikatą ir gamtą

Sausio 07, 2022 | Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Natūralūs namų valikliai – puikus būdas tausoti savo sveikatą ir gamtą. Be to, natūralūs valikliai daug pigesni, juos nesudėtinga pasigaminti, o kai kurių efektyvumas net lenkia šiurkščių, agresyvių ir kvėpavimo takams kenčiančių cheminių priemonių efektyvumą.

Universalus valiklis įvairių nešvarumų ir pelėsių šalinimui

Šis valiklis padės efektyviai išvalyti sunkiai prieinamas, grybeliu ir kalkėmis bei kitais nešvarumais aptekusias vietas, kampus, plyšelius. Jis tiks ir grindų, ir plytelių, ir kaitlenčių, ir orkaičių valymui.

Jums reikės: stiklinės vandens, 50 ml baltojo maistinio acto, 1 valgomojo šaukšto sodos ir 5 lašų arbatmedžių arba pušų eterinio aliejaus.

Kaip pagaminti: supilkite visus ingredientus į švarų emaliuotą dubenį, o kai valiklis taps aktyvus, perpilkite jį į indą su purškiamuoju antgaliu. Purkškite ir valykite visur, kur susikaupę nešvarumų, pelėsių ir kalkių. Valydami naudokite apsaugines pirštines ir saugokite akis.

Natūralus indų plovimo skystis

Plačiai parduodamuose indų plovikliuose gali būti kenksmingų medžiagų, be to, juos labai sunku visiškai nuskalauti, nes jie gausiai putoja. Negana to, jie labai kenkia odai, jei indai plaunami be pirštinių. Siūlome Jums veiksmingą ir nekenksmingą indų ploviklį, efektyviai šalinantį riebalus ir padedantį saugoti Jūsų sveikatą bei gamtą. Stebuklingu muilu vadinamas Kastilijos muilas nekenkia Jūsų rankoms, o soda ir eteriniai aliejai puikiai valo ir naikina įvairius mikroorganizmus. Plačiai parduodamuose indų plovikliuose gali būti kenksmingų medžiagų, be to, juos labai sunku visiškai nuskalauti, nes jie gausiai putoja. Negana to, jie labai kenkia odai, jei indai plaunami be pirštinių.

Jums reikės: pusės stiklinės verdančio vandens, pusės stiklinės tarkuoto kietojo kastilietiško muilo (jo galite rasti ekologiškų prekių krautuvėlėse), pusės valgomojo šaukšto sodos, pusės stiklinės skysto kastilietiško muilo, 20 lašų kokybiško eterinio aliejaus.

Kaip pagaminti: į verdantį vandenį suberkite ir ištirpinkite kietojo kastilietiško muilo drožles. Vėliau supilkite sodą ir skystąjį kastilietišką muilą. Kai mišinys atvės, sulašinkite norimus eterinius aliejus. Pagamintą mišinį perpilkite į talpą su dozatoriumi ir naudokite kaip indų ploviklį. Puikiai tiks arbatmedžių ar pušų aliejus – indų ploviklis ne tik gaiviai kvepės, bet ir saugos odą bei naikins žalingus mikroorganizmus.

Nekenksmingas ir veiksmingas stiklo bei veidrodžių valiklis

Švarūs, tviskantys ir blizgantys langai bei veidrodžiai sudaro švarių bei tvarkingų namų įspūdį. Deja, bet plačiai parduodamuose valikliuose gali būti įvairių kvėpavimo takams ir gamtai žalingų medžiagų. Todėl siūlome Jums stiklų ir veidrodžių valiklį pasigaminti patiems – tai visai nesudėtinga, be to, šis valiklis puikiai išblizgins stiklinius paviršius.

Jums reikės: pusės stiklinės baltojo maistinio acto, 4 stiklinių virinto vandens, 20 lašų arbatmedžių arba pušų eterinio aliejaus, pusės stiklinės izopropilo alkoholio (jo galite rasti ūkinių prekių parduotuvėje).

Kaip pagaminti: tiesiog supilkite visus ingredientus į talpą su purškimo atgaliu. Viską gerai išplakite ir naudokite ant stiklinių paviršių. Rinkitės kokybiškas šluostes stiklų valymui. Beje, dabar galima rasti ir tokių stiklinių paviršių šluosčių, kai langų ir veidrodžių valymui nereikia jokios chemijos, pakanka tik švaraus vandens.

Ar galėtumėte įvardinti geresnę meditaciją, nei neskubrų žiūrėjimą į lėtai ir laimingai plaukiojančias žuveles? Taip, būtent akvariumo gyventojų stebėjimas yra puiki meditacija. Ir tai tik viena iš priežasčių, kodėl namuose verta turėti akvariumą.

Plačiau:

Kodėl namuose verta turėti akvariumą?
0
+0 -0
  • namai
  • ekologija
  • namų švara
  • namų valymas
  • ekologiški valikliai
  • namų gamybos valikliai
  • buitis
  • švara

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *