Mažylių nosies higiena

Sausio 15, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Nosis – tai organas, kuris kasdien susiduria su daugybe išbandymų ir išorinių veiksnių. Šie veiksniai – patys įvairiausi: virusai ir bakterijos, šaltas ir karštas oras, grybeliai ir kitokie patogenai. Nosies gleivinės funkcijas trikdo sausas oras, užterštas dulkėmis, alergenais, dūmais, cheminiais garais ir taip toliau. Šis organas sulaiko apie 90 proc. visų bakterijų ir praktiškai visas stambias daleles. Mažylio nosimi reikia rūpintis kasdien –  taip pasirūpinama ir bendrąja sveikata. Aplinkos oras turi būti pakankamai drėgnas ir švarus, o nosytę būtina kasdien atsargiai išvalyti su vatos tamponėliais. O ką daryti, kai užklumpa taip nelaukta sloga?

Jei mažyliui sunku kvėpuoti, tuomet kentėti gali visa šeima

Nosis atsakinga už oro švarą, drėgmę ir šilumą – tik tinkamai paruoštas oras patenka į mažylio plaučius. Mažiems kūdikiams itin svarbu, kad kvėpavimas per nosį visuomet būtų laisvas – jie dar nemoka kvėpuoti per burną, be to, kvėpuojant per burną džiūsta gleivinės, organizmas tampa imlesnis įvairioms infekcijoms ir į plaučius patenkantis oras neparuošiamas taip, kaip reikia – jis kur kas šaltesnis, ne toks švarus ir ne toks drėgnas. Gresia tokios komplikacijos, kaip tracheitas ar bronchitas; negana to, mažylis negali normaliai žįsti, gerti iš buteliuko, valgyti ar miegoti. Sloga sergantis mažylis gali būti labai irzlus, pavargęs, nepatenkintas – o tuomet kenčia visi šeimos nariai.

Sloga – pirmoji gyvenimo liga

Sloga sutrikdo normalias nosies funkcijas. Būtent sloga dažniausiai yra pati pirmoji mažylio gyvenimo liga. Pirmieji kartai gali labai išgąsdinti, tačiau kiti kartai dažniausiai jau nebebūna tokie baisūs – dauguma tėvelių žino, kaip padėti savo mažyliams. Žinoma, pasitaiko įvairiausių kuriozų – dalis tėvų vis dar lašina į nosytę motinos pieną ar svogūnų sultis, tepa landas eteriniais aliejais. Būtina atminti – to daryti negalima, nes jautri nosies gleivinė gali dar labiau sudirgti, o virusinė sloga gali komplikuotis antrine bakterine infekcija. O tuomet ir pačių įvairiausių komplikacijų, pavyzdžiui, vidurinės ausies uždegimo, išvengti kur kas sunkiau.

Natūrali gamtos dovanota pagalba

Būtina stengtis, kad sloguojantis mažylis jaustųsi kuo geriau ir kuo patogiau. Jei ir negalime sutrumpinti slogos trukmės, bent jau galime pasistengti, kad mažylis nepajustų didelio diskomforto. Jei kūdikis galės normaliai pailsėti ir normaliai pavalgyti, jis ir pasveiks greičiau, juk taip? Ir čia į pagalbą ateina jūros vanduo – natūrali priemonė, padedanti drėkinti ir apsaugoti jautrią nosies gleivinę. Be to, ji padeda pašalinti nosyje esančius patogenus; taip pat suskystinti tirštesnes gleives, kad jos būtų lengviau pašalintos iš nosies landų. Mažiems vaikams ir kūdikiams itin tinkami izotoninės koncentracijos jūros vandens lašai. „Quixx baby“ yra natūralus izotoninis nosies tirpalas, kuriame yra jūros vandens iš Atlanto vandenyno su vertingais mineralais ir mikroelementais. Šie lašai tinkami ir kasdienei nosytės higienai, ir tuomet, kai patiriami slogos sukeliami nepatogumai. Jie padeda atgaivinti sausą, sudirgusią ar išopėjusią nosies gleivinę.Tai puiki pagalbinė priemonė, galinti padėti apsaugoti mažylį nuo paprastojo peršalimo, ausų, nosies ir gerklės infekcijų sukeltų nosies simptomų. Jūros vandens lašai – natūralus ir saugus pasirinkimas, padedantis palengvinti mažylio kvėpavimą.

"Būtent sloga dažniausiai yra pati pirmoji mažylio gyvenimo liga. "

Dar šiek tiek apie nosies higieną

Taip pat reikia mokyti mažylį teisingai šnypšti nosį. To mažylis padaryti pats negali maždaug iki antrojo-trečiojo gimtadienio, tad tenka naudoti specialius siurbtukus. Vėliau svarbu mokyti kiekvieną landą šnypšti atskirai – viena iš jų užkemšama, o kita pučiama. Šnypščiant abi kartu, labai padidėja tikimybė nupūsti nešvarumus į sinusus ar klausos vamzdį ir taip sukelti ne itin malonias komplikacijas. Izotoninės koncentracijos jūros vandens purškalai labai tinkami kasdienei nosies higienai – ji gali padėti geriau apsisaugoti nuo įvairiausių kvėpavimo takų infekcijų.

Jūros druska – gamtos dovana mūsų grožiui ir sveikatai. Pristatome 4 labai naudingus ir praktiškus jūros druskos panaudojimo būdus, kurie pravers rūpinantis ir grožiu, ir sveikata. Taigi, kuo gali būti naudinga jūros druska?

Plačiau:

8 praktiški jūros druskos panaudojimo būdai (1 dalis)
+1
+1 -0
  • sloga
  • nosies higiena
  • vaikų sveikata
  • Sloga ūminė
  • jūros vanduo

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *