Kodėl darželius lankantys vaikai taip dažnai serga?

Vasario 22, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Daugybė tėvelių visais įmanomais maisto papildais bando sustiprinti savo vaikų imunitetą net nesusimąstydami, kad nebrandžios vaikų imuninės sistemos jie gali tiesiog neveikti. Kodėl darželinukai serga taip dažnai ir ką galima padaryti, kad liga juos aplankytų kuo rečiau?

Vaikų imuninė sistema dar tik formuojasi

Jei kalbėtume apie vaikų imuninę sistemą, tai pirmiausia, ką turėtume pasakyti, yra tai, kad ji labai aktyviai vystosi ir bręsta. Vaikų imunitetas funkcionuoja dviem pagrindiniais būdais – vietiniu ir sisteminiu.

 • Vietinis imunitetas – tai gleivinių apsauga, dėl kurios vietiškai naikinami ant jos patenkantys virusai, bakterijos ir kiti ligų sukėlėjai. Vaikams būdinga silpnesnė vietinė ar barjerinė apsauga, todėl virusai, bakterijos ir kiti ligų sukėlėjai daug lengviau patenka į gleivines, kur sukelia uždegimą.
 • Sisteminis vaikų imunitetas taip pat dar nebrandus, todėl praktiškai kiekvieną kartą vaikas susiduria vis su naujais virusais, bakterijomis ar kitais ligų sukėlėjais.

Paprastai dažniau serga vaikų kolektyvus (darželius ar mokyklas) lankantys vaikai, nes tikimybė užsikrėsti kokia nors infekcine liga ten pati didžiausia. Įsivaizduokite, kad kiekvienas vaikas – tarsi virusų ir bakterijų rezervuaras, tai kas nutinka, kai visi susitinka vienoje patalpoje? Jie tiesiog pasidalina šiuo „gėriu“.

Sirgti – normalu

Teigiama, kad vaikams sirgti sloga normalu net iki 10 kartų per metus. Visai nesunku suskaičiuoti, kad taip sergama kone kas mėnesį. Taip dažniausiai ir yra – tėveliai skundžiasi, kad vaikai serga kas savaitę – dvi, tačiau tai visiškai normalu. Vaiko imuninė sistema tik bręsta, susipažįsta su įvairiais ligų sukėlėjais ir į savo atmintį „įrašo“ vis daugiau informacijos. Taigi dvimetis darželinukas paprastai serga dažniau nei keturmetis, kurio imuninė sistema turi jau daugiau patirties, o penkiametis paprastai serga kur kas rečiau nei trimetis. Paprastai dažniau serga vaikų kolektyvus (darželius ar mokyklas) lankantys vaikai, nes tikimybė užsikrėsti kokia nors infekcine liga ten pati didžiausia. Įsivaizduokite, kad kiekvienas vaikas – tarsi virusų ir bakterijų rezervuaras, tai kas nutinka, kai visi susitinka vienoje patalpoje? Jie tiesiog pasidalina šiuo „gėriu“.

Trys pagrindiniai žinsgniai, padedantys stiprinti vaiko imuninę sistemą

 • Sveika ir subalansuota mityba – mityboje negali trūkti baltymų, sveikųjų riebalų, vitaminų, mineralų, flavonoidų.
 • Aktyvus ir reguliarus judėjimas lauke – sportas padeda aktyvinti imuninės sistemos darbą, gerinti nuotaiką, o kvėpavimas grynu oru stiprina organizmo adaptacines galimybes.
 • Streso kontroliavimas – šiandien nemažai streso patiria net ir patys mažiausieji, tad reikia stengtis mokyti juos atsipalaidavimo technnikų, kartu spręsti įvairias problemas, kasdien skirti vaikams kokybiško, nuoširdaus ir tikro dėmesio.

Nosies plovimas gali padėti palaikyti apsauginę nosies funkciją

Normalias savo funkcijas atlikti gali tik švari ir tinkamai sudrėkinta nosies gleivinė, tad ją svarbu reguliariai prižiūrėti ir puoselėti. Vienas iš būdų – reguliarus nosies plovimas izotoninės koncentracijos jūros vandeniu. Quixx soft – tai natūrali medicinos priemonė, apsauganti ir drėkinanti jautrias nosies sieneles, padedanti tinkamai filtruoti ir drėkinti orą. Tai yra svarbu, norint išsaugoti sveiką kvėpavimo sistemą.

Quixx soft yra natūralus izotoninis nosies purškalas, kuriame yra Atlanto vandenyno vandens, turinčio vertingų mineralų ir mikroelementų, bei alavijų ekstrakto, kuris papildomai drėkina ir puoselėja nosies gleivinę. Beje, druskų koncentracija Quixx soft medicinos priemonėje yra tokia pat, kaip ir natūrali druskų koncentracija organizme, todėl purškalas švelniai veikia jūsų nosį.

Plačiau:

0
+0 -0
 • kaip sustiprinti imunitetą
 • kodėl darželinukai dažnai serga
 • vaikų imunitetas
 • vaikų sveikata
 • vaikai
 • ką daryti
 • kad vaikas sirgtų rečiau
 • kodėl vaikai dažnai serga

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *