Ką auginti – katę ar šunį?

Spalio 11, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Tikriausiai ne kartą teko girdėti ką nors sakant „aš labiau myliu šunis nei kates“ arba „aš esu kačių žmogus“. Tačiau galbūt Jūs apie tai niekada nesusimąstėte? Kurį augintinį Jums reikėtų pasirinkti, jei jau nusprendėte kažką „įsileisti“ į savo širdį? O galbūt norėtųsi abiejų – ir katės, ir šuns? Juk šie gyvūnai taip pat gali sutarti ir draugiškai gyventi kartu, ypač jei jie naujuose namuose apgyvendinami vienu metu. Taigi kas Jums tiktų labiau – katė ar šuo?

Katės – daugiau dirbančioms, ramesnėms ir savarankiškesnio augintinio norinčioms asmenybėms

Katės labiau tiks tiems, kurių namai nedideli. Jos kur kas savarankiškesnės nei šunys ir gali keletą dienų pabūti vienos, todėl tiks ir tiems, kurie daug ir ilgai dirba. Katės gali (ir net mėgsta) pabūti vienos, daugiau ir dažniau snūduriuoja nei šunys. Joms nereikia tiek daug stimuliacijos – jos gali pačios susirasti veiklos ir per daug „neliūdėti“, jei šeimininkas šiąnakt negrįžo namo.

Kačių nereikia vesti į lauką, tačiau kai kurios mielai pasivaikščioja savarankiškai. Kates taip reikia šukuoti, maudyti ir prižiūrėti. Labai svarbu katei įkurti jos kampelį, kur ji galėtų savarankiškai atlikti savo reikalus. Taip pat katėms būtinos draskyklės bei įvairūs žaisliukai, kad jos galėtų išsikrauti ir pasimėgauti savarankiška veikla.

Laikant katę kur kas lengviau kažkur išvykti, tačiau jos negalima palikti likimo valiai. Teks kažko paprašyti, kad reguliariai ateitų ją pamaitinti ir pažiūrėti, ar viskas gerai.

Sakoma, kad katės turi gydomųjų savybių, puikiai malšina stresą ir suteikia nuostabią draugiją. Taigi galbūt Jums tiktų auginti būtent katę? Laikant katę kur kas lengviau kažkur išvykti, tačiau jos negalima palikti likimo valiai. Teks kažko paprašyti, kad reguliariai ateitų ją pamaitinti ir pažiūrėti, ar viskas gerai.

Šunys – energingoms, išradingoms ir judėti mėgstančioms asmenybėms

Pirma, ką reikia žinoti – šuo turi būti kasdien vedžiojamas į lauką. Taigi kasdien teks ropštis iš lovos anksčiau, o vakarais nueiti miegoti šiek tiek vėliau. Vis dėlto tokie pasivaikščiojimai į lauką labai naudingi ir pačiam šeimininkui – juk tai puiki fizinė veikla, galimybė įkvėpti gryno oro ir atitraukti akis nuo įvairių ekranų. Ne be reikalo sakoma – jei nori būti sveikas, tuomet įsigyk šunį.

Šunų priežiūra reikalauja nemažai dėmesio. Įvertinkite, ar turėsite tam laiko – ar negrįžtate iš darbo per vėlai, ar netenka išvažiuoti į ilgas keliones ir panašiai. Vis dėlto šuo nėra priežastis atsisakyti pramoginių ar poilsio kelionių – daugybė žmonių savo augintinius vežasi kartu, nes gausybė vietų šiandien visiškai pritaikytos ir augintiniams. Be to, šiandien įkurta nemažai augintinių viešbučių.

Galite išsirinkti šuns veislę. Pagal tai įmanoma nuspėti ir šuns temperamentą. Pagalvokite, kiek vietos Jūsų namuose, kiek laiko galėsite skirti šuniui, jo priežiūrai ir dresavimui. Pavyzdžiui, vieniems šunims reikės daugiau „išsilakstymo“, kiti bus ramesni ir daugiau laiko praleis ant kelių. Galbūt norite padaryti gerą ir šuniuką pasiimti iš prieglaudos? Nepamirškite, kad tai didelė atsakomybė ir dauguma prieglaudų šunis dovanoja tik su specialiomis sutartimis.

Taigi jei esate energingas, linksmas, visuomet sugalvojate kokių nors stimulų ir ieškote ištikimo draugo, kuris neleis Jums liūdėti, tuomet tikrai turėtumėte pagalvoti apie šunį.

Jūrų kiaulytė (Cavia porcellus, domesticated guinea pig) – jūrų kiaulyčių (Caviidae) šeimai priklausantis gyvūnas. Tai vienas populiariausių namuose auginamų smulkiųjų graužikų, nes jos švelnios, mielos, nesudėtingai prižiūrimos, draugiškos, nedidelės. Žinoma, kad jūros kiaulytės kilusios ir Andų kalnų regiono (Pietų Amerikos žemyno), o Europoje jos kaip naminiai gyvūnai auginamos bene 500 metų, tačiau ypač stipriai išpopuliarėjo 20 amžiaus viduryje. Pateikiame 10 įdomybių apie šiuos gyvūnus, kurie gali būti puikus naminio gyvūno pasirinkimas, kai namie nesinori auginti nei šunų, nei kačių, nei roplių, nei žuvų, nei kitų gyvių.

Plačiau:

10 įdomybių apie jūros kiaulytes ir jų priežiūrą

+1
+1 -0
  • augintiniai
  • šunų auginimas
  • naminiai gyvūnai
  • ką auginti
  • kačių auginimas
  • Gyvūnai
  • Šunys
  • Katės

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *