Apgamų šalinimas – nuo liaudiškų iki modernių metodų

Rugsėjo 28, 2022
+5
+5 -0

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kūno priežiūros priemonių rinkos pasiūloje atsiranda vis daugiau produktų, skirtų savarankiškam apgamų naikinimui namuose, įskaitant iį namuose naudojamus produktus kaip obuolių actas, vandenilio peroksidas ar kitos „liaudiškos“ priemonės. Vis dėlto gydytojai net labai nepataria susigundyti tokiais apgamų šalinimo metodais ir tai jau išbandžiusių atsiliepimais, nes nežinia kaip išnaikinto apgamo vieta atrodys po metų, kelių ar dešimties, net jei apgamą ir pavyks pradanginti. O tam yra ne viena priežastis. Viena iš jų  – estetinė. Nepilnai panaikinus apgamą jis gali ataugti, o kartais ir kur kas didesnis nei buvo prieš tai.

Šalinant apgamus tokiu būdu, visų pirma niekada nėra garantijos, kad jis bus panaikintas. Tuomet apgamas gali subjauroti išvaizdą, ypač jei apgamo vieta yra atvira ir lengvai pastebima. Bet svarbiausia, kad savarankiškas apgamų šalinimas gali padaryti daugiau bėdos nei naudos. Ir nors estetinė išvaizda tikrai nėra paskutinėje vietoje, bet svarbiausia priežastis nenaikinti apgamų namų sąlygomis, o tuo labiau – liaudiškais metodais yra ta, kad apgamas gali supiktybėti.

Visada geriausia pasitikėti specialistais profesionalais ir šios procedūros atlikimą patikėti jiems. REVÙ CLINIC klinikoje dirbantys, ilgametę darbo patirtį turintys gydytojai gali profesionaliai įvertinti kiekvieną odos darinį, o jei kuris kelia bent menkiausią įtarimą – atlieka išsamų ištyrimą ar paima apgamo biopsiją. Tinkamiausias būdas konkrečiam apgamui pašalinti parenkamas pagal jo dydį, formą, vietą kūne bei kitas priežastis.

REVÙ CLINIC klinikoje apgamų šalinimo procedūra atliekama visais pagrindiniais apgamų šalinimo metodais: lazeriniu, chirurginiu ir elektrokoaguliacijos.  Plačiau aptariant kiekvieną iš būdų, apgamų nuo veido šalinimas dažniausiai atliekamas lazeriu. Šalinant apgamą tokiu būdu, rando tikimybė išlieka mažiausia. Taip pat šiuo būdu šalinamos papilomos, karpos, seborėjinė keratozė bei kiti odos dariniai.

Pasirinkus šalinimą elektrokoaguliatoriumi, apgamas yra lyg  „išpjaunamas elektriniu peiliuku“. Privalumas tas, kad žaizdelės siūti nereikia, kadangi elektros iškrova koaguliuoja kraujagysles ir sustabdo kraujavimą. Chirurginiu būdu dažniausiai šalinami įtarimą keliantys arba jau supiktybėję apgamai.

Net jei apgamas nesukelia nepatogumų kliūdamas ir tenkina jo estetinė išvaizda, REVÙ CLINIC klinikos specialistai pataria reguliariai tikrinti savo apgamus, jų pokyčius savarankiškai, o jei kas nors kelia bent menkiausią dvejonę ar viskas gerai – nedelsiant kreiptis profesionaliai gydytojo dermatologo konsultacijai ir apgamo apžiūrai, kurios metu, esant būtinybei, gali iškart būti atliekamas ir apgamų šalinimas.

+5
+5 -0

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *