Ko vengti, kad švenčių nesugadintų pilvo pūtimas

Gruodžio 29, 2020 | Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Šventės daugumai susijusios su dideliu įvairaus, skanaus ir, deja, bet dažniausiai ne itin sveiko maisto pasirinkimu. Ir visai nebūtina persivalgyti, kad atsirastų kai kurių virškinimo sutrikimų. Vienas dažniausių negalavimų – pilvo pūtimas, kitaip dar vadinamas meteorizmu, kuris gali kamuoti dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, valgymo paskubomis, daug kalbant ir nesusitelkiant į valgymo procesą. Dėl tokio skuboto ir neatsakingo valgymo į virškinimo traktą patenka daug oro, kuris jį dirgina ir skausmingai tempia žarnyno sieneles. Be to, gali atsirasti ir kitų nemalonių simptomų, pavyzdžiui, viduriavimas, pilvo raižymas, pykinimas. Pilvą pučia ir dėl to, kad per mažai judama, o kartais net ir keletą dienų iš eilės sėdima prie stalo. 

Iš pirmosios straipsnio dalies galima suprasti, kad meteorizmo įmanoma išvengti valgant lėtai ir sutelkiant visą dėmesį į kramtymą. Tačiau to gali nepakakti – viena svarbiausių pilvo pūtimo priežasčių yra tam tikro maisto valgymas. Kai kurie produktai pilvo pūtimą sukelia dažniau nei kiti. Žinoma, kiekvieno žmogaus organizmas į tam tikrą maistą reaguoja labai individualiai. Vienam asmeniui gana didelį diskomfortą gali sukelti vienas obuolys ar žirnių sriuba, o štai kitas žmogus jokių pastebimų pokyčių nepajus. Kiekvienas turi stebėti, koks maistas priverčia jaustis ne kaip – geriausia tokių produktų arba patiekalų tiesiog vengti arba apriboti jų vartojimą. Pakalbėkime apie pagrindines maisto grupes, kurios įvardijamos kaip dažniausios meteorizmo „kaltininkės“. Mes nesiūlome visiškai išbraukti toliau minimų produktų iš savo maisto raciono, nes kai kurie iš jų yra itin svarbūs pilnavertei mitybai. Kai kuriuos produktus pakanka kitaip paruošti ir jie jau nebetampa tokie „pavojingi“ arba tiesiog pakanka sumažinti suvalgomą jų kiekį.

"Simetikonas – tik fiziškai veikianti, saugi ir inertiška medžiaga, kuri gali būti itin naudinga simptominiam pilvo pūtimo gydymui."
  • Ankštinės daržovės – jų virškinimo metu išsiskiria didesni dujų kiekiai nei įprasta. Vis dėlto tai svarbus augalinių baltymų šaltinis, tad gali pakakti apriboti jų kiekį. Kai kuriuose literatūros šaltiniuose teigiama, kad konservuotos ankštinės daržovės pilvą pučia labiau nei prieš tai vandenyje išmirkytos ir gerai išvirtos daržovės. Galima ieškoti kompromiso – nevalgyti žirnių košės, tačiau neatsisakyti žirnių sriubos.
  • Obuoliai, kriaušės, slyvos ir vynuogės – daug kas galvoja, kad pilvo pūtimą sukelia tik obuoliai ir kriaušės, o štai vynuogės ir slyvos dažnai pamirštamos. Vynuogių kiekį geriausia apriboti arba jų visai atsisakyti. O štai obuolius ir kriaušes prieš valgant galima termiškai apdoroti – teigiama, kad pilvą nuo keptų obuolių ir kriaušių pučia ne taip intensyviai, o tai tikrai puikus orkaitėje keptos vištienos ar antienos garnyras.
  • Kopūstinės daržovės – bastutinių šeimos valgomosios daržovės iš tiesų gali gana įkyriai ir net skausmingai pūsti pilvą. Briuselio kopūstai, brokoliai, žiediniai kopūstai, gūžiniai kopūstai ir kitos daugelio mėgstamos daržovės – tikrai maistingos, daug naudingų medžiagų turinčios, tačiau gana dažnai meteorizmą sukeliančios daržovės. Kadangi šios daržovės labai maistingos, jų nebūtina visiškai neatsisakyti, tačiau svarbu apriboti kiekį, ypač jei per šventes norisi jaustis lengviau.
  • Ne visi žino, kad skausmingą pilvo pūtimą gali sukelti ir šviežias pienas bei jo produktai. Taip gali nutikti dėl virškinimo trakto jautrumo pieno cukrui – laktozei. Geriausia rinktis produktus su sumažintu laktozės kiekiu arba raugintus pieno produktus, mat tai svarbus baltymų ir mineralų, tokių kaip kalcis, šaltinis. Kai kuriems gali patikti augalinė tokių produktų alternatyva – migdolų, kokosų, sojų produktai.
  • Miltiniai produktai ir saldumynai taip pat gali sukelti varginančius meteorizmo Vertėtų rinktis sveikesnes maisto alternatyvas.
  • Gazuoti gėrimai į virškinimo traktą „patiekia“ daug papildomų dujų, todėl jų geriau vengti. Kur kas naudingesnis negazuotas mineralinis vanduo, kuris virškinimo funkcijai labai svarbus. Be to, alkoholis irgi ne į naudą, ypač jei jis fermentuotas.

Greita pagalba nuo pilvo pūtimo per šventes

Simetikonas – tik fiziškai veikianti, saugi ir inertiška medžiaga, kuri gali būti itin naudinga simptominiam pilvo pūtimo gydymui. Espumisan Easy yra medicinos priemonė, naudojama mažinti pilvo pūtimą, atsiradusį dėl dujų susikaupimo. Espumisan Easy granulės greitai ištirpsta burnoje, todėl aktyvioji medžiaga greitai pasiekia virškinimo traktą, kur pradeda veikti. Granulių nereikia užgerti vandeniu, jos yra malonaus citrinų skonio. Dėl vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Daugybę grožio problemų galite išspręsti tiesiog rinkdamiesi tinkamą maistą. Būtent – teisinga mityba ne tik padailina liemenį ir pagerina imuninės sistemos veiklą, bet ir puoselėja išvaizdą: lygina raukšles, suteikia spindesio plaukams, sustiprina nagus. „Mityba turi tiesioginės įtakos išvaizdai – kaip atrodote kasdien ir kaip Jus veikia senėjimo procesas“, – teigia medicinos mokslų daktaras Joshua Zeichneris. Anot gydytojo, būtų išmintinga susidaryti mitybos planą, kuriame pakaktų sveikai odai ir plaukams reikalingų elementų – maistinių medžiagų, mineralų, riebalų rūgščių ir antioksidantų, saugančių organizmą nuo žalingo aplinkos poveikio. Taigi pasiruoškite komplimentų lavinai ir pirkinių krepšelį papildykite jaunystę puoselėjančiais produktais.

Plačiau:

10 maisto produktų jaunystei išsaugoti
0
+0 -0
  • Sveika mityba
  • Pilvo pūtimas
  • Pilvo diegliai
  • Skausmas
  • pilvo skausmas
  • gliutenas
  • Meteorizmas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *