Kaip nepasiduoti pirkimo manijai?

Gruodžio 07, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Vartojimas šiandien gali tapti ir tikra manija, juk iš visų pusių esame atakuojami „geriausiais ir nepakartojamais“ prekybininkų pasiūlymais. Galiausiai pajuntame, kad piniginė tuščia, o aplink mus – daug nereikalingų daiktų, kurie dažniausiai nugula į giliausius spintų kampus arba galiausiai būna netgi išmesti. Kaip nepasiduoti pirkimo manijai?

  • Gaminkite rankų darbo dovanas. Jos kur kas nuoširdesnės, įdomesnės ir kainuoja žymiai mažiau. Galite megzti, siuvinėti, siūti, kepti sausainius ar pyragus, išmokti keramikos meno ir t.t. Atminkite, kad darydami tai, ką tikrai mėgstate, gausite dvigubą naudą – ir pailsėsite, ir paruošite mylimiausiems nuoširdžias, savo rankomis gamintas dovanėles.
  • Atsisakykite įvairių naujienlaiškių ir reklaminių lankstinukų. Nuolatinis prekybininkų skatinimas pirkti gali mus išmušti iš vėžių. Jei kasdien gaunate daugybę elektroninių naujienlaiškių su dėmesį atkreipiančiomis antraštėmis ar kiekvieną kartą apsipirkdami namo pasiimate reklaminius leidinius, tai tuomet patys labai padidinate tikimybę, kad ir vėl įsigysite tai, ko Jums tikrai nereikia. Mažiau daiktų – daugiau laiko kartu. Galbūt toks galėtų būti Jūsų ateinančių švenčių šūkis? Vietoje karštligiško dovanų pirkimo daugiau laiko skirkite sausainių iškepimui ir dekoravimui kartu su šeima ar kelių smagių kalėdinių žaidimų paruošimui.
  • Mažinkite vartojimą. Vartojimo mažinimas šiandien turėtų būti prioritetas, nes žmonijai planetoje darosi tiesiog per ankšta. Prisidėkite prie švaresnės ir saugesnės ateities mažindami vartojimą ir daugiau pinigų išleiskite gamtos neteršiantiems įspūdžiams, o ne daiktams. Nepasiduokite išpardavimų karštinei manydami, kad tai gali tapti priklausomybe.
  • Prieš pirkdami pagalvokite, ar tikrai reikia. Ar Jums tikrai reikalingas tas kalėdinis megztukas, kurį dėvėsite vos keletą savaičių per metus? O galbūt tokį jau turite ir antro arba trečio vieneto Jums tikrai nereikia? Visuomet prieš pirkdami bet kokį daiktą pasvarstykite, ar tikrai Jums jo reikia. Atminkite, kad drabužių pramonė yra viena labiausiai Žemę teršiančių gamybos šakų, tad geriau jau įsigykite vieną kokybišką ir klasikinį drabužį nei keletą vienetų greitosios mados daiktų, kuriuos po skalbimo teks išmesti.
  • Atraskite kitokią švenčių prasmę. Mažiau daiktų – daugiau laiko kartu. Galbūt toks galėtų būti Jūsų ateinančių švenčių šūkis? Vietoje karštligiško dovanų pirkimo daugiau laiko skirkite sausainių iškepimui ir dekoravimui kartu su šeima ar kelių smagių kalėdinių žaidimų paruošimui.
  • „Apdovanokite“ save kitaip. Dažnai kažką nusiperkame sau, nes jaučiamės to nusipelnę, o vėliau nusiviliame, nes nesulaukiame norimo efekto. Ar žinote, kad vienas garsiausių šūkių apie tai, kad moteris to verta, labai ženkliai padidino įmonės pardavimus? Galbūt kur kas protingiau nueiti į kiną ar spektaklį ir tokiu būdu save apdovanoti už sunkią darbo savaitę, nei įsigyti dar vieną daiktą, kuris net nebus panaudotas?
  • Atminkite, kad didelis kiekis daiktų gali kelti papildomą stresą. Daugybė žmonių šiandien renkasi minimalizmo filosofiją vien dėl to, kad tokiu būdu jie jaučiasi geriau, lengviau susitvarko namus, saugo gamtą mažiau vartodami. Nesigundykite tokiais pasiūlymais kaip „du už vieno kainą“, arba „perki du ir trečią gauni nemokamai“. Argi yra prasmė pasiduoti tokiems pasiūlymams, jei iš tikrųjų nereikia nė vieno daikto?
  • Pirkite tik tiek, kiek suvalgysite. Nemanykite, kad pirkimo manija gali būti susijusi tik su nevalgomais daiktais. Pasirodo, kad vien Europoje išmetama apie trečdalis pagaminto maisto. Juk tai švaistymas, tad pirkdami planuokite valgiaraštį ir neprisipirkite maisto per daug. Į parduotuvę keliaukite sotūs ir pasiruošę išankstinį pirkinių sąrašą. Nenukrypkite nuo tikslo, nes galite patys nustebti, kad ėjote sviesto ir pieno, o grįžote net su keliais paltais ir batais.

    Įvairios apklausos rodo, kad prieššventinis maratonas daugybei žmonių sukelia labai stiprų stresą. Atrodo, turėtų būti atvirkščiai – prieš šventes reikėtų susikaupti ir ieškoti savyje ramybės. Mes pateikiame patarimų, padėsiančių šventes sutikti ramesne širdimi.

    Plačiau:

    Kaip sutikti šventes ramesne širdimi?
+1
+1 -0
  • patarimai
  • pasiruošimas šventėms
  • pirkimas
  • apsipirkinėjimas
  • prekės
  • pirkimo manija
  • išlaidos
  • vartojimas
  • minimalizmas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *