Paprasti klausimai padės atsakyti į sudėtingą klausimą

Sausio 20, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Priešlaikinė ejakuliacija gali sugriauti ne tik romantiškus planus, bet ir pačius tvirčiausius santykius… Kas tai ir kokie kriterijai gali padėti ją diagnozuoti? Kokie klausimai gali padėti suprasti, kad ši problema kamuoja ir Jus ar Jūsų antrąją pusę?

Kas yra priešlaikinė ejakuliacija?

Ankstyvą ejakuliaciją patirti tekę praktiškai visiems vyrams, tačiau tikrai ne visi žino, kad toks pernelyg greitas sėklos išmetimas, pasikartojantis praktiškai kiekvieną kartą, kai tik bandoma suartėti, turi specialų medicininį pavadinimą. Pernelyg ankstyvas ar pernelyg greitas sėklos išsiliejimas vadinamas priešlaikine ejakuliacija ir gali būti diagnozuojamas tuomet, kai:

•                    laikas iki ejakuliacijos nuo įsiskverbimo į makštį (intravaginalinės ejakuliacijos latentinis periodas) trumpesnis negu 60-120 sekundžių. Paprastai dėl priešlaikinės ejakuliacijos problemos išgyvenantiems vyrams sėkla išsiveržia greičiau nei per vieną minutę (60 sekundžių);

•                    vyrui būdinga nuolatinė arba pasikartojanti ejakuliacija po minimalios seksualinės stimuliacijos prieš įsiskverbiant, skverbiantis ar iškart įsiskverbus į makštį ir anksčiau, nei to nori pacientas arba jo partnerė. Vadinasi, ejakuliacija gali įvykti netgi dar prieš įsiskverbimą į makštį ar lytinio suartėjimo momentu. Tai reiškia, kad lytinis aktas tampa praktiškai neįmanomas ir poros lytiniame gyvenime gali atsirasti nemažai problemų – nuo vaisingumo iki santykių bėdų;

•                    vyras dėl priešlaikinės ejakuliacijos labai kenčia ir patiria didelių psichologinių sunkumų santykiuose su partnere – tai reiškia, kad priešlaikinė ejakuliacija vyrui sukelia daug ir įvairių neigiamų jausmų, kurie, savo ruožtu, tik dar labiau gilina priešlaikinės ejakuliacijos problemą. Be to, gali pradėti byrėti net ir tvirčiausių santykių pagrindai; Priešlaikinė ejakuliacija vyrui sukelia daug ir įvairių neigiamų jausmų, kurie, savo ruožtu, tik dar labiau gilina priešlaikinės ejakuliacijos problemą. Be to, gali pradėti byrėti net ir tvirčiausių santykių pagrindai

•                    vyrui būdinga bloga ejakuliacijos kontrolė – jis negali savarankiškai valdyti, kada „tai“ įvyks. Tai reiškia, kad ejakuliacija gali įvykti visai netikėtai, kartais netgi „įžanginių“ glamonių metu;

•                    vyrui būdinga buvusi priešlaikinė ejakuliacija daugeliu atvejų bandant lytiškai santykiauti per praėjusius 6 mėnesius. Tai gali būti dar vienas svarbus kriterijus, padedantis nustatyti problemos pasikartojamumą per paskutinį pusę metų trunkantį laikotarpį.

Kokie penki klausimai gali padėti išsiaiškinti, ar Jus arba Jūsų partnerį kamuoja priešlaikinė ejakuliacija?

Nuoširdžiai atsakykite į penkis nesudėtingus klausimus:

  • Ar Jums kyla sunkumų bandant atidėti ejakuliaciją?
  • Ar ejakuliacija įvyksta greičiau, nei Jūs to norite
  • Ar ejakuliacija įvyksta net ir po minimalios seksualinės stimuliacijos?
  • Ar dėl per ankstyvos ejakuliacijos jaučiate neigiamus jausmus, pavyzdžiui, nusivylimą, frustraciją, susierzinimą ir panašiai?
  • Ar Jums rūpi tai, kad dėl galimai per ankstyvos ejakuliacijos Jūsų partnerė gali nepajusti lytinio pasitenkinimo?

Jei į daugumą klausimų atsakėte „taip“, „dažnai“ arba „beveik visada“, tuomet gali būti, kad kenčiate nuo įsisenėjusios priešlaikinės ejakuliacijos problemos. Nedelskite ir kreipkitės į savo gydytoją. Dabar jau sukurta vaistinių preparatų, kurie gali padėti prailginti laiką iki ejakuliacijos momento. Kol kas Lietuvoje yra vienintelis geriamas vaistas, kuris skirtas šiai problemai gydyti. Jūsų gydytojas urologas suteiks daugiau informacijos apie priešlaikinės ejakuliacijos gydymo galimybes ir parinks konkrečiai Jums tinkamiausią metodą.

Priešlaikinė ejakuliacija (PE) yra lytinės funkcijos sutrikimas, darantis įtaką kokybiškam lytiniam gyvenimui. Paprastai PE apibūdinama kaip labai greitas ejakuliavimas (sėklos išmetimas), įvykstantis nepraėjus net minutei ar dviems nuo lytinio akto pradžios, vyro savikontrolės trūkumas ir dėl to kylantis partnerių nepasitenkinimas bei psichologinės problemos. Tikslią diagnozę gali nustatyti tik gydytojas specialistas, tad jei kyla kažkokių sunkumų, tikrai nereikėtų savarankiškai imtis gydymo priemonių.

Plačiau:

Apie priešlaikinės ejakuliacijos gydymą vaistais ir kitomis priemonėmis

0
+0 -0
  • Priešlaikinė ejakuliacija
  • lytinis gyvenimas
  • Meilė
  • ankstyva ejakuliacija
  • erekcija
  • kaip prailginti lytinį aktą
  • lytinio gyvenimo kokybė

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *