Apie priešlaikinės ejakuliacijos gydymą vaistais ir kitomis priemonėmis

Rugsėjo 25, 2019 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Priešlaikinė ejakuliacija (PE) yra lytinės funkcijos sutrikimas, darantis įtaką kokybiškam lytiniam gyvenimui. Paprastai PE apibūdinama kaip labai greitas ejakuliavimas (sėklos išmetimas), įvykstantis nepraėjus net minutei ar dviems nuo lytinio akto pradžios, vyro savikontrolės trūkumas ir dėl to kylantis partnerių nepasitenkinimas bei psichologinės problemos.  Tikslią diagnozę gali nustatyti tik gydytojas specialistas, tad jei kyla kažkokių sunkumų, tikrai nereikėtų savarankiškai imtis gydymo priemonių. 


Lietuvoje jau yra specialių vaistinių preparatų

Galima pasidžiaugti, kad šią problemą veiksmingai išspręsti padeda specialus vaistinis preparatas, skirtas ejakuliacijai kontroliuoti. Jis tinkamas 18-64 metų vyrams ir gydytojo gali būti skiriamas tuomet, kai patvirtinami visi šie kriterijai: 

 

  • Pacientas patiria ejakuliaciją nepraėjus dviems minutėms (120 sekundžių) nuo lytinio akto pradžios;
  • Pacientas patiria ejakuliaciją esant minimaliai stimuliacijai;
  • Pacientas negali savarankiškai sukontroliuoti proceso;
  • Pacientas dėl to patiria nemalonių jausmų (nusivylimą, nepilnavertiškumą, nerimą, baimę, liūdesį, pyktį) ir kyla sunkumų santykiuose su partnere;
  • Pacientas paskutinį pusmetį PE patiria daugeliu lytinių santykių atvejų. 

 

Vaistinį preparatą gydytojas paskiria tik patvirtinęs PE diagnozę bei įvertinęs galimą naudos ir rizikos santykį konkrečiu atveju. 

 

PE sukelia daug priežasčių

Žinoma, pirmasis žingsnis veiksmingo gydymo link yra nuoširdus pokalbis su gydytoju. Reikėtų suprasti, kad priešlaikinei ejakuliacijai įtaką daro ir fiziologiniai, ir psichologiniai procesai, tad būtina spręsti visas priežastis, dėl kurių gali kilti lytinių santykių sunkumų. Puikus gydymo duetas galėtų būti psichologinės konsultacijos ir medikamentinis gydymas. 

"Puikus gydymo duetas galėtų būti psichologinės konsultacijos ir medikamentinis gydymas."

 

Kitos greitą ejakuliaciją nutolinančios priemonės

Rinkoje galima rasti prezervatyvų, ant kurių paviršių yra varpos jautrumą mažinančių medžiagų (anestetikų). Ši priemonė tinkama ne visiems, nes gali kilti alergijų dėl prezervatyvuose esančių medžiagų, be to, mažinamas patiriamas malonumas.

Sukurta ir specialių gelių, tepalų, kremų ir purškalų, savo sudėtyje taip pat turinčių varpos jautrumą mažinančių medžiagų (jau minėtųjų anestetikų). Jie vartojami tiesiai ant varpos, tačiau kyla rizika jų pavartoti per daug ir jautrumas gali iš viso pradingti. Be to, neatmetama alerginių reakcijų rizika.

Didelis ir maisto papildų, gerinančių lytinę funkciją, pasirinkimas, tačiau būtina suprasti, kad jų poveikis nėra užtikrintas. Vis dėlto, Europos Sąjungoje pagaminti maisto papildai atitinka visus kokybės ir saugumo standartus. Maisto papildus geriau pirkti tik vaistinėse. Rizikinga vartoti nežinomus preparatus su šimtais mums neįprastų žolelių – kas žino, kaip gali sureaguoti organizmas? 

 

Perkant vaistus internetu kyla labai daug rizikų

Internetinės parduotuvės siūlo daugybę stebuklus darančių vaistinių preparatų ir maisto papildų. Būtina pabrėžti, kad jokiais būdais nereikėtų pasiduoti skambioms ir daug žadančioms frazėms. Įvairūs internetu pardavinėjami vaistai gali būti netgi žalingi – niekas nežino, ar jie atitinka Europos Sąjungoje nustatytus standartus ir koks tikrasis jų poveikis. Šiuose vaistiniuose preparatuose veikliosios medžiagos gali ir nebūti, dar blogiau, jei juose yra nežinomų medžiagų, kurios linkusios sukelti sunkius šalutinius poveikius ir neprognozuojamus efektus.

Skelbimuose galima rasti įvairių pasiūlymų įsigyti plačiajai visuomenei gerai žinomų vaistinių preparatų, tačiau reikėtų neapsigauti – didelė jų dalis tėra profesionaliai nukopijuotos klastotės. Įsigyjant tokius vaistus ir maisto papildus iš nepatvirtintų tiekėjų galima sulaukti daugiau žalos nei naudos.

Vaistinius preparatus pirkti reikėtų tik fizinėse vaistinėse arba patvirtintose internetinėse vaistinėse ir tik pasitarus su gydytoju arba vaistininku (akis į akį, telefonu arba saugios internetinės konsultacijos būdu). Kaina, tikriausiai, bus didesnė, tačiau sveikata yra neįkainojama. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Erekcijos funkcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija yra būklė, kai nepavyksta pasiekti ir (arba) palaikyti reikiamo varpos standumo, reikalingo pilnaverčiam lytiniam aktui atlikti. Ši problema dažnesnė tarp brandaus amžiaus lytiškai aktyvių vyrų, tačiau ji užklumpa ir net labai jaunus vyriškosios lyties atstovus. Kaip erekcija susijusi su bendra organizmo būkle ir kokios jos disfunkcijos gydymo galimybės?

Plačiau:

Apie erekcijos funkcijos sutrikimą ir jo gydymą
+1
+1 -0
  • Vyrų ligos
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai
  • Priešlaikinė ejakuliacija
  • Lytinis susijaudinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *