20 neįtikėtinų faktų apie seksą, kuriuos turi žinoti kiekvienas

Sausio 15, 2016
+22
+24 -2

Manotės išmanantys viską, kas tik žinoma apie seksą? Pagalvokite dar kartą! Šie 20 įdomų faktų apie seksą gali priversti pakeisti nuomonę.

1. Vibratoriai išrasti visai kitkam

Vibratorius sukurtas XIX a. kaip priemonė sumažinti „isteriją“. Gal kiek per ekstremalu. Vis dėlto nerekomenduojame išbandyti šios teorijos – atimti iš moters vibratoriaus, siekiant ištirti, ar ji pasieks isterinę būseną. Tai pavojinga. (žr. Apie sekso netikėtumus)

2. Spermos proporcijos

Sveikas vidutinis vyras pagamina apie 300 milijonų spermijų šaukštelyje sėklos. Vis dėlto tereikia vieno mažyčio „plaukiko“ apvaisinti moters kiaušinėlį. Jos kūne spermijus gali išlikti gyvybingas iki savaitės.

Konkursas

3. Pasimylėję žmonės pirmiausia…

Pamirškite glamones po sueities! Didelio lankomumo svetainės Retrevo.com apklausos duomenimis, 36 proc. žmonių iki 35 metų po „pasivartymo šiene“ pasitikrina savo „Facebook“ paskyras. Laimė, nuotraukų jie dar nepublikuoja!

"Bent 12 proc. mamų prisipažino besinaudojančios telefonu, kai mylisi."

4. Kuri gi lytis dažniau „darbuojasi“

Manote, kad vyrai mylisi dažniau nei moterys? Netiesa! Anot „Men’s Fitness“, moterys seksu užsiima 17 proc. dažniau nei vidutinis vyras. Pirmyn merginos! (žr.Mitai ir tiesa apie lytinius sutrikimus).

5. Ilgiausiai trunkantis orgazmas

Nors visų dėmesys, atrodytų, nukreiptas į vyrų orgazmą, pasirodo, kad būtent moterys juokiasi paskutinės, jei kalbame apie kulminaciją. Moters orgazmas vidutiniškai trunka 20 sekundžių – tai 14 sekundžių ilgiau nei vyrų 6 sekundes trunkanti ekstazė.

6. Orgazmas naudingas

Orgazmas teigiamai veikia sveikatą! Moterims gali sumažinti širdies ligų, insulto, krūties vėžio riziką ir netgi apsaugoti nuo depresijos. Taigi mylėkitės ir būkite laimingos!

7. Sekso treniruotės visai nėra mitas

Seksas laikomas sportu! 30 min. aktyviai užsiimdami seksu sudeginate apie 200 kalorijų. O sportuodami dar galite patirti ir orgazmą.

8. Moterys žvitresnės, nei drįstame pripažinti

Nors tradicinės pakraipos moterys nurodė susijaudinančios tik dėl vyrų, Kingstono Karalienės universiteto (Ontarijo valstija) tyrėjai išsiaiškino, kad dauguma tyrime dalyvavusių moterų susijaudino nuo visų matytų seksualinių dirgiklių, įskaitant nuogus vyrų ir moterų kūnus, heteroseksualių bei homoseksualių porų mylėjimąsi ir net gyvūnų aktus.

9. Seksas verčia mąstyti nešvankiai – gerąja prasme

Susijaudinę žmonės nelinkę vertinti dalykų kaip bjaurių, tai patvirtino vieno interneto žurnale „PLOS ONE“ paskelbto tyrimo duomenys.

10. Kaip smegenys reaguoja į seksą

Rutgerso universiteto tyrėjai, naudodamiesi funkcinio magnetinio rezonanso skeneriais, išsiaiškino, kas tiksliai vyksta smegenyse, kai susijaudiname. Jie nustatė, kad, reaguojant į makšties, klitorio bei spenelių stimuliavimą, suaktyvinamos skirtingos smegenų sritys.

Žymus prancūzų rašytojas Frederikas Beigbederis yra sakęs, jog meilė trunka trejus metus: pirmi metai aistros, antri – švelnumo, o trečiaisiais metais, visai nelauktai ir nuobodulys aplanko. Ką daryti, kad santykiai būtų idealūs, o meilė truktų ne trejus metus, bet ištisą gyvenimą? Pateiksime jums keletą gyvenimiškų receptų, visų jų sudedamoji dalis – žaismingumas, vienas iš svarbiausių ingridientų siekiant geros santuokos.

Plačiau:

4 patarimai, kaip pažadinti santykiuose žaismingumą.

11. Sekso metu išskiriami hormonai, kurie neleidžia pasišlapinti

Ar kada pastebėjote, kad šlapintis iš karto po sekso palyginti sunku? Jūsų kūnas orgazmo metu išskiria antidiuretinį hormoną, kuris neleidžia atlikti reikalų kaip įprastai. Tik neužlaikykite per ilgai, nes gresia infekcija.

12. Kodėl gali būti sunku pastoti

Dažniausia moteris per mėnesį subrandina tik vieną kiaušinėlį.

13. Kaip jauni paaugliai pradeda seksualinį gyvenimą

Kaip nurodo „Live Science“, iki 19 metų net 71 proc. Amerikos paauglių jau būna pasimylėję.

14. Atsiliepti telefonu sekso metu

Mama juk gali vienu metu atlikti kelis darbus! Vienos apklausos duomenimis, bent 12 proc. mamų prisipažino besinaudojančios telefonu, kai mylisi.

15. Kada vaikai praranda nekaltybę

Kinsey institutas skaičiuoja, kad berniukai vidutiniškai praranda nekaltybę būdami 16,9 metų, o mergaitės – 17,4.

16. Kalbantis apie seksą, jis tampa geresnis

Atvirai apie seksą pasikalbantys žmonės yra labiau patenkinti savo seksualiniu gyvenimu, nurodoma „Live Science“.

17. Nesate vienintelis, kurį jaudina maistas

Manote, kad maistas seksualus? Kai kurie žmonės prisipažįsta susijaudinantys, galvodami ir apie maistą, ir apie seksą.

18. Savo kūno suvokimas atlieka labai svarbų vaidmenį seksualiniame gyvenime

„Live Science“ skelbiama, kad nedidelės imties tyrimo, kuriame dalyvavo antsvorio turinčios moterys,  metu nustatyta, jog savo kūną priimančios moterys nurodė gyvenančios geresnį seksualinį gyvenimą. Taigi vertinkite savo kūną, kitaip nukentės jūsų seksualinis gyvenimas!

19. Seksas didina skausmo slenkstį

Žurnale „Journal of Sex Research“ publikuotas tyrimas rodo, kad susijaudinus smarkiai padidėja žmogaus skausmo slenkstis.

20. Mylintis smegenys tam tikra prasme išsijungia

Nyderlandų Groningeno universiteto atliktas tyrimas rodo, kad migdolas (smegenų sritis, atsakinga už baimę ir nerimą) moters orgazmo metu „išsijungia“. Taigi „nuprotėjimas“, patiriamas mylintis, yra pagrįstas!

+22
+24 -2
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai
  • Tarpusavio santykiai
  • Lytiniai santykiai
  • Lytinis susijaudinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *