Erekcijos funkcija – vyro sveikatos būklės indikatorius

Sausio 27, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Vis pasikartojantys erekcijos sutrikimai – įspėjimas, kad kažkas ne taip. Būtent jie praneša asmeniui, kad gana netolimoje ateityje jo gali laukti net mirtini kraujotakos sutrikimai. Tai signalas, kad reikėtų keisti gyvenimo būdą ir kreiptis į gydytojus.

Erekcijos sutrikimai būna įvairių laipsnių, tačiau susirūpinti reikėtų tuomet, kai ji kurį laiką sukelia sunkumų. Vienkartiniai erekcijos sutrikimai gali pasitaikyti bet kuriam vyrui, tačiau jei stebimas nepakankamos ar dingstančios erekcijos reguliarumas, tuomet jau reikėtų suklusti ne tik dėl lytinės, bet ir dėl viso organizmo sveikatos. Ne paslaptis, kad labai didelė erekcijos sutrikimų dalis atsiranda būtent dėl kraujagyslių ligų, nes varpos kraujagyslės labai smulkios ir pakitimai jose formuojasi pirmiausiai, o vėliau pasiekia ir kitas, gyvybiškai svarbias kraujagysles.

Erekcijos sutrikimai – gana delikati tema. Retas vyras išdrįsta pripažinti, kad jį kamuoja didesnio ar mažesnio laipsnio erekcijos pakitimai. Erekcijos disfunkcija suprantama kaip nesugebėjimas pasiekti ir (arba) palaikyti reikiamos erekcijos (varpo standumo), kad būtų sėkmingai atliktas lytinis aktas. Yra įvairių erekcijos sutrikimų sunkumo laipsnių – nuo nesunkaus iki labai sunkaus, kai varpa iš viso niekada nesukietėja.

Manoma, kad net apie pusė 50-60 metų vyrų gali patirti kraujagyslinės kilmės erekcijos sutrikimų. Vis dėlto teigiama, kad į gydytojus kreipiasi tik apie dešimtadalis tokių pacientų – o tai labai nedidelis skaičius, rodantis, kad daugybė vyriškosios lyties atstovų tiesiog užsidaro su problema. Ypatingai susirūpinti reikėtų tuomet, jei nyksta ir naktinė/ rytinė erekcija – tai reiškia, kad organizme jau gali vykti įvairių kraujagyslinių pakitimų, kuriuos būtina gydyti, šalinti jų priežastį. Neretai dėl to kaltas vyro propaguojamas gyvenimo būdas, kai piktnaudžiaujama alkoholiu, rūkoma, nesveikai maitinamasi, per mažai judama ir patiriama daug nervinės įtampos. Deja, bet labai dažnai metų metus nieko nedaroma ir sulaukiama pavojingų komplikacijų – geriau taip nesielgti ir veiksmų imtis dabar.

Nesunku pastebėti, kad erekcijos sutrikimai yra daugialypė problema ne tik dėl to, kad jie reikšmingai menkina lytinio gyvenimo kokybę, bet ir dėl to, kad juos neretai mėginama „užmaskuoti, nuslėpti ir nutylėti“. To daryti nereikėtų, nes būtent erekcijos sutrikimai, kaip ir minėta prieš tai, gali pranešti apie pavojingas būkles, kurios nuolat progresuoja. Jei atsiranda pasikartojančių erekcijos sutrikimų, tuomet reikėtų kreiptis į specialistus ir atlikti įvairius tyrimus, pavyzdžiui, pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, padaryti kraujo tyrimus, įvertinti įvairius vyrą liečiančius rizikos veiksnius ir širdies bei kraujagyslių sistemos būklę. Tai rodo, kad erekcijos sutrikimus gali nulemti bendra vyro sveikatos būklė, tad pirmiausiai reikėtų rūpintis būtent ja. Kuo anksčiau koreguojamas gyvenimo būdas, tuo geriau. Be to, erekcijos sutrikimų gali atsirasti ir dėl psichologinių priežasčių – jas irgi įmanoma sėkmingai pašalinti, tereikia paciento tikėjimo ir nusiteikimo, kad viskas bus gerai.

"Retas vyras išdrįsta pripažinti, kad jį kamuoja didesnio ar mažesnio laipsnio erekcijos pakitimai."

Erekcijos sutrikimai gali būti tarsi indikatorius, kad organizme vyksta tam tikrų pakitimų, kuriems būtinas gydymas. Specialistai pastebi, kad gana didelė dalis tų pacientų, kurie skundžiasi erekcijos sutrikimais, serga ir arterine hipertenzija, ir cukriniu diabetu; jiems nustatoma hipercholesterolemija – cholesterolio kiekio padidėjimas kraujyje, taip pat pastebimas antsvoris ar nutukimas bei kitos sveikatos problemos. Tam, kad būtų galima išvengti tokių sudėtingų komplikacijų kaip insultas ar infarktas, svarbu kuo greičiau aptikti vykstančius kraujotakos sistemos pakitimus ir pradėti juos gydyti ne tik vaistais, bet ir gyvenimo būdo koregavimu, nes gyvensenos keitimas padeda ne tik sulėtinti ligos progresavimą, bet ir išvengti vaistų vartojimo ar sumažinti jau vartojamų vaistų dozes.

Pacientai turi žinoti, kad yra gydymo priemonių, kurios gali reikšmingai pagerinti erekcijos funkciją, tačiau reikėtų pradėti būtent nuo gyvenimo būdo koregavimo – daugiau sporto, mažiau nesveiko maisto, jokio alkoholio ar tabako, mažiau nervinės įtampos ir daugiau pasitikėjimo savimi. Šiuolaikiniai vaistiniai preparatai ne tik pagerina erekcijos funkciją, bet yra ir gana saugūs – nepageidaujami poveikiai pasireiškia labai retai arba net nepasireiškia. Dažniausiai skiriama vaistų, vadinamų 5 tipo fosfodiesterazės (PDE5) inhibitoriais.

Daugelis žino, kas yra erekcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija – tai nesugebėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti tokio varpos standumo, kad būtų įmanoma sėkmingai atlikti lytinį aktą. Nors tai gana plačiai paplitęs lytinės sveikatos sutrikimas, kuris, kaip manoma, kamuoja mažiausiai 30 procentų lytiškai aktyvių vyrų, apie jį vis dar vengiama kalbėti garsiai ir atvirai. Manoma, kad per kelis artimiausius metus įvairaus intensyvumo erekcijos sutrikimų turės net apie 200 milijonų vyrų – tai iš tikrųjų labai dideli skaičiai. Tikrai nebūtina kalbėti apie tai su visais, tačiau partnerė, šeimos gydytojas ir gydytojas urologas apie šią problemą tikrai turėtų žinoti. Problemos pripažinimas – tai jau pirmasis ir labai svarbus žingsnis į erekcijos sutrikimų gydymą.

Plačiau:

10 dalykų apie erekcijos sutrikimus, kurių galbūt dar nežinojote
+2
+2 -0
  • erekcijos disfunkcija
  • lytinis gyvenimas
  • Vyrų ligos
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *