Penkios rankų darbo žaislų ir veiklų idėjos vaikams

Liepos 20, 2021 | Rūtelė Foktienė
+45
+45 -0

Neretai juokaujama, kad vaikas gali turėti visą krūvą pačių brangiausių žaislų, tačiau jį vis tiek labiau trauks virtuvės spintelė su įvairiais rakandais ar stalčius su puodais. Ir taip – mentelės ir keletas puodų gali gana ilgam prikaustyti smalsaus vaiko dėmesį. Ką dar galėtume pagaminti patys, kad vaikas nuoširdžiai džiaugtųsi ir tuo pačiu tobulėtų? Juk dėl to turėsime daug naudos – ne tik paremsime dabar taip svarbią tvarumo filosofiją, bet ir stiprinsime savo ryšį su mažyliu.

1) Mažiausiems – įvairūs barškučiai

Labiausiai tiks permatomas plastikinis buteliukas ar gertuvė. Į jį galima įpilti įvairiausių kruopų, akmenukų. Labai spalvingi ir linksmi barškučiai gaunami, kai į uždaromą indą priberiama prikarpytų įvairiaspalvių popierinių šiaudelių ar juostelių. Neabejojame – vaikas tokiu išradingu, tačiau visai paprastu barškučiu džiaugsis labai ilgai.

2) Veiklos lenta

Reikės vienos gerai nušlifuotos medinės lentos. Ant jos pritvirtinkite įvairiausių detalių – rankenėlių, grandinėlių, užraktų sklendžių ir t.t. Jei prie tokios lentos primontuosite seno telefono ragelį, atsidarančias dureles ar langelį, tuomet mažylio susidomėjimas – garantuotas. Pasistenkite, būkite išradingi ir vaikas turės puikų Jūsų rankomis pagamintą žaislą, vertingesnį už daugelį pirktų žaislų!

3) Atradimų ir nuotykių vonelė

Reikės kuo didesnės vonelės ar didelio plastikinio indo. Į tokį indą galite priberti visko – kruopų, smėlio, pripilti vandens ir pridėti įvairiausių indelių bei gyvūnų formų guminių žaislų. Puikiai tiks vanduo su apelsinų ar greipfrutų griežinėliais ar viskuo, ką vaikas gali ragauti. Tereikia šiek tiek fantazijos – puikiai tiks įvairūs piltuvėliai, semtuvėliai, virtuvės rakandai. Ar įsivaizduojate, kiek džiaugsmo vaikui suteiks perlinių kruopų pylimas iš vieno indo į kitą? Šiandien tokių veiklų vaikams pasirinkimas tikrai gausus – jas organizuoja įvairios kūrybos studijos. Tačiau tokią pramogą galite sukurti namuose ir patys. Po to reikės šiek tiek kantrybės viską susitvarkant. Tačiau pažadame, kad toks natūralus pažinimo žaidimas ir tikri vaiko įspūdžiai tikrai to verti. Gal mažylis sutiks padėti susitvarkyti ir tokiu būdu ugdysite jo atsakomybę? Kita puiki idėja – ant didelio kartoninio lakšto storu žymekliu apibrėžkite įvairių virtuvės rakandų, dažymo priemonių ar saugių įrankių kontūrus. Tegul vaikas juos vėliau savarankiškai sudeda ant tų pačių kontūrų.

4) Įvairūs rūšiuokliai

Parduotuvėse apstu įvairių rūšiavimui skirtų žaislų, tačiau puikiausius variantus galite pasigaminti ir patys. Priklijuokite prie virtuvės spintelės nuo tualetinio popieriaus likusius kartoninius cilindrus (geriausia naudoti popierinę lipnią juostelę). Apklijuokite juos spalvotu popieriumi arba užklijuokite iš spalvoto popieriaus iškirptus skritulius, kvadratus, stačiakampius ir rombus. Į juos vaikas galės mesti tokias pačias formas/spalvas atitinkančius daiktus, o jie vėl iškris per apačią. Nesibaigiantis žaidimas, ar ne? Puikiai tiks keksiukų formos. Į jas „įtieskite“ iš spalvoto popieriaus iškirptus skritulius. Tegul vaikas deda į keksų vietas tokios pačios spalvos kamuoliukus ar žaislus, pavyzdžiui, mašinytes. Kita puiki idėja – ant didelio kartoninio lakšto storu žymekliu apibrėžkite įvairių virtuvės rakandų, dažymo priemonių ar saugių įrankių kontūrus. Tegul vaikas juos vėliau savarankiškai sudeda ant tų pačių kontūrų.

5) Stebuklinga dėžė

Iš kartotinės dėžės galima pagaminti daug ką. Populiariausi variantai – lėlių namas arba garažas mašinėlėms. Tačiau iš labai didelės dėžės, kurioje buvo šaldytuvas ar skalbimo mašina, galima pagaminti ir namelį vaikui. Jo sienų dažymas ir dekoravimas – puiki veikla, kurios „užteks“ ilgam. Namelyje galės atsirasti ir pagalvėlių, ir švieselių – tiesiog atverkite savo fantaziją ir atsiminkite vaikystę, kai namą buvo galima pasistatyti iš bet ko.

Plačiau:

+45
+45 -0
  • rankų darbo žaislai
  • ka veikti su vaikais
  • vaikai
  • žaislai
  • veiklos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *