Kaip nustebinti brangų žmogų, kai negali jo apkabinti

Sausio 04, 2021 | Rūtelė Foktienė
+10
+10 -0

Šiuo metu pasaulį kausto naujojo koronaviruso pandemija, kurios pabaigą nuspėti sunku. Galima rasti įvairiausių prognozių, tačiau kaip bus iš tikrųjų – niekas nežino. Medikai ir visuomenės sveikatos specialistai ragina gyventojus likti namie, o pati žmonija – pasimetusi. Informacija internete – prieštaringa ir šis straipsnis tikrai nėra apie tai, kaip bus ir ko tikėtis. Šis straipsnis siūlo keletą idėjų, padėsiančių nustebinti brangų žmogų, kai jo neįmanoma apkabinti. Taigi, galbūt ir Jūs kažką išsirinksite ir skubėsite parodyti šiek tiek nuoširdaus dėmesio savo mylimiausiems, o galbūt – net ir nepažįstamiems, tačiau kitų užmirštiems? 

1.Nusiųskite ranka užrašytą atviruką arba laišką. Tai gali būti nuoširdus palinkėjimas seniai matytai kaimynei arba ilgesnis laiškelis brangiam draugui su linksmais atsiminimais, nušviečiančiais net pačią niūriausią dieną. Neabejojame, kad taip pradžiuginsite ir save – joks elektroninis laiškas arba trumpoji žinutė neatstos ranka užrašyto atviruko!

2. Sukurkite nuotraukų koliažą iš linksmų atsiminimų ir nusiųskite savo draugams. „Vartyti“ nuotraukų albumus galima ir be tiesioginio kontakto. Sukurkite linksmus filmukus arba nuotraukų mozaikas, parašykite linksmą žinutę, išsiųskite juos elektroniniu paštu ir laukite smagios savo brangiausiųjų reakcijos. Tokiu būdu ir patys atsiminsite daug gražių akimirkų – neabejojame, kad vieną dieną ir vėl galėsime gyventi bent jau panašiai.

3. Užprenumeruokite savo močiutei ar kitam artimajam jo mėgstamą leidinį – tai gali būti žurnalas, kryžiažodžių rinkinys ar laikraštis. Juk taip smagu pašto dėžutėje rasti kažką tikrai įdomaus! Net jei ir negalite šiuo metu aplankyti brangaus savo krikštasūnio ar pasveikinti su gimtadieniu dukterėčios, tikrai galite pasvarstyti apie vaikiškų užduotėlių ar vaikiško leidinuko prenumeratą – tam dabar suteikiamos visos galimybės.

4. Suraskite mėgstamo autoriaus citatą ir nusiųskite brangiam žmogui. Jei žinote, kad Jūsų artimas žmogus ar draugas mėgsta tam tikrą poeziją ar prozą, suraskite įdomią ištrauką ir nusiųskite ją trumpąja žinute. Neabejojame, kad dauguma mėgsta jausmingus eilėraščius arba išskirtinius talentingų rašytojų tekstus – tik pasitelkite savo fantaziją ir nustebinsite ne vieną sau brangų žmogų.

5. Pakvieskite draugą į teatrą. Kaip tai padaryti saugiai? Visai paprastai! Dabar spektaklius galima žiūrėti virtualiai. Taip ne tik pamatysite naujausius spektaklius ir nustebinsite sau brangų žmogų, bet ir paremsite sunkius laikus išgyvenančią kultūros bendruomenę. Tokiu pat būdu galima „aplankyti“ ir kino teatrą ar virtualią parodą, „nukeliauti“ į tolimiausią šalį.

6. Sužaiskite šachmatų partiją internetu. Tam dabar suteikiamos visos galimybės. Gaila, kad šiuo metu negalite to padaryti gyvai prie upės Bernardinų sode ar kitoje nuostabioje Lietuvos vietoje, tačiau įmanoma palaikyti savo proto aštrumą bent jau tokiais būdais. Tai gal paskambinkite savo draugui ir pasiūlykite pasitikrinti, kuris stipresnis?

7. Paaukokite. Taip padėsite kitam ir patys pasijusite geriau. Dosnumas – vienas geriausių žmogaus bruožų, todėl dalinkitės. Galbūt dabar sudėtingiau aplankyti šunų prieglaudą ar kūdikių namus, kuriuose nuolat trūksta savanorių, tačiau paaukoti maisto ar pinigų įvairioms ne pelno siekiančioms organizacijoms ar šviesioms iniciatyvoms tikrai įmanoma. Galbūt tai gali būti organizacija, kurios nariai lanko ligoninėse besigydančius vaikus? O gal tai paramos fondas, padedantis nebadauti jokių artimųjų neturintiems senoliams? Šiuo būdu pradžiuginsite žmogų, kurio nepažįstate, tačiau … galbūt kažkada gyvenime su juo susidūrėte ar dar susidursite, o galbūt vieną dieną kokios nors pagalbos prireiks ir Jums.

Nėra vieno vaisto ar maisto papildo, kuris galėtų padaryti stebuklus. Tačiau galima gyventi taip, kad bendroji fizinė ir emocinė sveikata būtų kuo stipresnė. Pateikiame Jums 8 patarimus, kurie padės kasdien jaustis geriau. Gal šią "programą" norėtumėte išmėginti ir Jūs? Ir ne nuo rytojaus, o nuo … dabar?

Plačiau:

8 patarimai geresnei savijautai
+10
+10 -0
  • gera savijauta
  • pandemija
  • Psichologija
  • Emocinė būsena
  • sveikata
  • gera nuotaika
  • emocinė sveikata

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *