Kaip sutikti šventes ramesne širdimi?

Lapkričio 16, 2021 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Įvairios apklausos rodo, kad prieššventinis maratonas daugybei žmonių sukelia labai stiprų stresą. Atrodo, turėtų būti atvirkščiai – prieš šventes reikėtų susikaupti ir ieškoti savyje ramybės. Mes pateikiame patarimų, padėsiančių šventes sutikti ramesne širdimi.

  • Baikite pradėtus darbus, tačiau neišsikelkite sau per didelių tikslų. Dažnai susidarome tokius ilgus darbų sąrašus, kad prieš šventes pradeda ne tik drebėti rankos, bet ir kamuoti nemiga. Susidarykite svarbiausių prioritetų sąrašą ir vadovaukitės juo. Pabaikite tik tuos darbus, kurių palikimas vėlesniam laikui galėtų sukelti didesnės žalos. Jei atidėliojimas kelia dar didesnę įtampą, tuomet stenkimės pabaigti tai, ką įmanoma atlikti išlaikant normalų darbo ir poilsio režimą.
  • Atsiprašykite visų, kuriuos įskaudinote. Dažnai pagalvojame apie tai, kad kažkam galbūt pasakėme per šiurkštų žodį ar kažkam palikome nuoskaudą. Prieššventinis laikotarpis – puikus laikas atsiprašyti. Jei nedrįsome to padaryti gana ilgą laiką, laikotarpis prieš žiemos šventes gali suteikti nemažai papildomos drąsos. Atsiprašymą galėtume pradėti taip: „Pamaniau, kad šis metas yra puikus laikas visų atsiprašyti, todėl norėčiau atsiprašyti ir Tavęs“. Prieššventinis laikotarpis – puikus laikas atsiprašyti. Jei nedrįsome to padaryti gana ilgą laiką, laikotarpis prieš žiemos šventes gali suteikti nemažai papildomos drąsos. Atsiprašymą galėtume pradėti taip: „Pamaniau, kad šis metas yra puikus laikas visų atsiprašyti, todėl norėčiau atsiprašyti ir Tavęs“.
  • Atleiskite visiems, kurie Jums padarė kažką blogo. Pyktis graužia žmogų iš vidaus, todėl ramybės paieškos turėtų prasidėti būtent nuo atleidimo. Nesvarbu, ar tie žmonės mūsų atsiprašė, ar ne – atleisti galime ir be atsiprašymo, taip išlaisvindami save nuo blogų emocijų. Visas nuoskaudas galime paleisti surašydami jas ant popieriaus lapelių ir sudegindami židinyje ar suplėšydami į smulkias skiauteles. Apskritai, rašymas gali labai padėti – minčių išliejimas dienoraštyje yra laikomas puikia terapija.
  • Išmokite kvėpavimo pratimų. Tyrimais įrodyta, kad gilus ir tolygus kvėpavimas mažina skausmą, stresą ir padeda nusiraminti. Tomis akimirkomis, kai jaučiame, kad didelė nervinė įtampa artėja tarsi audros banga, galime atsiminti paprastą, bet labai veiksmingą nusiraminimo būdą – kvėpavimo pratimus. Iš pradžių gali pakakti tiesiog giliai ir tolygiai kvėpuoti, o vėliau galima pasidomėti ir specialiomis kvėpavimo technikomis.
  • Susitvarkykite namus. Nepalikime namų ruošos paskutinėms akimirkoms, nes tai gali sukelti didelį stresą. Pradėkime tvarkytis namus po truputėlį – išsiskalbkime užuolaidas, išsivalykime lentynas, peržiūrėkime spintą, pakeiskime patalynę ir t.t. Jei jaučiame, kad užsibrėžėme per daug, tuomet nemėginkime perlipti per save ir namus sutvarkykime tiek, kad jaustumėmės komfortiškai.
  • Suplanuokite dovanas. Kad dovanų rinkimas netaptų dideliu stresu, galime iš anksto susidaryti dovanų sąrašą. Specialistai pataria šventėms ruoštis ištisus metus ir užsirašyti, ko brangiam žmogui galėtų reikėti. Pavyzdžiui, jei pastebime, kad draugė labai mėgsta lankytis viename restorane, galime jai padovanoti kvietimą į tą restoraną. Džiugu, kai dovanos yra labai gerai apgalvotos. Pasilikdami dovanų rinkimą ir pirkimą paskutinėms akimirkoms galime patirti didelį stresą, o to prieš šventes mums tikrai nereikia, ar ne? Tad dovanas planuokime iš anksto ir pasistenkime, kad jos būtų pirmiausiai nuoširdžios. Beje, supakavimas irgi gana svarbus – jis parodo, kiek dėmesio skyrėme būtent tai dovanai.
  • Pasigaminkite šventinių „paruoštukų“. Kai kuriuos šventinio stalo skanėstus galime pasiruošti iš anksto. Tai gali būti šaldyta sausainių tešla, kalakuto įdaras, marinuotos daržovės ir t.t. Šiandien galime labai skanaus maisto užsisakyti ir iš maisto tiekėjų – galbūt tai būtų puiki proga padėti lietuviškam verslui ir tuo pačiu atsipalaiduoti patiems?
  • Pasistenkite nusiraminti. Kartais pasimėgavimas karšta vonia yra kur kas geresnis pasirinkimas, nei ištisos valandos prekybos centre. Taigi nepamirškime skirti laiko poilsiui ir apmąstymams – tai padės sutikti šventes ramesne širdimi.

    Persivalgymas nepateisinamas nei paprastą dieną, nei per šventes. Kaip valgyti ir ką žinoti, kad ir vėl nepersivalgytumėte per šventes ir jaustumėtės gerai?

    Plačiau:

    12 patarimų, kaip nepersivalgyti per šventes
+1
+1 -0
  • Šventės
  • gyvenimo būdas
  • Kalėdos
  • kvėpavimas
  • darbas
  • patarimai
  • šventiniai patarimai
  • Psichologija

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *