5 idėjos, padedančios sunaikinti blogos nuotaikos šaknis

Liepos 05, 2019 | Rūtelė Foktienė
+4
+4 -0

Bloga nuotaika linkusi greitai pasėti sėklą mumyse ir išvešėti į didelį, galingą ir sunkiai išraunamą medį. Kartais slogumas visiškai nepastebimai tampa mūsų gyvenimo būdu. Nors sakoma, kad be liūdesio nežinotume, kas yra džiaugsmas, tačiau jokiais būdais negalime leisti šiam liūdesiui užsitęsti.

Pati svarbiausia laimės sąlyga yra gyvenimu džiaugtis čia ir dabar, todėl pateiksime 5 paprastus būdus, kaip galime tai daryti kiekvieną dieną. Nuolat skatinkime geros nuotaikos gyslelę savyje ir į klausimą „kokia šiandien diena?“ visada galėsime nuoširdžiai atsakyti, kad tai yra mūsų mėgstamiausia diena (lygiai taip, kaip visiškai be jokių sąlygų į šį klausimą atsako gana populiarus filosofas)! 


  • Rūpinkimės kitais ir padėkime jiems.

Ne be reikalo sakoma, kad dovanoti kitam yra daug smagiau, nei gauti pačiam. Ieškokime progų nustebinti sau pačius brangiausius ir padėti tiems, kurių net nepažįstame. Meilę kitiems galime parodyti daugybe būdų, tereikia pasirinkti tokius, kurie ir mums suteiktų daug laimės. Pavyzdžiui, jei labai mylime gyvūnus, galime tapti savanoriais gyvūnų prieglaudoje. Taip pat šiais laikais visai nesudėtinga paaukoti įvairioms idėjoms, organizacijoms ar vargstantiems asmenims  – tam yra daugybė būdų. Nebijokime pakalbinti vienišo senelio – galbūt jam toks pokalbis taps svarbiausiu dienos, o gal net ir savaitės įvykiu, o jo nuoširdžią šypseną dar ilgai nešiosimės savo širdyse. Kas žino, gal iš jo gautume svarbiausią gyvenimo patarimą?

 

  • Įkvėpkime gamtos.

Atrodo, kad beprotiškame miesto šurmulyje bloga nuotaika užklupti mūsų tiesiog negali, tačiau kartais net patys nesuprantame, koks  liūdesio šešėlis užklumpa ir tampame vienišesni už pačius vienišiausius. Pamėginkime paieškoti vietos, kurioje galėtume pasimėgauti grynu oru, gamtos garsais ar netgi pamatyti laisvai bėgiojančių gyvūnų. Netikėtai patys nustebsime tuo, kad slogi nuotaika tiesiog išgaruos ir mes nuoširdžiai džiaugsimės tikrąja laisvės prigimtimi.

"Jeigu aplankė slogi nuotaika, galbūt turėtume šiek tiek sulėtinti tempą ir nuoširdžiai įsiklausyti į savo mintis."
  • Pajudėkime.

Visą nerimą, pyktį, nusivylimą ir liūdesį paverskime energingu judesiu. Taip ne tik iškrausime visas blogas emocijas, bet ir pagerinsime savo sveikatą bei padailinsime kūno formas. Mūsų mintys taps pozityvesnės, o sporto salėje ar pasivaikščiojimo take galbūt netgi sutiksime naujų draugų arba rasime netikėtų gyvenimo galimybių. Tad pirmyn!

 

  • Suvalgykime jogurto arba juodojo šokolado.

Kodėl turėtume pasimėgauti būtent šiais produktais? Teigiama, kad jogurte (geriausia rinktis natūralų) yra serotonino sintezei svarbios medžiagos – aminorūgšties tirozino. Serotoninas yra biologiškai aktyvi medžiaga, kuri gaminama smegenyse iš triptofano ir dažnai vadinama tiesiog „laimės hormonu“. Keletas gabalėlių juodojo šokolado tikrai nepakenks ir suteiks organizmui naudingų medžiagų, padedančių pagerinti nuotaiką. Turėtume rinktis juodąjį šokoladą, kuriame kuo daugiau tikrosios kakavos. Nuotaiką gerinančių savybių turi ir citrusiniai bei egzotiniai vaisiai, riešutai (ypatingai migdolai ir graikiniai riešutai), žuvis, daržovės (pavyzdžiui, česnakai ir brokoliai). Žinoma, turėtume apsaugoti save ir nuo galimo emocinio valgymo – bloga nuotaika negali būti nevalingai malšinama vien maistu.

 

  • Tiesiog sustokime, atsipalaiduokime ir pamedituokime.

Tik patys galime suprasti, kokia didelė dovana būti čia ir dabar. Jeigu aplankė slogi nuotaika, galbūt turėtume šiek tiek sulėtinti tempą ir nuoširdžiai įsiklausyti į savo mintis. Ar tikrai gyvename taip, kaip norime? Ar dirbame tai, kas mums patinka? Ar tikrai siekiame to, ko nuoširdžiai trokštame? Galbūt surasime atsakymą į ilgai ieškotą klausimą. Galbūt pagaliau patys suprasime, kokie yra mūsų laimės šaltiniai? Po tokio pasikalbėjimo su savimi galime tiesiog nuraminti protą ir kurį laiką apie nieką negalvoti – tai panašu į restart (angl. paleisti iš naujo) funkciją, kai išjungiame ir vėl įjungiame kompiuterį. Pamėginkime atsinaujinti ir patys.  

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Daugybę grožio problemų galite išspręsti tiesiog rinkdamiesi tinkamą maistą. Būtent – teisinga mityba ne tik padailina liemenį ir pagerina imuninės sistemos veiklą, bet ir puoselėja išvaizdą: lygina raukšles, suteikia spindesio plaukams, sustiprina nagus. „Mityba turi tiesioginės įtakos išvaizdai – kaip atrodote kasdien ir kaip Jus veikia senėjimo procesas“, – teigia medicinos mokslų daktaras Joshua Zeichneris. Anot gydytojo, būtų išmintinga susidaryti mitybos planą, kuriame pakaktų sveikai odai ir plaukams reikalingų elementų – maistinių medžiagų, mineralų, riebalų rūgščių ir antioksidantų, saugančių organizmą nuo žalingo aplinkos poveikio. Taigi pasiruoškite komplimentų lavinai ir pirkinių krepšelį papildykite jaunystę puoselėjančiais produktais.

Plačiau:

10 maisto produktų jaunystei išsaugoti
+4
+4 -0
  • Sveika mityba
  • Sveiki užkandžiai
  • Gyvenimo filosofija
  • Psichologija
  • Grožis ir sveikatingumas
  • Nuotaikų kaita

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *