18 nesudėtingų pratimų Jūsų kojoms

Kovo 15, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+3
+3 -0

Sėdimas arba stovimas darbas labai sulėtina venų kraujotakos procesus, todėl bent kartą per valandą kojas verta šiek tiek pamankštinti. Pristatome Jums nesudėtingus pratimus, padedančius „išjudinti“ užsistovėjusią kraujotaką ir sustingusius raumenis. Pratimai tokie paprasti, kad daugumą jų galima daryti tiesiog sėdint prie stalo ir dirbant kompiuteriu. Kai kuriuos pratimus rekomenduojama atlikti ryte, dar lovoje, o pats geriausias būdas rūpintis savo kojomis ir visu kūnu – kuo daugiau judėti ir propaguoti aktyvų gyvenimo būdą.

Pratimai kojoms gulint:

1. Atsigulkite ant nugaros ir pirmiausiai ramiai pakvėpuokite, pasiruoškite ir nusiteikite mankštai.

2. Lankstykite pėdas per čiurnų sąnarius ir įsivaizduokite, kad einate. Šį pratimą atlikite 1 minutę.

3. Gulėdami sulenkite kojas per kelio sąnarį paeiliui ir kartokite šį judesį kiekvienai kojai po 10 kartų.

4. Sulenkę abiejų kojų kelius ir padėję rankas palei šonus, kelkite dubenį aukštyn (nuleisdami dubenį atsipalaiduokite ir iškvėpkite). Dubens kėlimo veiksmą kartokite 10 kartų.

5. Iki minutės imituokite dviračio mynimą gulint.

6. Atsigulkite ant šono ir pakelkite ištiestą koją. Vėliau atsigulkite ant kito šono ir pakelkite tos pačios pusės ištiestą koją. Kiekvienai kojai šį veiksmą pakartokite po 10 kartų. Kai kuriuos pratimus rekomenduojama atlikti ryte, dar lovoje, o pats geriausias būdas rūpintis savo kojomis ir visu kūnu – kuo daugiau judėti ir propaguoti aktyvų gyvenimo būdą.

Pratimai kojoms stovint:

1. Pasivaikščiokite basomis po rytinę rasotą žolę ar žvyrą – tai puikus masažas ir mankšta.

2. Į dušą keliaukite ant pirštų galų.

3. Iš dušo grįžkite žengdami kulnais, tik kojos turi būti sausos.

4. Valydami dantis galite iki 30 kartų siūbuoti pirmyn atgal, pakartodami tai iki 30 kartų (tik atsargiai, nesusižeiskite dantų šepetėliu). Tai galite daryti ir lifte ar laukdami parduotuvės eilėje.

5. Stovėdami galite tai išskėsti, tai suglausti pėdas ir pakartoti tokį judesį iki 30 kartų.

6. Geriausia mankšta kojoms – ėjimas, tad pasistenkite kasdien pasivaikščioti bent po pusvalandį, neapribodami savęs privalomų žingsnių kiekiu, bet tiesiog mėgaudamiesi vaikščiojimu. Jei pasiimsite ir šiaurietiško ėjimo lazdas, tuomet dirbs dar daugiau raumenų grupių. Susiraskite bendraminčių.

Pratimai kojoms sėdint:

1. Šiek tiek pakelkite savo kojas ir palaikykite jas įtempę. Vėl nuleiskite kojas. Pakartokite keletą kartų.

2. Šiek tiek pakelkite kojas ir tai sulenkite, tai ištieskite kojų pirštus. Galite pakartoti apie 20-30 kartų.

3. Sukite pėdas apskritimais. Pakartokite iki 20 kartų.

4. Pamojuokite kojomis pirmyn ir atgal, darykite tai gana energingai. Kartokite iki 30 kartų.

5. Sukeitinėkite kojas – kryžiuokite jas tarsi žirkles ir kartokite tai iki 30 kartų.

6. Atpalaiduokite, „nupurtykite“ įtampą nuo kojų ir eikite pasivaikščioti – tiesiog įkvėpti gryno oro ar išgerti stiklinę vandens. Pertrauka būtina ne tik kojoms, bet ir akims.

Greita pagalba sunkioms ir pavargusioms kojoms

Savo kojomis galite rūpintis visą dieną – svarbiausia nepamiršti pertraukų, kai labai ilgai stovima arba sėdima. Tačiau ką daryti, jei vakare vis tiek kamuoja nuovargis, kojų skausmas ir tinimas? Kojų lengvumą susigrąžinti padės Lioton gelis. Jis vartojamas mazginio venų išsiplėtimo ir jo sukeliamų komplikacijų (kraujo krešulių susidarymo pažeistose venose esant jų sienelių uždegimui arba be jo, uždegimo šalia venų esančiuose audiniuose bei opų, susidariusių odoje virš išsiplėtusių venų) gydymui. Gelis tepamas ant odos pažeistoje vietoje ir švelniai įtrinamas 1-3 kartus per parą. Iš tūbelės patartina išspausti 3-10 cm gelio. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai. Jei pastebite venų varikozės simptomų, kreipkitės į šeimos gydytoją arba kraujagyslių chirurgą.

Ar žinojote, kad apytikris visų žmogaus kraujagyslių ilgis – beveik 100 tūkstančių kilometrų? O ar žinojote, kad iš kojų venose esančiam kraujui tenka ilgiausias ir sunkiausias kelias, kad jis grįžtų į širdį? Galima pajuokauti, kad kojos pirštuose yra tolimiausi kraujagyslių taškai, be to, veniniam kraujui reikia įveikti nemenką sunkio jėgų pasipriešinimą. Taigi vertėtų visuomet stengtis, kad kraujotaka kojose nesulėtėtų, kitaip gali išsivystyti lėtinis venų kraujotakos nepakankamumas. Pateikiame net 15 patarimų, kurie padės pasirūpinti savo kojų kraujotaka.

Plačiau:

15 patarimų, padėsiančių pagerinti Jūsų kojų kraujotaką (1 dalis)

+3
+3 -0
  • Išsiplėtusios venos
  • sportas
  • kojos
  • sveikos kojos
  • pratimai kojoms
  • pratimai kraujotakai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *