5 produktai geresniam Jūsų virškinimui

Balandžio 23, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

„Esame tai, ką valgome“ – sako sveikos mitybos šalininkai, kurie greitojo maisto nevalgo arba valgo tik išskirtinėmis progomis. Jie į mitybą patartų įtraukti šiuos 5 maisto produktus, kurie ne tik labai maistingi ir naudingi sveikatai, bet ir padeda išvengti kai kurių virškinimo sutrikimų, pavyzdžiui, pilvo pūtimo, viduriavimo ar pilvo raižymo bei prisideda prie žarnyno veiklos normalizavimo. Šiuose produktuose yra ne tik virškinimui svarbių maistinių skaidulų, bet ir kitų naudingų sudėtinių dalių. Kokie tai maisto produktai?

Įvairios kruopos, viso grūdo gaminiai ir sėlenos

Tai bene svarbiausias maistinių skaidulų šaltinis. Avižinė košė, papildyta sėlenomis, vaisiais ir medumi yra ne tik puikus pusryčių patiekalas, bet ir labai maistingas pasirinkimas, suteikiantis žarnynui augalinės ląstelienos, padedančios formuoti žarnyno turinį ir greičiau jam slinkti virškinimo traktu. Be to, tai puikus patiekalas, suteikiantis sotumo ir energijos. Dideliu maistingumu pasižymi daugelis kruopų, pavyzdžiui, grikiai, perlinės kruopos ar skaldytos avižos, tačiau mažiau naudingomis laikomos manų kruopos. Sveiko maisto šalininkai labai rekomenduoja daigintus kviečius, tačiau fitoterapeutai ragina su jų kiekiu nepersistengti. Pakaktų vieno kito žaliojo kokteilio per dieną. Avokadai labai tinkami pusryčiams – sunku sugalvoti maistingesnį patiekalą, nei sveikuolišką sumuštinį su avokadais, pagardintą natūraliu jogurtu su gyvosiomis bakterijų kultūromis.

Persimonai

Šis vaisius mūsų šalyje dar nėra ilgai, tačiau daug kas spėjo jį labai pamėgti. Tai vienas populiariausių egzotiškų gardumynų Lietuvoje. Ir gerai – persimonuose daug natūralių pektinų, kurie padeda išvalyti virškinimo sistemą nuo įvairių medžiagų ir paskatinti jos veiklą. Mitybos specialistai teigia, kad persimonai yra ne tik puikus desertas mums, bet jie labai naudingi ir mūsų žarnyno mikroflorai – tai puikus maistas mūsų žarnyno bakterijoms. Tad rekomenduojama pasimėgauti šiais vaisiais, prieš tai juos labai gerai nuplovus arba plonai nulupus žievelę.

Saldžiosios bulvės

Saldžiosios bulvės kitaip vadinamos batatais. Paskutiniu metu jos muša populiarumo rekordus – žmonės jas naudoja ne tik kaip garnyrą, troškinių  ar sriubų sudedamąją dalį, bet ir net kaip keksams ar vafliams reikalingą produktą. Orkaitėje keptos batatų juostelės su prieskoniais – ne tik labai skanus, bet ir labai sveikas užkandis, patinkantis ir mažiesiems. Saldžiosios bulvės savo maistine verte lenkia mums įprastas bulves. Saldžiosios bulvės ne be reikalo vadinamos saldžiosiomis – joms būdingas gana intensyvus saldumo jausmas. Šis maisto produktas suteikia sotumo jausmą ir turi kitų vertingų medžiagų, labai naudingų mūsų virškinimo sistemai. Kadangi gliukozė į kraują išsiskiria gana lėtai, batatai padeda nepatirti sunkiai valdomų alkio priepuolių, kai žmogus gali netikėtai persivalgyti.

Avokadai

Avokadai – dar vienas paskutiniu metu itin populiarus skanėstas. Tai itin sotus ir daug sveikųjų riebalų turintis produktas, kuris pasižymi gana dideliu naudingųjų skaidulų kiekiu. Reguliarus avokadų vartojimas padeda užkirsti kelią pilvo pūtimui, vidurių užkietėjimui ir kitiems virškinimo sutrikimams. Avokadai labai tinkami pusryčiams – sunku sugalvoti maistingesnį patiekalą, nei sveikuolišką sumuštinį su avokadais, pagardintą natūraliu jogurtu su gyvosiomis bakterijų kultūromis.

Bananai

Bananus ypač mėgsta sportininkai. Ir ne reikalo – jie suteikia energijos, yra lengvai virškinami ir praktiškai niekada nesukelia jokių virškinimo sutrikimų. Dėl šių priežasčių bananai dažnai įtraukiami į skaidulines dietas po operacijų ir įvairių procedūrų ligoninėse, kai žmogus negali valgyti jokių kitų vaisių, kurie galėtų pūsti pilvą. Bananai turi daug pektinų, be to, tai puikus vitaminų ir mineralų, ypatingai kalio ir magnio, šaltinis. Bananus saikingai turėtų vartoti cukriniu diabetu sergantys asmenys.

Greita pagalba Jūsų namų vaistinėlėje

Viena dažniausių virškinimo sutrikimų priežasčių – persivalgymas. Kasa tuomet tiesiog nespėja gaminti reikiamo kiekio fermentų, persipildo skrandis ir kamuoja įvairūs nemalonūs simptomai, pavyzdžiui, sunkumas skrandyje, pilvo pūtimas, pilvo raižymas, viduriavimas, pykinimas ir kt. Mezym vartojamas tuomet, kai kasa nepakankamai gamina ir išskiria virškinimo fermentų ir tai sukelia virškinimo sutrikimų. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Lengvesnis virškinimas – lengvesni Jūs. Kai virškinimas veikia sklandžiai, pilvas plokščias ir skrandyje nejuntamas sunkumo jausmas, tuomet galite džiaugtis geresne savijauta, būti darbingesni ir, tuo pačiu, laimingesni. Pristatome Jums 3 itin naudingus maisto produktus, kurių turėtumėte valgyti dažniau, kad galėtumėte jaustis lengviau.

Plačiau:

3 maisto produktai sklandesniam virškinimui

+1
+1 -0
  • Virškinimo sutrikimai
  • Persivalgymas
  • virškinimo fermentai
  • maistas geresniam virškinimui
  • fermentai
  • sunkumas skrandyje
  • kaip pagerinti virškinimą

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *