Kaip plaukais pasirūpinti iš vidaus?

Rugsėjo 17, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Plaukais reikia rūpinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Net ir pati brangiausia plaukų kosmetika gali neduoti norimo efekto, jei mityboje trūks baltymų, omega riebiųjų rūgščių ar biotino. Taigi pakalbėkime daugiau apie tai, kaip galėtume savo plaukais pasirūpinti iš vidaus.

Gerkite pakankamai vandens

Kad plaukai nebūtų išsausėję ir nekamuotų varginantis jų lūžinėjimas, būtina išgerti pakankamai vandens. Sveikam asmeniui rekomenduojama per parą išgerti bent 1,5 – 2 litrus vandens. Toks kiekis užtiktina optimalią plaukų, nagų ir odos drėgmę, padeda veiksmingai šalinti iš organizmo toksinus ir džiaugtis sklandžiu virškinimu.

Valgykite pakankamai baltyminio maisto

Kadangi didžioji plaukų dalis sudaryta iš baltymų, kasdien su savo mityba turite gauti ir jų. Puikūs baltymų šaltiniai – pieno produktai, liesa mėsa, kiaušiniai ir žuvis. Nepamirškite, kad avižinė košė, ankštinės daržovės ir riešutai taip pat yra puikūs plaukams svarbių baltymų šaltiniai.

Pasidžiaukite ypatingomis biotino galiomis

Didelės biotino arba vitamino H dozės gali ne tik paskatinti plaukų augimą, bet ir sumažinti jų slinkimą. Kartais biotinas vadinamas ir vitaminu B7. Jo randama įvairiuose augaliniuose ir gyvuliniuose produktuose. Gana daug biotino yra inkstuose, avižinėse kruopose, jautienoje, piene, mielėse, kiaušinio trynyje, graikiniuose riešutuose. Itin dideles biotino dozes galite gauti vartodami maisto papildus, tačiau dėl jų vartojimo būtinai pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pamaitinkite plaukus omega riebiosiomis rūgštimis

Plaukų minkštumą, paslankumą ir drėgmę palaikyti padeda omega riebiosios rūgštys, dar vadinamos sveikaisiais arba geraisiais riebalais. Šios riebiosios rūgštys labai svarbios ląstelių struktūrai, maistinių medžiagų importui į ląstelę ir t.t. Nesočiųjų riebalų rūgščių yra įvairiuose produktuose. Pavyzdžiui, omega – 3 riebalų rūgščių gausite valgydami riebią žuvį, linų sėmenis, riešutus, įvairius augalinius aliejus. Tarkime, ypatingai dideliu omega – 3 riebalų rūgščių kiekiu pasižymi linų sėmenų aliejus. Jų jame gali būti net iki 50-60 proc., tuo tarpu rapsų aliejuje jų randama vos daugiau kaip 10 proc.

Omega-9 riebiųjų rūgščių rasite alyvuogių aliejuje, avokaduose, riešutuose. Naudingiausios plaukams omega – 3 riebiosios rūgštys. Jų reikėtų gauti kur kas daugiau nei omega – 6 riebiųjų rūgščių, kurių daugiausiai randama valgomosiose sėklose, riešutuose, kiaušiniuose. Kad plaukai nebūtų išsausėję ir nekamuotų varginantis jų lūžinėjimas, būtina išgerti pakankamai vandens. Sveikam asmeniui rekomenduojama per parą išgerti bent 1,5 – 2 litrus vandens.  

Palepinkite plaukus riebaluose tirpiais vitaminais – A, D ir E

Vitaminas E padeda apsaugoti plaukų ląsteles nuo aplinkos pažaidos ir lėtinti audinių senėjimą. Vitaminas D svarbus jų struktūros palaikymui. Tarkime, gausus plaukų slinkimas gali būti vienas iš vitamino D trūkumo požymių. Vitaminas A svarbus normalios plaukų būklės palaikymui (plaukų serumai irgi geras pasirinkimas medžiagų įsisavinimui).

Daugiausiai vitamino A galite gauti su lašiša, žuvies taukais, sviestu, jautienos ir menkės kepenimis, kiaušinio tryniu, pieno produktais, morkomis, pomidorais, špinatais, moliūgais, žirneliais ir t.t.

Daug vitamino E yra augaliniuose aliejuose, mielėse, daržovėse, grūduose, riešutuose, ankštinėse daržovėse, kiaušiniuose, žuvyje, menkės kepenyse ir t.t.

Vitamino D, kurio trūksta daugumai mūsų geografinės platumos gyventojų, gausite su šiais maisto produktais: pienu, jogurtu, avižine koše, kiaušinių tryniais, riebia žuvimi ir žuvų taukais, avokadais.

Dar keletas patarimų

Pasistenkite, kad plaukams netrūktų geležies ir folio rūgšties. Geriausi jų šaltiniai – raudona mėsa ir tamsios daržovės bei uogos, pavyzdžiui, brokoliai, špinatai, burokėliai, vyšnios, juodieji serbentai ir t.t.

Cinkas labai svarbus plaukų vešlumui palaikyti. Jo gausite su kviečių sėlenomis, kviečių gemalais, mielėmis, jaučių kepenimis ir lęšiais.

Varis būtinas plaukų pigmentacijos palaikymui. Jo yra gyvulių kepenyse, jūros gėrybėse, kruopose ir grūduose, valgomosiose sėklose, įvairiuose vaisiuose ir daržovėse, riešutuose.

Tad pasistenkite, kad jūsų mityboje netrūktų nei šių maisto produktų, nei minėtų plaukams naudingų medžiagų ir galėsite džiaugtis sveikesniais ir vešlesniais plaukais!

Du trečdalius žmogaus organizmo sudaro vanduo, todėl be jo mes negalime išgyventi ilgiau kaip 72 valandas. Išties vandens reikia kiekvienai mūsų kūno daliai, organui, audiniui ir ląstelei.

Plačiau:

10 požymių, kad Jūsų kūnui trūksta vandens

0
+0 -0
  • Vanduo
  • biotinas
  • Vitaminas D
  • omega 3
  • omega 6
  • žuvų taukai
  • omega 9
  • mityba
  • vitaminas A
  • plaukai
  • vitaminas E
  • gražūs plaukai
  • plaukų grožis
  • mityba plaukų grožiui
  • sveiki produktai
  • plaukų grožis iš vidaus

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *