Kodėl svarbu suprasti erekcijos sutrikimų priežastis?

Lapkričio 12, 2020 | Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Erekcijos sutrikimai – dažniausia lytinė problema, dėl kurios skundžiasi pačio įvairiausio amžiaus vyrai. Retas vyras tai priima ramiai – daugumai jų tai sukelia neigiamus jausmus. Tad jei problema kelia blogas emocijas ir gadina gyvenimo kokybę, galbūt reikėtų išdrįsti ją išsakyti ir bent pamėginti išspręsti? Visiems reikėtų žinoti, kad šiuolaikinė medicina siūlo ne vieną efektyvų sprendimą – tereikia surasti patį veiksmingiausią gydymo metodą, pritaikytą individualiu atveju. 

 

Pasitaiko ir jauname amžiuje

Erekcijos sutrikimai gali būti įvardijami kaip ankstyvi ir kaip vėlyvi. Jauniems vyrams jie dažniausiai pasireiškia dėl psichologinių priežasčių – streso, nuovargio, nemigos, nerimo, puoselėjamų atsiminimų, įvairių baimių, per didelių lūkesčių ar klaidingai nusistatytų standartų ir panašiai. Priežasčių labai daug, todėl jas atpažinti kartais labai sudėtinga. 

 

Jei erekcijos sutrikimai laikini, tuomet baimintis tikrai nereikėtų – bene kiekvienam vyrui tenka tam tikri gyvenimo išbandymai, paveikiantys vieną jautriausių kūno dalių – lytinę sistemą. Jei erekcija po patirtų išgyvenimų ar sukrėtimų ir vėl tampa normali, tuomet viskas tikrai gerai. Jei ne – vertėtų ieškoti priežasties ir jokiais būdais nesidrovėti. Galbūt net pats vyras nesupranta, kad galimybę pasiekti ir (arba) palaikyti kokybišką erekciją atima per didelės atsakomybės darbe ir dėl to kylanti įtampa. Galbūt teko matyti tokių atvejų, kai aukštas pareigas užimantys vyrai jų tiesiog atsisakė ir pasirinko mažiau streso keliančias veiklas? Viena iš priežasčių ir gali būti suvokimas, kad per daug nervinės įtampos keliantis gyvenimo būdas atima patį gyvenimo džiaugsmą. Suprasti tokius dalykus ir pažvelgti į save iš kito kampo gali padėti psichoterapija, kuri dažnu atveju rekomenduojama jauniems, psichologinių problemų paliestiems vyrams. Itin svarbus partnerės palaikymas – jei jo nebus, gydymo sėkmės tikimybė labai stipriai sumažės.

Vyresniame amžiuje dažnis stipriai auga

Štai vyresniems vyrams jau kur kas dažnesnės organinės patologijos, susijusios su kraujotakos nepakankamumu ir kraujagyslių pakitimais, vartojamais vaistiniais preparatais. Įdomu tai, kad erekcijos pakitimai gali būti ankstyvas širdies ir kraujotakos sistemos sutrikimų ženklas, mat varpoje kraujagyslės daug siauresnės, todėl apie tam tikras gresiančias pasekmes „praneša“ anksčiau. Daug nulemia ir natūraliai su mažiumi mažėjanti testosterono koncentracija, kuri „traukiasi“ dėl pasyvesnės šio vyrams svarbaus hormono gamybos ir greitesnės degradacijos į neaktyvius metabolitus. Kartais dėl to neretai rekomenduojama mylėtis rytais – tokiu paros metu testosterono koncentracija organizme įprastai būna didesnė, o pats vyras jaučiasi pailsėjęs po nakties ir dar nekamuojamas dienos darbų bei minčių. Erekcija sutrikti gali ir po dubens organų operacijų – tai nėra jau toks retas atvejis.

Geros lytinės sveikatos priešai

Visiems vyrams reikėtų žinoti, kad lytinei funkcijai ir vaisingumui neigiamą įtaką daro žalingi įpročiai – tabako rūkymas bei alkoholio, psichotropinių ir narkotinių medžiagų vartojimas. Taip pat vertėtų suprasti, kad anaboliniai steroidai taip pat kelia daug rizikos. Blogiausia tai, kad trūksta informacijos apie jų daromą žalą, o jie labai lengvai pasiekiami net ir dar tik bręstantiems berniukams, kuriems lytinė sveikata ir galimybė susilaukti vaikų bus svarbios dar tik ateityje.

Efektyvi pagalba

Žinoma, net ir kardinaliai pakeistas gyvenimo būdas, kai atsisakoma žalingų įpročių, pradedama daugiau ilsėtis ir reguliariai judėti bei sveikiau maitintis, gali taip jau greitai ir neduoti rezultatų, kurių tikimasi. Tuomet į pagalbą „atskuba“ vaistiniai preparatai, skirti erekcijos sutrikimams gydyti, kurių Lietuvoje yra ne viena rūšis. Vertėtų rinktis kuo naujesnius vaistus, mat jie veikia selektyviau ir dėl to sukelia mažiau nepageidaujamų poveikių, kurie dažniausiai susiję su veido raudoniu, karščio bangomis, greitu širdies plakimu, galvos svaigimu bei skausmu, nosies užsikimšimu ir taip toliau.

Vaistus, kaip ir maisto papildus, geriausia įsigyti tik vaistinėse ir tik pasitarus su gydytoju ir vaistininku – kitaip rizikuojama ne tik poveikio nebuvimu, bet ir papildoma žala sveikatai dėl neaiškios preparatų kilmės, sudėties ir kokybės. 

 

Plačiau:

0
+0 -0
  • lytinis gvenimas
  • Vyrų ligos
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Lytiniai santykiai
  • Lytinis susijaudinimas
  • vyriškumas
  • erekcijos disfunkcija
  • vyro sveikata

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *